Jump to content

service bun in Oradea!


Recommended Posts

M-am mutat de curand in Oradea si as vrea sa ma ajutati sa gasesc un service bun pt puiutzul meu(e46 320d ian 2005). As vrea pt inceput sa-i resetez nenorocitula ala de beculet de la palcutele de frana(le-am schimbat de o luna<inclusiv senzorul> si nu s-a stins) si imi vibreaza tare cand opresc motorul(probabil tampon motor).

Va rog care sunteti din Oradea sau stiti pe cineva de incredere si care nu ma jecmaneste ca nu o duc prea bine cu finantele in perioada asta(am avut 6 nunti in ultima perioada....)

Link to comment
Share on other sites

M-am mutat de curand in Oradea si as vrea sa ma ajutati sa gasesc un service bun pt puiutzul meu(e46 320d ian 2005). As vrea pt inceput sa-i resetez nenorocitula ala de beculet de la palcutele de frana(le-am schimbat de o luna<inclusiv senzorul> si nu s-a stins) si imi vibreaza tare cand opresc motorul(probabil tampon motor).

Va rog care sunteti din Oradea sau stiti pe cineva de incredere si care nu ma jecmaneste ca nu o duc prea bine cu finantele in perioada asta(am avut 6 nunti in ultima perioada....)

Link to comment
Share on other sites

ms mult! am sa merg prima data la tester apoi ii fac o vizita si lui zoli asta ca am mai auzit de el, ca ar fi ok. Cam cat de scumpa poate fi o verificare la suspensie, articulatii, etc? alta varianta nu este in tot orasul?
Link to comment
Share on other sites

verificarea la suspensii si articulatii (adica practic bucse si chestii de genu asta) e foarte putin. mie acu vreun an mi-a luat vreo 300 de mii. faza e ca la el sunt scumpe piesele si consumabilele. si eu as fi interesat de un alt mecanic bun care sa se priceapa prin oradea. Din fericire pana acum nu am avut nici un bai la masina deci nu a fost nevoie. chestia cu zoli e ca la el e tot timpul plin ( si in general vin oameni cu masini si mai tari deci nu prea are timp), asa ca nu poti fi sigur cata atentie acorda masinii tale. Oricum incearca.
Link to comment
Share on other sites

multumesc de sfaturi! am sa incerc la el pt inceput! pote ne mai ajuta careva cu o postare cu un alt mecanic bun prin Oradea(si sa nu fie ungur sovin ca am auzit cazuri...)

 

apropo, cat e o revizie la el? (schimb ulei+filtre) pt 320d e 46

Link to comment
Share on other sites

nu mai stiu exact cat a fost revizia la el (eu am facut anu trecut) da ma uit si iti scriu maine. Oricum parca ceva de genu 17 Euro L de ulei, vreo 45 Euro filtru de polen, , cam 50 Euro filtru de aer , si vreo 50 euro filtru carter. deci destul de mult fata de alte locuri.. oricum daca gasesti un mecanic bun zi si mie ca ma intereseaza. Saptamana viitoare tre sa merg si eu sa fac o revizie si mi a recomandat cineva un mecanic. eventual dupa ce fac revizia scriu cum a fost
Link to comment
Share on other sites

sincer faci o mare greseala daca mergi la service-ul de langa omw,aia sunt niste nenorociti de oameni ma intreb cum a lasat Dumnezeu asa animale pe pamant....mai ales seful ala al lor :) ,mi-a spus ca baga el masina in service..bine ,i-am dat cheile,surpriza ,mi-a zgariat bara ca a alunecat de pe sinele alea unde trebuia sa fie masina

2.cu greu a intrat adica cam in 30 min.

3.cand a oprit nu a tras frana de mana ,si a alunecat masina in drum ,a tras fiu-ul meu frana de mana si noroc ca nu trecea masini pe acolo.

4.repede ala se urca in masina si incepe a tura motorul.****si cand l-am vazut am crezut ca il strang de gat,tura motorul acolo pana cand i-am spus sa se de-a jos din masina ca daca nu il scot eu.

iar cu resetarea la martorii de bord ,ai griji ca poti sa te astepti la orice.

Link to comment
Share on other sites

sincer nu ma asteptam la probleme de genu asta. ma ingrozesc de ce se poate intampla in tara asta...(touring_boy)

norocul meu ca nu am apucat sa ajung in service-ul ala de langa OMV...nu am avut timp, programasem pe maine treba asta... acum am ajuns din nou de unde am plecat.... mai caut!!

ms mult baieti!

Link to comment
Share on other sites

am incercat demult treaba asta dar nu a mers... poate la voi a mers dar la mine nu... si am verificat tot deci nu sunt uzate cele de pe spate(pe care nu le-am schimbat) si nu cred ca e de la senzori(sau eu stiu...)

Ok e bine ca mai suntem cativa din Oradea p-aici ca mai schimbam unele impresii... sper eu placute toate

Link to comment
Share on other sites

desi nu stiu ungureste,nu m-a incantat ideea dar am fost in DEBRECEN...la fel sunt si eu din oradea,la fel am cautat diversi "meseriasi"cu lactoc,program luat de pe torente si cu cabluri cumparate d pe net.ideea unui prieten cu bmw patit a fost sa pun pe cineva sa imi faca o programare la unguri,sa merg si sa scap de probleme.nici nu stii cate bmw cu nr romanesti erau acolo!

p.s nici ei nu sunt perfecti,nu sunt punctuali,nu sunt politicosi dar m-am simtit mai bine la sfarsit,mai putin jecmanit si luat de prost

Link to comment
Share on other sites

as fi de acord sa ma si injure ungurii dar sa-si faca treaba bine,repede si fara sa ma jecmanesca... ce pretui au?(o revizie, verificare la partea mecanica), unde in Debrecen?

inca nu am gasit in Oradea, cred ca o sa ma intorc in Bucuresti numai pt revizie+laptop :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult baieti!

saptamana viitoare o sa incerc sa fac un drum in Ungaria(sau cand ma programeaza aia)

asteptam in continuare postari ale oradenilor&pareri&impresii&reclamatii ca nu e usor de gasit o cale buna de a-ti rezolva problemele, numai daca suntem uniti le putem face fata(celor ce cred ca in Romania poti face orice "ca oricum mere")

bafta tuturor si week-end placut!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.