Jump to content

Chemare in service


mollahu_digital

Recommended Posts

interesant! dar nu cred ca e recall ...

e posibil sa aiba o baza de date care, plecand de la datele din cheie, sa fi estimat ca ai ajuns la momentul schimbarii lantului de distributie sau a venit vreu dignostic ... dar tocmai lantul de distributie ?!? chiar trebuie schimbat ... foarte ciudat ...

 

sa ne spui ce ai aflat :)

Link to comment
Share on other sites

interesant! dar nu cred ca e recall ...

e posibil sa aiba o baza de date care, plecand de la datele din cheie, sa fi estimat ca ai ajuns la momentul schimbarii lantului de distributie sau a venit vreu dignostic ... dar tocmai lantul de distributie ?!? chiar trebuie schimbat ... foarte ciudat ...

 

sa ne spui ce ai aflat :)

 

 

Si eu am avut un recall de 2 saptamani. Partea tare ii ca mo chemat -eu am un 118d- si cand am ajuns acolo o zis ca defapt nu trebuia facut la masina mea, ca la un 116i si so incurcat ei :).

Deci cred ca intradevar, se face un recall la 116i

Link to comment
Share on other sites

Predat masina ora 8:50. MHS promis in maxim 2 ore e gata, ma suna ei. Ei nu sunat, eu sunat ora 15:30, ei zis masina gata in 30 minute. Ajuns la MHS ora 17, masina gata.

Au spus ca nu erau probleme dar a fost inlocuit preventiv la toate masinile chemate la recall.

 

Offtopic : Am vazut 3 accidente pe drum , doua la iesirea din Pitesti spre Albota (un autobuz rasturnat, si la 100m mai incolo o octavia si un golf 5 care probabil s-au acrosat, erau cu bot/usi/aripi valurite), si un accident la iesirea din Lunca Corbului spre Slatina, la intrarea pe o serpentina, o Dacia papuc cu botul praf pe contrasens, plus ceva cu rotile-n sus in vegetatie, 2 masini politie+ambulanta

Link to comment
Share on other sites

well, n-au zis la ce motoare se manifesta, au primit si ei lista de VIN-uri si au chemat masinile respective. Nu cred ca are vreo legatura cu faptu ca motorul e diesel sau benzina. E recall, cel mai bine du-te si intreaba. Au spus ca fiecare dealer a chemat si-a chemat masinile vandute al caror VIN se afla pe lista. Eu n-am avut probleme, dar daca e gratis... nu strica un lant nou de distributie :)

Am gasit ceva ce indica recall si in alte parti pe tema asta : http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=11331

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.