Jump to content

Pareri despre un BMW 320 D avariat


ionutz

Recommended Posts

Salut!

As vrea sa-mi cumpar un BMW 320 D. Am gasit unul la cineva care l-a adus in decembrie din Germania... masina este din 2001, are 197.000 km si este avariata in partea din spate. Mi-a zis ca se poate repara astfel incat sa nu se observe ca a fost lovita, iar pretul propus a fost de 10.500 EUR (masina reparata). As vrea sa aflu niste pareri... daca se merita sa dau acesti bani pe masina.

 

Am atasat si o poza cu masina avariata. post-1088-1136579242_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

poate daca reparatia avea loc in Germania poate merita ,dar asa eu personal nu cred ca merita banii (poate daca mai lasa la pret 2500 cel putin poate merita :blink: )

62495[/snapback]

scuze pt.multiplul ,,poate,, dar sunt ff obosit

Link to comment
Share on other sites

scuze pt.multiplul ,,poate,, dar sunt ff obosit

62497[/snapback]

 

 

Nici o problema :) ... oricum imi pare bine sa aud opinii... in ceea ce priveste faptul sa lase 2500 nu prea cred... mi-a spus ca nici macar 2-3 sute nu vrea sa lase... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut!

As vrea sa-mi cumpar un BMW 320 D. Am gasit unul la cineva care l-a adus in decembrie din Germania... masina este din 2001, are 197.000 km si este avariata in partea din spate. Mi-a zis ca se poate repara astfel incat sa nu se observe ca a fost lovita, iar pretul propus a fost de 10.500 EUR (masina reparata). As vrea sa aflu niste pareri... daca se merita sa dau acesti bani pe masina.

 

Am atasat si o poza cu masina avariata. post-1088-1136579242_thumb.jpg

62494[/snapback]

Ionutz, eu am vandut BMW 320D, an fabricatie 2001, 101.000 km reali, masina nu a fost lovita niciodata, pretul cu care am dat-o a fost de 9500 euro, initial am cerut 10.500, dar a mai negociat cumparatorul cu mine si datorita faptului ca era alba, am lasat-o la 9500. Gasesti BMW-uri in stare excelenta la 9000 - 10.000 euro si cu nr. de km. parcursi acceptabil... asa ca nu te pripi la masina asta... asta este sfatul meu. Cat despre " Mi-a zis ca se poate repara astfel incat sa nu se observe ca a fost lovita"...nu trebuie sa se observe ca masina a fost lovita... o masina lovita, ramane cu sechele... eu unul nu as putea trai cu gandul ca masina a fost lovita, reparata, si totusi eu am cumparat-o si am dat si un car de bani pe ea.

Mult succes ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ionutz, eu am vandut BMW 320D, an fabricatie 2001, 101.000 km reali, masina nu a fost lovita niciodata, pretul cu care am dat-o a fost de 9500 euro, initial am cerut 10.500, dar a mai negociat cumparatorul cu mine si datorita faptului ca era alba, am lasat-o la 9500. Gasesti BMW-uri in stare excelenta la 9000 - 10.000 euro si cu nr. de km. parcursi acceptabil... asa ca nu te pripi la masina asta... asta este sfatul meu. Cat despre " Mi-a zis ca se poate repara astfel incat sa nu se observe ca a fost lovita"...nu trebuie sa se observe ca masina a fost lovita... o masina lovita, ramane cu sechele... eu unul nu as putea trai cu gandul ca masina a fost lovita, reparata, si totusi eu am cumparat-o si am dat si un car de bani pe ea.

Mult succes ! :blink:

62501[/snapback]

 

 

Mda... se pare ca voi mai cauta... daca zici ca gasesc la pretul asta BMW nelovit si nr. de km acceptabili... insa pe net BMW din 2001 nu prea am vazut sub 12-13 mii de euro (doar pe mobile.de, insa acolo mai trebuie adaugate si taxele vamale)

Link to comment
Share on other sites

Mi-a zis ca se poate repara astfel incat sa nu se observe ca a fost lovita, iar pretul propus a fost de 10.500 EUR (masina reparata). As vrea sa aflu niste pareri... daca se merita sa dau acesti bani pe masina.

 

62494[/snapback]

 

Cum de te-ai gandit sa dai atatia bani pe masina aia? :blink:

Link to comment
Share on other sites

e cam aiurea ca e lovita in spate.... am vazut un bmw seria 5 avariat in spate.... dauna totala... masina mai ca ziceam ca nu are nimic...... acum depinde cat de mult din strcutura masinii e avariata.... dak e avariata serios pe puntea spate ... eu zic sa te mai gandesti.... e greu sa cred ca ar mai trage-o la linie....
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca masina are si foarte multi km, 197 de mii. Si lovita si cu km multi, nu prea merita sa te zgarcesti la bani. Ala oricum scapa de ea, o da la o combinatie la ceva, daca masina a fost lovita asta nu inseamna ca nu gaseste la cine sa o dea. Dar ca sa o repare ca lumea, trebuie sa schimbe aripa spate complet, nu sa o indrepte.
Link to comment
Share on other sites

E prea lovit pt banii aia. Mai mult ca sigur ca e deplasata si puntea spate putin, iar daca trage masina nu o va putea pune nici odata la linia originala (parerea mea) iar asta se va simti in timp (itzi va manca cauciucu, nu se va tine cum trebuie pe drum). Legat de km.. depinde cum sunt facuti, am un prieten care are un 320d cu 210mii si merge perfect masina. Eu mi-am luat anu trecut un 320d din 2000/11 cu 7700 euro parca in germania, masina lovita pe fata. Am iesit cu ea pe la 10500 11000 si era mult mai putin lovita, dar am schimbat tot pe ea, piese originale. Eventual mai uita-te si la noi dupa masini.O masina recent adusa va avea in totdeauna un pret mai mare decat o masina inmatriculata de ceva vreme in tara. Bafta
Link to comment
Share on other sites

OK... voi renunta la masina asta... am fost azi prin piata de masini si am vazut BMW-uri seria 3 la 11.000 - 12.000 euro... sper sa imi gasesc una tare :blink:

62538[/snapback]

eu cel putin ma bucur nespus de decizia luata(cauta si fara grija va aparea si BMW-ul tau)

Link to comment
Share on other sites

OK... voi renunta la masina asta... am fost azi prin piata de masini si am vazut BMW-uri seria 3 la 11.000 - 12.000 euro... sper sa imi gasesc una tare :blink:

62538[/snapback]

 

Stiu pe cineva care are de vanzare un e46 320d din 2000 (sau 2001?), pot afla mai multe detalii daca te intereseaza sau te pot pune in legautra cu omu'.

Stiu ca vrea in jur de 10.000 euro pe el.

L-am pus sa-i faca niste poze. Daca se misca repede o sa i le postez sa le vedeti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mda... se pare ca voi mai cauta... daca zici ca gasesc la pretul asta BMW nelovit si nr. de km acceptabili... insa pe net BMW din 2001 nu prea am vazut sub 12-13 mii de euro (doar pe mobile.de, insa acolo mai trebuie adaugate si taxele vamale)

62507[/snapback]

 

 

Hehehe..........pe langa taxe trebuie sa adaugi si costul drumului ...cazare...mancare....etc situatii neprev. Daca ai rabdare pana in vara ti-l vand eu pe al meu.

Edited by v2b3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.