Jump to content

bucuresti - arad-oradea


verssatu

Recommended Posts

avand in vedere ca rutele Brasov-Sibiu (via Fagaras) si Rm.Valcea-Sibiu sunt in lucrari, cele mai potrivite rute ca si calitate le apreciez ca fiind:

 

Bucuresti-Brasov-Sighisoara-Tg.Mures-Cluj-Oradea-Bors...

 

dar daca vrei/trebuie sa iesi prin Nadlac, mai ai varianta:

 

Bucuresti-Brasov-Sighisoara-Tg.Mures-Alba Iulia (prin Unirea)-Sebes-Deva-Arad-Nadlac...

 

recomand prima ruta, prin Cluj, e drumul foarte bun, doar ca au instalat radare fixe, pe care daca nu le stii, le iei foarte usor... mai ales inainte de Feleac (dupa Turda) sunt vreo 3 sau 4...

 

bafta si drum bun !

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca rutele Brasov-Sibiu (via Fagaras) si Rm.Valcea-Sibiu sunt in lucrari, cele mai potrivite rute ca si calitate le apreciez ca fiind:

 

bafta si drum bun !

 

Saptamana trecuta am fost pana la Sibiu ( Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea ), drumul a fost ok. Mai proasta mi s-a parut A1 decat soseaua de pe Valea Oltului ( frumos peisajul :) )

recomand : Bucuresti - A1 - Pitesti - Sibiu.........

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

recomand prima ruta, prin Cluj, e drumul foarte bun, doar ca au instalat radare fixe, pe care daca nu le stii, le iei foarte usor... mai ales inainte de Feleac (dupa Turda) sunt vreo 3 sau 4...

 

Sunt 6 radare fixe pe portiunea respectiva de drum .

 

Pe Deva - Arad drumul este super , l-au terminat acum 2 saptamani , mai trebuie marcat in unele locuri .

Link to comment
Share on other sites

recomand prima ruta, prin Cluj, e drumul foarte bun, doar ca au instalat radare fixe, pe care daca nu le stii, le iei foarte usor... mai ales inainte de Feleac (dupa Turda) sunt vreo 3 sau 4...

 

Sunt 6 radare fixe pe portiunea respectiva de drum . Pe Deva - Arad drumul este super , l-au terminat acum 2 saptamani , mai trebuie marcat in unele locuri .

6 radare?? ooops! io nu am vazut decat 4... :) inseamna ca 2 isi vor anunta prezenta prin posta...

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta recomand ambele rute...

doar ca pe Nadlac am oroare de TIR-urile de pe centura Aradului...

pe Bors e mai liber, pt ca e drumul mai larg, dar si acolo portiunea Cluj-Huedin-Oradea e plina de camioane...

 

@verssatu: alege singur, ca sa injuri pe altcineva :) !

Link to comment
Share on other sites

depinde la ce ora ajugi... in general dupa ora 22 sa zicem e mai liber drumul,

 

Turna - cluj sunt 3 radare (care inregistreaza pe directia turda cluj), in primul sat de dupa turda (spre cluj), Tureni, Martinesti, Cluj-oradea, Copaceni ,Paniceni, Izvorul Crisului, Poieni , dar.. in Saula.. sta politie, in Huedin sta politie, in Bologa sta politie, si dupa aia in fiecare sat dupa Cornitel, a fost politie (radar) , inclusiv in Cornitel.. asta vara...

Link to comment
Share on other sites

daca veniti in vest pe deva-arad.....atentie deosebita la radare in special in Zam (ultima localitate din jud HD) au instalat si 3 radare simultan in acceasi localitate, Ilteu (prima din judetul arad, aici am lasat si eu permisul), Savarsin (chiar la intrare dinspre deva au instalat camera permanenta), Lipova (aproape in fiecare zii e cate un radar).....de obicei pe ruta asta minim 3 radare, dar cam astea sunt localitatiile preferate de ...... (aia)

noaptea...NO PROBLEM garantat in afara de radarul fix de la Savarsin

Drum bun!!!

 

Va rog eu sa mergeti atenti pe ruta asta sa nu veniti pe urmele mele, chiar daca fac drumul asta odata la 2 sapt tot m-au pleznit!!!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc si eu pentru info, trebuie sa ajung in tara si chiar ma interesa un update la starea drumurilor/radare/lucrari etc.

 

Versatu, pe unde ajungi si cand? Poate bem o cafea la poalele Alpilor....

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc si eu pentru info, trebuie sa ajung in tara si chiar ma interesa un update la starea drumurilor/radare/lucrari etc.

 

Versatu, pe unde ajungi si cand? Poate bem o cafea la poalele Alpilor....

cred ca de sarbatori, franta

 

 

Ramane atunci sa o bem la o intalnire de Bucuresti, luna viitoare. Pan´atunci, DRUMURI BUNE!

Link to comment
Share on other sites

M-am intors , am fost pe cluj-oradea, debrecent-budapesta-viena, drumul e foarte bun, si politie a fost la intoarcere doar intr-un sat intre oradea si Huedin... Problema mare/grava zic eu, a fost pe Debrecen-intrarea pe autostrada, drumul e in lucru in sensul ca e bun nu sunt gropi, eventual pe 2 km e ras tot asfaltul, dar exista foarte foarte multe diferente de nivel.... sa zicem 2 km.. asfalt ras si dintr-o data strat de asfalt 5 cm mai inalt.. si tot asa.... foarte foarte nasol.. mai ales noaptea cand mergi , nu stii drumu... si le cam iei....

 

La intoarcere am preferat.. budapesta-szolnok-oradea pe m5-405-4 pana in oradea... nu e impecabil ca pe autostrada, gropi nu sunt, dar sa zicem ca sunt denivelari de la tiruri, dar e un drum care-l stiu pe derost si macar stiu unde-s gropile.

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.