Jump to content

PRETURI RCA 2007


INTERCEPTOR

Recommended Posts

Astea sunt tarifele la un singur asigurator.

Toti vor lucra pe aceleasi tarife ?

Banuiesc ca la mai multe masini(persoana juridica) se va putea negocia ca si pana acum un discount substantial.

Foarte scumpa asigurarea la motociclete,dar tinand cont ca sezonul pe 2 roti este mai scurt,o poti incheia doar pe 6 luni :blink:

 

Oricum,se intrevad cresteri mai mult decat substantiale.

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce vor fi asa de scumpe? Din cauza ca se adauga chestia aia cu Cartea Verde sau cum? Chiar ca nu sunt sanatosi. Insa ma intreb daca macar problemele cu plata daunelor se vor rezolva in stil occeidental, daca tot platim o gramada de bani
Link to comment
Share on other sites

eu am platit pt motor de 3000 cmc in octombrie 2005 1.700.000 pe jumatate de an, fraier am fost ca nu am platit pe an, as fi dat 3.400.000 lei vechi si aveam pana in oct 2006. in ceea ce priveste maririle astea si banii la buget.... ce sa va fac (la majoritatea)? :blink: ati vrut Alinata DA, aveti Alianta DA la guvernare... eu recunosc ca de la inceput am votat PSD si adevarul (ca om obisnuit) am dus-o cel mai bine in viata asta in perioada 2000-2004. prin 2003 tin minte cu 100 euro cand schimbam cumparam aproape de doua ori mai multe benzina decat acum, era 22000 lei stiu si euro 41000, acum benzina 34000 si euro 36000... Asa ca indiferent daca ar fi crescut oricum preturile raportate la euro odata cu aderarea la UE etc, nu ar fi ajuns aici daca acest guvern nu facea prostiile cu cota unica si multe altele, care acum tre sa le suportam noi!!!!!!! Bafta
Link to comment
Share on other sites

eu am platit pt motor de 3000 cmc in octombrie 2005 1.700.000 pe jumatate de an, fraier am fost ca nu am platit pe an, as fi dat 3.400.000 lei vechi si aveam pana in oct 2006. in ceea ce priveste maririle astea si banii la buget.... ce sa va fac (la majoritatea)? :)  ati vrut Alinata DA, aveti Alianta DA la guvernare... eu recunosc ca de la inceput am votat PSD si adevarul (ca om obisnuit) am dus-o cel mai bine in viata asta in perioada 2000-2004. prin 2003 tin minte cu 100 euro cand schimbam cumparam aproape de doua ori mai multe benzina decat acum, era 22000 lei stiu si euro 41000, acum benzina 34000 si euro 36000... Asa ca indiferent daca ar fi crescut oricum preturile raportate la euro odata cu aderarea la UE etc, nu  ar fi ajuns aici daca acest guvern nu facea prostiile cu cota unica si multe altele, care acum tre sa le suportam noi!!!!!!! Bafta

64131[/snapback]

 

nu vorbi aiurea daca nu stii....tara asta e acum unde e din cauza PSD ....si a celor ca Nastase & Co . tu gandesti ca aia de inca mai zic "ca era mai bine pe vremea lu ceasca" , daca era inca PSD la putere poate parea totul mai frumos la suprafata dar "la adevar" am fi fost mai mult in (cenzurat) decat acum.toate tarile care au intrat in UE au avut de suferit ....gandeste-te doar ca inainte se mergea in ungaria dupa mancare...ca era mai ieftina...si acum vin ungurii sa cumpere de la noi....

 

on topic : cred ca multi din cai care fac 5000 km pe an o sa renunte la masini din cauza taxelor...ca deh...pe langa rca mai e rovignieta,impozit...:blink:

Link to comment
Share on other sites

eu am un prieten f bun italian, si cand i-am spus ca la noi se plateste aprox 1 mil/an (asta era anul trecut) la 2000cmc a ramas masca. la ei se plateste RCA sute de euro. si nu este o valoare fixa, ci in functie de cat vrei sa asiguri. probabil ca multi au senzatia ca platesc RCA si sunt scapati de griji. nu este asa! un prieten cu megane 2 sedan a fost lovit de cineva si RCA-ul tipului acopera doar 8600, iar dauna este de 10.000. deci nu-i o idee buna sa lovesti un M6, chiar daca ai RCA. s-ar putea sa ai probleme...

 

un pic off-topic: chiar nu-i voie thread de politica? pt. ca indivizii astia chiar ca au dat-o in balarii in ultima vreme...

Link to comment
Share on other sites

cei care fac politica si sunt in tabara adversa evident ca vor spune fel si fel de lucruri... ideea e ca pe marea masa a polulatiei nu o interesa cat fura conducatorii, ci cat de bine o duc ei si.. crede-ma cu benzina la 60 de centi nu ma interesa nimic altceva... :blink: dar ai sa nu mai facem politica aici, sa ne ocupam de chestii serioase...
Link to comment
Share on other sites

eu am un prieten f bun italian, si cand i-am spus ca la noi se plateste aprox 1 mil/an (asta era anul trecut) la 2000cmc a ramas masca. la ei se plateste RCA sute de euro. si nu este o valoare fixa, ci in functie de cat vrei sa asiguri. probabil ca multi au senzatia ca platesc RCA si sunt scapati de griji. nu este asa! un prieten cu megane 2 sedan a fost lovit de cineva si RCA-ul tipului acopera doar 8600, iar dauna este de 10.000. deci nu-i o idee buna sa lovesti un M6, chiar daca ai RCA. s-ar putea sa ai probleme...

 

un pic off-topic: chiar nu-i voie thread de politica? pt. ca indivizii astia chiar ca au dat-o in balarii in ultima vreme...

64155[/snapback]

 

La ei RCA include multe din asigurarile CASCO. Acolo nu exista full Casco. Doar o poti asigura suplimentar impotriva incendiilor, distrugerilor din fenomene naturale, etc. Fiecare clauza, o suma in plus...

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.