Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

Povestea ei a inceput prin martie, dupa ce am participat la BMW Next Tour si am avut ocazia sa merg cu 135i, cu 123d si cu alte cateva masini de la alte serii... vroiam atunci sa-mi schimb masina, insa stateam in dubiu intre cele doua... toti prietenii mei m-au sfatuit sa aleg 123-ul pe motiv ca, avand mai putini cai, mai am sanse sa ... traiesc! dupa test-drive, nu mi-a mai trebuit alta masina... si asa, zilele urmatoare am ajuns sa o comand...

 

in prima faza am ales-o visiniul ala pe care il vedem acum pe toate X6-le, mi-a placut culoarea si in plus, o vroiam cu piele in culoare... asta la o prima configurare! la a doua configurare, cand m-am dus sa platesc avansul, i-am schimbat culoarea, pentru ca vazusem prin oras un coupe visiniu, desi nu era 135! asa ca am ales-o albastra, mi s-a parut ceva mai sport, se potriveste cu sigla bmw! :)

 

ce stie sa faca?

 

Tip motor - L6

Combustibil - Benzina

Cilindree - 2979 cm³

Cutie viteze Manuala, 6 trepte

Putere maxima 306 CP / 5800 rpm

Viteza maxima 250 km/h

Acceleratie 0-100 km/h 5.3 s

 

Dimensiuni

 

Nr. usi 2

Nr. locuri 4

Lungime 4360 mm

Latime 1748 mm

Inaltime 1423 mm

Greutate 1408 Kg

 

pe langa optiunile standard, am mai adaugat...

 

1. Vopsea metalizata Albastru Lemans

2. Piele Boston Coral Black

3. Directie activa

4. Volan multifunctional

5. Sistem de alarma

6. Pachet oglinzi exterioare

7. Parti exterioare in culoarea caroseriei

8. Pachet M Sport

9. Trapa cu deschidere electrica

10. Carpete podea din velur

11. Oglinda retrovizoare interioara automata anti-orbire

12. Kit pentru fumatori

13. Suport pahare cu capac

14. Scaun reglabil cu memorie pt conducator auto

15. Sac Ski

16. Cotiera fata compartimentata

17. Suport lombar pt scaun conducator si pasager

18. Pachet compartiment de depozitare

19. Scaune incalzite conducator auto si pasager dreapta

20. Sistem spalare faruri

21. PDC fata spate

22. Senzor de ploaie si faruri automate

23. Faruri xenon pt faza scurta si faza lunga

24. Faruri adaptive

25. Aer conditionat automat

26. pilot automat

27. pachet de lumini

28. Sistem de navigatie Professional

29. pregatire pt telefon mobil cu interfata Bluetooth

30.Sistem HIFI Professional 13 difuzoare

31. Suspensie M Sport

32. Jante de aliaj usor M Double spoke 18 '' tip 261 M cu anvelope mixte

33. Ornamente interioare Argintiu Aluminiu Glacier

34. Tetiere pentru scaune spate rabatabile

35. Interfata audio USB

36. Pachet confort combinat cu pachet M Sport

 

ar mai fi de spus ca are fix o saptamana, ca are 1100 de km pana acum si ca abia astept sa iasa din rodaj!! :)

 

si acum niste poze...

post-5669-1224000980_thumb.jpg

post-5669-1224000987_thumb.jpg

post-5669-1224000996_thumb.jpg

post-5669-1224001020_thumb.jpg

post-5669-1224001025_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vin si alea, dar n-am apucat atunci sa-i fac... mai am de descarcat cateva... una cu 00000007km... cati am facut de la bavaria pana acasa!

 

or sa mai vina poze... si oricum am de gand sa-i fac unele profi, vedem noi cand si unde! :)

 

ps. saru-mana mult de tot! :)

Link to comment
Share on other sites

am vazut in showroom multlaudatul 123d nu prea m-a impresionat, l-am vaazut si intr-o parcare, iarasi destul de anonim (ironic, fara sticker), dar albastrica lui suri are ceva electrizant, pe langa culoare, mai ales dupa ce am parcurs pedigree-ul din primul post Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

felicitari pt achizitie, noul tau "kent" ma face sa-mi scot palaria.... :) ...

....totusi, ia-o cu "blandete" ca pt o fetita, 306cp sunt cam multi... mai ales astia supra-alimentati cu 2 turbo.. :) ....macar o vreme, pana va "imprieteniti"

masina e bestiala, culoarea e super frumoasa, iar motorul e "deranj" :) :)

 

s-o conduci cu placere si fara incidente! ;)

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, felicitari

acum sunteti doua fete pe forum cu acelasi model

 

din cele 5 cate erau in romania la momentul cand am comandat-o eu! :) intre timp s-au mai inmultit. am mai vazut unul negru in bucuresti cu badge pe spate...

 

multumesc tuturor pentru aprecieri, pentru urari, pentru stele...

 

Nu sunt in Anonymous, masina a participat la o expozitie la craiova si pentru ca cei din club imi sunt prieteni, am acceptat sa o stickeresc... mai vedem daca intru in club sau nu... n-as vrea sa fiu doar "purtatoare de sticker"! (trebuie sa recunosc ca niste stickere pe ea, dau bine, o fac ceva mai agresiva!)

 

Packetul M este standard la 135i - la mine a fost trecut la optionale pentru ca l-am combinat cu un pachet confort, luminite interioare si exterioare, sau ceva de genul.

 

inca traim aventura descoperirii, in fiecare zi mai mult, cu fiecare kilometru parcurs... inca este un copil cuminte, un pisoi care toarce, asteptand sa se transforme in leu... abia astept drumurile lungi la munte, serpentinele, autostrazile fara sfarsit, asfintiturile de soare... :)

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

inca traim aventura descoperirii, in fiecare zi mai mult, cu fiecare kilometru parcurs... inca este un copil cuminte, un pisoi care toarce, asteptand sa se transforme in leu... abia astept drumurile lungi la munte, serpentinele, autostrazile fara sfarsit, asfintiturile de soare... :)

Ce romantic.... :)

Link to comment
Share on other sites

... n-as vrea sa fiu doar "purtatoare de sticker"! (trebuie sa recunosc ca niste stickere pe ea, dau bine, o fac ceva mai agresiva!)

 

iti recomand un stiker cu bmwclub si un badge cu 120d :) .....mai stiu un urs de 4000cc si cu badge de 316i.....

 

:)

 

pentru "cunoscatori"!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.