Jump to content

oglinzi furate


pope

de unde luati oglinzile dupa ce vi le fura?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ultimul set l-am luat de la "baieti"...nu dati ca nu mai fac :)...adica ultimele 2 seturi :blink:

62958[/snapback]

 

Eu am pierdut una, mi-a cazut la o groapa mai mare. Si a doua zi m-am dus pe unde am fost, si am gasit-o, varza din pacate, cred ca a calcat-o vreo masina.

Link to comment
Share on other sites

sugestie de CASCO mai ieftin: la BCR-Asigurari pt. un 320i din 2001, valoare asigurata 14.400, franciza la furt total 30%, la partial 0% costa 690 euro pe an. si au decontare directa cu filaret, parca si cu bavaria.

 

p.s. nu mai luati de la hoti!!! oricum, sunt curios ce o sa iasa cu poll-ul. cred ca sunt multi totusi care iau de la hoti ca altfel nu s-ar mai fura in draci...

Link to comment
Share on other sites

Numai Casco si bunurile luate de la Bavaria.

 

Din pacate Bavaria nu are decontare directa cu nici o societate de asigurari, dupa cate stiu eu. Ca sa iei masina reparata sau piesele necesare trebuie:

1. fie asteptat pana se regleaza intre ei cu facturile si cu banii,

2. fie luata factura de la Bavaria - fugit cu ea la societatea de asigurari - aprobata factura - retur cu ea la Bavaria,

3. fie platit din buzunar, mers la societatea de asigurari si recuperat banii.

 

Eu de fiecare data am mers pe varianta 2.

Link to comment
Share on other sites

mi-e mi-au furat geamu de la oglinda din stanga...inca nu m-am dus sa mi-o motez dar in schimb am fost la politie,deoarece mi-au spart si geamu spate lateral din stanga si mi-au furat boxele...nu erau mari boxe..mai bine le lasam usa deshisa..oricum,sa nu fiu offtopic..am mers la politie si politia a zis k fiind masina veche nu au ce sa faca si doar daca ii prind in urmas sesizarii urmeaza un proces...oricum oglinda mi-o voi lua de la un prieten care se ocupa de bmw uri..asta e ROMANIA
Link to comment
Share on other sites

2. fie luata factura de la Bavaria - fugit cu ea la societatea de asigurari - aprobata factura - retur cu ea la Bavaria,

63084[/snapback]

 

 

Incorect. Acum, Bavaria are decontare directa cu Allianz, Omniasig si inca o societate pe care nu mi-o amintesc acum (posibil Asirom, Asiban sau Unita).

63087[/snapback]

 

La mine la fel ca la Operations acum vreo 3 luni ... aia e decontare directa da tre so faci tu ca sa grabesti treaba altfel o fac ei si mai dureaza o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

sugestie de CASCO mai ieftin: la BCR-Asigurari pt. un 320i din 2001, valoare asigurata 14.400, franciza la furt total 30%, la partial 0% costa 690 euro pe an. si au decontare directa cu filaret, parca si cu bavaria.

 

63083[/snapback]

 

mai eu am la bcr asigurari ... 2000 320d -136 cp.. nu stiu la cat e evaluata masina.... parca franciza la furt total 10% si am 780E/an si cu reducere de 20% pt ca ....... una alta...

Link to comment
Share on other sites

mai eu am la bcr asigurari ... 2000 320d -136 cp.. nu stiu la cat e evaluata masina.... parca franciza la furt total 10% si am 780E/an si cu reducere de 20% pt ca ....... una alta...

63377[/snapback]

 

 

eu am 320i din 2001(m54), evaluata la 14400 si cum ziceam, cu 30% la total este 690 eur

scade mult cu franciza la furt total, care oricum nu prea conteaza ca si asa le supraevalueaza astia...

eventual vb cu ei sa iti modifice polita daca se poate.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...indpost&p=52613

 

ca sa nu repet ce am zis acolo :blink:

 

si on-topic, mie nu mi le-au furat inca. la cluj nu prea este moda asta. dar avand casco, probabil le-as rezolva asa. necazul este ca daca apelezi la casco pt nimicuri iti pierzi reducerea pe care o dau in general firmele daca pe durata contractului nu raportezi nici o dauna. plus ca mai ai de platit reintregire de capital.

 

deci nu stiu cat de rentabil este sa-ti iei un geam de oglinda pe casco... dar este cinstit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.