Jump to content

Panou sigurante E60


ady23

Recommended Posts

Salut ! Am o siguranta arsa la incalzirea unui scaun si nu am idee care e siguranta cu pricina ! Nu vreau sa scot toate sigurantele ca sa nu fac si alte bube, as vrea sa scot exact siguranta care banuiesc ca este arsa ! Are cineva schema pozitionarii sigurantelor pt. E60 ? Ar ajuta pe multi daca ar posta cineva aceasta schema ! Am incercat sa gasesc schema in torpedou dar nu este (la alte masini e pe capacul care acopera panoul sigurantelor). Multumesc. Edited by ady23
Link to comment
Share on other sites

Salut ! Am o siguranta arsa la incalzirea unui scaun si nu am idee care e siguranta cu pricina ! Nu vreau sa scot toate sigurantele ca sa nu fac si alte bube, as vrea sa scot exact siguranta care banuiesc ca este arsa ! Are cineva schema pozitionarii sigurantelor pt. E60 ? Ar ajuta pe multi daca ar posta cineva aceasta schema ! Am incercat sa gasesc schema in torpedou dar nu este (la alte masini e pe capacul care acopera panoul sigurantelor). Multumesc.

Pot sa-ti zic exact daca imi spui ce model e masina si din ce an.

Fara aceste date nu pot sa-ti trimit schema.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Am o siguranta arsa la incalzirea unui scaun si nu am idee care e siguranta cu pricina ! Nu vreau sa scot toate sigurantele ca sa nu fac si alte bube, as vrea sa scot exact siguranta care banuiesc ca este arsa ! Are cineva schema pozitionarii sigurantelor pt. E60 ? Ar ajuta pe multi daca ar posta cineva aceasta schema ! Am incercat sa gasesc schema in torpedou dar nu este (la alte masini e pe capacul care acopera panoul sigurantelor). Multumesc.

Pot sa-ti zic exact daca imi spui ce model e masina si din ce an.

Fara aceste date nu pot sa-ti trimit schema.

Masina e BMW 525d E60 fabr.2004, 177cp... cam atat. Multumesc !

 

 

 

panoul cu schema la sigurantze le gasesti in porbagaj la trusa de urgenta lipita sub plastic :)

Multumesc ! N-am acordat niciodata atentie trusei din portbagaj ! Am sa verific maine !

Edited by ady23
Link to comment
Share on other sites

panoul cu schema la sigurantze le gasesti in porbagaj la trusa de urgenta lipita sub plastic :)

 

 

panoul de sigurante la e60 se afla in torpedo

stiu unde este panoul, eu i-am spus unde este schema... :)

Din pacate nu am schema sigurantelor in portbagaj pe nicaieri ! Am cautat ieri peste tot si nimic ! :)

Link to comment
Share on other sites

panoul cu schema la sigurantze le gasesti in porbagaj la trusa de urgenta lipita sub plastic :)

 

 

panoul de sigurante la e60 se afla in torpedo

stiu unde este panoul, eu i-am spus unde este schema... :)

sigurante sunt in 2 locuri : in torpedou si in portbagaj unde este bateria

schita daca vrei da-mi un pm si fac eu o poza la mine ca e undeva schita

Link to comment
Share on other sites

Parca sa zic ca si eu o am tot acolo unde-i triunghiul refectorizant ... in portbagaj.

M-am uitat si acolo unde e triunghiul reflectorizant dar nu e ! Nu gasesc schema pe nicaieri ! Stie cineva un link , ceva unde as putea s-o gasesc ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Parca sa zic ca si eu o am tot acolo unde-i triunghiul refectorizant ... in portbagaj.

M-am uitat si acolo unde e triunghiul reflectorizant dar nu e ! Nu gasesc schema pe nicaieri ! Stie cineva un link , ceva unde as putea s-o gasesc ?

eu m-am uitat la inca 2 prieteni si tot acolo au schema la triunghi, imi pare rau ca nu te-am putut ajuta

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Am o siguranta arsa la incalzirea unui scaun si nu am idee care e siguranta cu pricina ! Nu vreau sa scot toate sigurantele ca sa nu fac si alte bube, as vrea sa scot exact siguranta care banuiesc ca este arsa ! Are cineva schema pozitionarii sigurantelor pt. E60 ? Ar ajuta pe multi daca ar posta cineva aceasta schema ! Am incercat sa gasesc schema in torpedou dar nu este (la alte masini e pe capacul care acopera panoul sigurantelor). Multumesc.

pe schema mea sigurantele la scaune sint in torpedou si sint urmatoarele pozitii; 14-21-31-33 toate sint sigurante de 30, eu am 4 sigurante pt ca am incalzire si pe bancheta din spate, vezi si tu acum care sint: 31 cred ca este scaunul dreapta si 33 ala stanga, 14 si 21 sint ajustarile la scaunul electric... spor la treaba sper sa o rezolvi acum...

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Am o siguranta arsa la incalzirea unui scaun si nu am idee care e siguranta cu pricina ! Nu vreau sa scot toate sigurantele ca sa nu fac si alte bube, as vrea sa scot exact siguranta care banuiesc ca este arsa ! Are cineva schema pozitionarii sigurantelor pt. E60 ? Ar ajuta pe multi daca ar posta cineva aceasta schema ! Am incercat sa gasesc schema in torpedou dar nu este (la alte masini e pe capacul care acopera panoul sigurantelor). Multumesc.

pe schema mea sigurantele la scaune sint in torpedou si sint urmatoarele pozitii; 14-21-31-33 toate sint sigurante de 30, eu am 4 sigurante pt ca am incalzire si pe bancheta din spate, vezi si tu acum care sint: 31 cred ca este scaunul dreapta si 33 ala stanga, 14 si 21 sint ajustarile la scaunul electric... spor la treaba sper sa o rezolvi acum...

Multumesc de info ! Maine am sa verific toate sigurantele de 30 A, le scot una cate una si ma uit poate poate e vreuna arsa ca sa scap de vizita la reprezentanta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Unde anume concret se afla panoul de sigurante in torpedou la E60, cumva langa magazia de CD-uri? In portbagaj panoul se afla pe partea dreapta dupa capitonaj. Se desfac cele doua nituri de plastic si se scoate o parte din capitonaj. Am sa caut si eu chema sa vad daca o am.
Link to comment
Share on other sites

Unde anume concret se afla panoul de sigurante in torpedou la E60, cumva langa magazia de CD-uri? In portbagaj panoul se afla pe partea dreapta dupa capitonaj. Se desfac cele doua nituri de plastic si se scoate o parte din capitonaj. Am sa caut si eu chema sa vad daca o am.

pe schema mea sigurantele la scaune sint in torpedou si sint urmatoarele pozitii; 14-21-31-33 toate sint sigurante de 30, eu am 4 sigurante pt ca am incalzire si pe bancheta din spate, vezi si tu acum care sint: 31 cred ca este scaunul dreapta si 33 ala stanga, 14 si 21 sint ajustarile la scaunul electric... spor la treaba sper sa o rezolvi acum... Daca citeai tot topicul gaseai, am mai scris odata unde este..have fun!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.