Jump to content

e36 black coupe


michael

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cristi, Groza Dan e in concediu...pana pe 22 septembrie ciu-ciu.

 

Sa fac un review dupa 1 an si 1 luna de cand am masina:

 

Am facut cu ea 24.000km.

 

Probleme mai "grave" aparute: un tambur de pe spate schimbat si un arc tot spate.

 

In rest consumabile schimbate: ulei motor, ulei cutie de viteze, placute de frana, filtrul de aer si polen, bucsi bascula fata.

 

Urmeaza sa schimb garnitura de la regulatorul de relanti, curelele de la accesorii, lichidul de frana, bujiile si pompa servo-directie (inca mai tine dar nu mult).

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Inca odata mai ales ca acuma am vazut-o live e printre cele mai frumoase si ingrijite e36 coupe stock pe care le-am vazut ever.Felicitarile mele!!!

 

Sper sa gasesti resurse si timp sa-i faci micile ciobituri de la grila fata si cea de sub tripla din spate.In rest jos palaria!

Edited by Bogdan Chis
Link to comment
Share on other sites

Multumesc! Am sa schimb grila si narile cu unele de facelift. Nu merita sa revopsesc grila. Deh asta inseamna sutele de pietricele si zecile de curse Bucuresti - Ardeal.

 

Iar in spate am un bandou zgariat de o tanti care nu prea a stiut cum sa iasa din spatele meu si mi-a tras-o. Eram la semafor cand s-a intamplat asta. :)

 

Lasa ca nici cu a ta nu mi-e rusine!

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multumesc

 

chiar eram putin confuz, nu intelegeam...dar a sosit clarificarea :)

Dupa ce iesim din iarna vreau sa trec de la 15 -> spre ceva mai mare. probabil 16" (pe suspensie normala) si imi plac cum se vad ale tale

De 17" (225/45) cred ca sunt prea mari si am inteles ca exista cazuri cand rotile din spate ating

Link to comment
Share on other sites

Michael din cand in cand mai intru pe la sectiunea asta si ies repede........,am si eu o pisica coupe 2.0 sau mai bine lasa...am o masina,ce vreau sa-ti spun ca ai un coupe exact cum mi l-am dorit eu,suspensie normala,pozitia paralela de sol(nu infipta in pamant cu botu sau ''culcata'' si cracanata),prin suspensia normala si cauciucurile tocmai bune pt. soselele noastre, masina exprima si masivitate indiferent din ce unghi o privesti,e o masina care imbina utilul cu placutul cum e acum,din pacate ca in orice domeniu si in domeniu asta auto unii sunt norocosi si altii ghinionisti,inca odata iti spun, imi place masina ta e pe placul meu,salut.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.