Jump to content

service bun in Oradea!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutare. Mecanic foarte bun pe partea de mecanica am eu. Nu are testere si restul chestiilor, dar e un mare pasionat si repara aproape numai bmw. Deci dupa ce iti faci diagnoza poti veni la el. E foarte bun si foarte constiincios.

 

Mai este un atelier f bun, Bosch Car Service, dar nu cel de langa Omv, aia sunt niste imbecili si niste incapabili. Vorbesc despre Bosch-ul la iesirea dinspre Cluj, in curte la reprezentanta Opel. Se vede de la sosea. Tata are C-klasse 2002 si merge doar la ei, sunt buni si au de asemenea preturi bune. Nu au incercat niciodata sa incarce factura cu reparatii inutile.

 

Un atelier bun, este pe Cale Borsului cum treci de pod, o sa ai pe stanga un Petrom, imediat dupa el o alta benzinarie, Vimex. Intre cele doua este o intrare intr-o curte, acolo drept inainte este garajul omului. Nu am fost la el decat pt o constatare dar se pricepe si e foarte bine organizat. Am inteles ca e din Ungaria si a deschis aici atelier. E un domn mai invarsta, serios si cu preturi corecte. Daca ai nevoie de ajutor pt orice parte, electric, tobe, reglat valve, clima etc. ii stiu pe cei mai buni din oras, poti sa-mi lasi un pm cand ai nevoie de ceva.

 

 

 

Si daca mai sunt baieti cu E36 coupe putem organiza o intalnire candva.

Link to comment
Share on other sites

Multumim mult dinu.negrean(cred ca suntem mai multi care citim p-aici)!!!

Nici nu stii ce tare ma bucura postu-ul tau... eu stau pe Dacia chiar langa pod... deci e ff aproape..pt inceput am nevoie de o constatare

Nu am e36(are prietenul meu cel mai bun din Oradea) dar nu ar fi rau sa ne intalnim candva, sa ne mai spunem pasurile si sa le innecam cu ceva spirtoase...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
schimb ulei,filtre,ceva kartelgas,mai multe teste(nu le inteleg pe toate)+...=100.000 ft aprox 1500 lei.ideea era ca am cerut sa faca inspection II,asa scria in cartea service ca urmeaza

Eu am fost in Debrecen la cineva si pt intinzatoarele de la curea ,filtre,ulei am platit 78000 huf.

Baiatul repara numai BMW firma se numeste CIVIS .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am fost la atelierul de langa Vimex ...

Nu am avut cine stie ce, doar de schimbat filtrul de benzina, bujiile si lichidul de servo.

Am fost mai mult sa vad cum lucreaza cei de acolo.

Intr-adevar, Kovacs e din Ungaria, baiatul care lucreaza cu el e din Oradea. :)

Mi-au facut impresie buna...iar pretul nu mi se pare exagerat...50 RON pt o ora jumate de trebaluit...cu piesele mele.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum se cheama, dar probabil despre asta vorbesti. In Iosia, pe Mestesugarilor, cum intrii din centura pe strada, mergi 50-100m si undeva pe dreapta dupa spalatoria aia, unde a fost un ABC inainte este acum un magazin specializat pe piese originale BMW.

 

Au preturi ok. Dar am patit o chestie tare hazlie acolo. Am mers sa ii intreb de stopuri spate de M, cele cu semnalizarea alba. Se uita doamna aia care nu parea prea experimentata, in calculator si incepe:

"Ce doriti? Capacul din spate? Sau sticla din fata? Sau becurile?"

Pai nu, doresc pretul pentru stopul complet.

La care ea... "Pai tu stii ce inseamna aia? O zi intreaga de munca! Ca eu am preturile asa... pe bucati."

I-am zis ca o sa ma intorc cand va fi cineva mai priceput la calculatorul ala, dar mi-a zis ca nu e decat ea. Asa ca le-am dat pace :)

O tampenie, sau programul lor era tampit, sau tampita nu stia sa-l foloseasca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.