Jump to content

bmw 320d sau audi a4 2.5 155 cp ?


coco1382

Recommended Posts

Salut baieti,

:blink: sunt nou pe acest forum si as dorii sa stiu asa in medie anumite lucruri despre bmw 320d 150cp ,despre modul cum se comporta,cum consuma,intretinere si nu in ultimul rand sportivitate.Eu tocmai ce am avut un opel bertone ,de altfel o masina care m-a incantat profund si acum am la dispozitie in jur de 21 de mii euro si as dorii sa achizitionez o masina si as dorii ceva ajutoare de la voi.va multumesc anticipat .Codrut

Link to comment
Share on other sites

la banii astia iti iei 330... nu dieselache puturoase... mai ales ca ai zis ceva de bertone... presupun ca astra bertone turbo de 190 CP nu ?

62057[/snapback]

 

nu cred ca merita sa dai vreo 25 de milioane pe impozit anual ca sa ai un 330 (adica un motor mare)... e drept ca ai putere garla dar desi acum ai aproape 20 k Euro de cheltuit sfatul meu e sa nu te intinzi la maxim... deci un 325 e mai nimerit... merita si un diesel 320 d dar intradevar benzina se aude si merge altfel la BMW... nu spun ca diesel e rau dar depinde mult ce vrei... oricum eu nu as compara Audi cu BMW la nici una dintre categorii deci sfatul meu e sa-ti iei BMW klar... la banii astia iti iei unul ca lumea si cu o groaza de accesorii...

Link to comment
Share on other sites

bertonele nu a fost unul turbo ci un 1.8 16v 125cp argintiu dar nu despre asta este vb,oricum nu cred ca imi pot permite sa imi iau un 33o benzina sau motorina din germania caci vama este una f mare si impozitul anual la fel,iar pt un 320d din afara cred ca tre sa ma interesez bine cat este vama pt o masina din 2004( intelesesem ca in jur de 2100e),nu unul cu optiuni cat unul cu putini km si cat mai nou :blink:
Link to comment
Share on other sites

eu sunt de aceeasi perere cu chrisjohn... benzina suna altfel... dar la urma urmei depinde ce vrei... mai bine fa un test drive... nu neaparat la rep, cheama un prieten cu un diesel si vezi daca-ti place... e diferit mult de benzina ce ai avut-o...

 

eu mi-as lua de toti banii un benzinar, tobe REMUS si ture... dar asta sunt eu...

Link to comment
Share on other sites

tocmai ce am condus un 320d din 2003 ,150cp super masina :deci sunt incantat de cum poate sa mearga masina una la mana iar alta --am observat ca masina nu reactioneaza violent la apasarea pedalei,adik cum face un audi 1.9tdi,e mai progresiva accelerarea,interventia turbinei,sau mi s-a parut?!Masina merge super si cu trasul........no comment,plus cum se comporta masina..............:blink:.In max o sapt cred ca o sa imi iau una...si o sa fac cerere oficiala deprimire in randul vostru.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.