Jump to content

Un 6 avariat


tigerash

Recommended Posts

Lonjeroanele ºi oalele de la amortizoare, stâlpii faÞã.

 

Lonjeroanele pot fi Îndreptate dacã sunt doar un pic strâmbe Însã nu ºtiu dacã seria 6 are partea din faÞã din aluminiu la fel ca E60.

 

Ăn acest caz, se dĂŁ daunĂŁ totalĂŁ chiar dacĂŁ nu sunt grav lovite ĂŽn partea din faÞã.

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai mai facut asa ceva ..e posibil sa te depaseasca reparatia ...Cel mai bine ceri o parere de la un mecanic AB ..dai spaga sa vina sa vada masina si-ti face un necesar ..

 

nu te duce la AB ca ajungi cu reparatia la cat costa unul nou, ia legatura cu cei care cumpara epave (dauna totala) de la asigurari , ca au si unde sa repare mai ieftin.poate si lor cateva sute de euro si toata lumea iese bine.

Link to comment
Share on other sites

omu vrea 12 mii pe ea ....masina e din 2005 model 645i cu 60 de mi de km ... da' cred ca oricum mai lasa la pret...

Faza e ca eu am mai avut o masina lovita in halul asta .... dar nu era nici pe departe la valoarea asteia... era un renault clio

Stiu ca dureaza mult... si stiu ca o sa si coste ceva si stiu ce inseamna sa stai cu sufletul la gura sa iti iasa masina din service mai repede.... sa te duci in fiecare zi sa vezi ce ti-au mai facut la masina si sa te iei de ei ca stau si o freaca degeaba in loc sa iti repare masina.

Edited by tigerash
Link to comment
Share on other sites

E prea lovita. Nu e vorba de caroserie aici, ca e seria 6, ca e Reno Clio, la fel se repara, tabla e tabla. Problema va fi la piesele anexe motorului si pe care nu le vei gasi second. Sunt prea multe acolo distruse, pompa secundara de aer, debitmetru secundar, valva evacuare, radiatoare, toata plasticaraia pe care vin montate, carcasa filtru aer, fulii, etc etc. Pai numai prostia aia de capac de pe motor e vreo 10 milioane, si n-ai nici o sansa sa o iei de pe undeva din dezmembrari. Dracoveniile alea de canale de aer de la frana, cam 100 euro bucata, si cate si mai cate.

 

La 25 de mii euro cu tot cu taxe, iti iese una buna adusa din USA. Tu pe asta dai 12 mii si mai bagi 10 mii si vei avea una dauna totala reparata. Crezi ca merita?

Link to comment
Share on other sites

omu vrea 12 mii pe ea ....masina e din 2005 model 645i cu 60 de mi de km ... da' cred ca oricum mai lasa la pret...

Faza e ca eu am mai avut o masina lovita in halul asta .... dar nu era nici pe departe la valoarea asteia... era un renault clio

Stiu ca dureaza mult... si stiu ca o sa si coste ceva si stiu ce inseamna sa stai cu sufletul la gura sa iti iasa masina din service mai repede.... sa te duci in fiecare zi sa vezi ce ti-au mai facut la masina si sa te iei de ei ca stau si o freaca degeaba in loc sa iti repare masina.

 

 

Cum am scris si mai sus daca renunti la ea da-mi si mie te rog un nr de tel unde pot sa iau legatura cu proprietarul . Oricum daca vrei sa o iei masina trebuie vazut la fata locului cu cineva care se pricepe si care a mai reparat asa ceva . Masina e in tara ? ca daca mai trebuie sa o aduci cine stie de unde .....

Link to comment
Share on other sites

nu te baga in asa ceva

singura situatie in care as cumpara asa ceva ar fi sa am service propriu

si chiar si asa, trebuie sa te gandesti ca daca piesele ar fi mai ieftine decat masina in sine multi si-ar face masini acasa.

cu banii pe care ii dai pe piese plus manopera iti iei unul intreg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.