Jump to content

Incalzire scaune


alex mihalciuc

Recommended Posts

Eu nu inteleg ceva, scaunele cum de aveau incalzire din fabrica, dar butoane pt. a le folosi nu?

Daca tot au pus, greu era sa traga si instalatia?

 

Stima, Raul.

 

 

A ,nu :)

 

ideea este simpla, aveam interior simplu textil fara incalzire si am luat un interior piele cu scaune recaro fata si incalzire de la colegul Dee-low :thumbsup: , doar ca masina mea nu avea instalatia electrica pusa si nici consola cu butoane :) scaunele actuale sunt din fabrica pregatite dar erau pe alta masina ..

 

vorba ceea,dai un ban,dar stai in fata.Felicitari ! :goodjob:

 

 

mare patron ! :thumbsup: merci

 

p.s. pana la urma am folosit usitele tale infoliate caci am ajuns la concluzia ca ale mele erau cam jupuite pe ici pe colo si parca le prefer asa infoliate decat jupuite ,merci :drinks:

 

Nu faci cateva poze mai in detaliu la usitele alea imbracate in folie ? parca m-ar bate si pe mine gandul :laugh:

 

 

acu trebuie sa imbrac si eu lateralele exterioare dintre usi in folie d-aia ca sa aibe un rost, ca sunt cam singure acolo usitele alea ..barem sa le asortez cumva :)

 

desi o sa vina si dinavin si o sa mai dispara o usita :frantics:

Edited by POIUYT
  • Hot!! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ma incanta ideea :)

 

rar am pasageri in spate , clima merge non stop deci geamurile se deschid foarte foarte rar si atunci o fac doar eu pe fata ca imi mai uit oglinzile rabatate si in plus dai in spanac de pasageri sa dea la manivela..:rolleyes: am avut fetele de usi pe spate pt geamuri electrice ,dar ..le-am gaurit pt manivela :))

 

mai repede mi-as pune spalatoare de faruri ca sunt mult mai utile..vine acum mazga si noroiu..si se intuneca devreme..dry.gif

 

p.s. merci pt sfatul telefonic..gen intreaba un prieten ! :thumbsup:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

acu trebuie sa imbrac si eu lateralele exterioare dintre usi in folie d-aia ca sa aibe un rost, ca sunt cam singure acolo usitele alea ..barem sa le asortez cumva :)

desi o sa vina si dinavin si o sa mai dispara o usita :frantics:

Am pus eu folie pe trimurile exterioare, poti sa vezi aici cum arata, poate pui 2-3 poze la usitele alea sa vad si eu cun sunt infoliate, mai ales pe interior, ma bate si pe mine gandul sa le fac :D

Link to comment
Share on other sites

pai este simplu de vazut daca ai sau nu incalzire, te uiti la mufa sub scaun si vezi daca ai pinii 23/ 24 /25 ocupati , daca nu ii ai nu ai incalzire :)

 

p.s. mufa se desface tragand de capatul negru spre exterior si iese mufa galbena ..dar sa te uiti la cel de la sofer daca chiar ai de gand, caci cel de la pasager are senzor de prezenta si o sa ai eroare in bord daca nu scoti bateria :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

pai in ce sens vrei poze ?! :)

 

nu se vad in filmulet ?! :) apropo , se vad mai misto real decat in poze sau filmulet ..

 

p.s. nu le-am infoliat eu , asa le-am primit de la dee-low :)

Poze vroiam pe interiorul usitei, sa vad cum sunt infoliate, sa stiu cum sa lucrez si eu :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=jk2DUMPGolo

 

 

se pare ca usita de sus este facuta mai la fata si cea de jos are facute si marginile rotunjite :)

 

p.s. pozele si filmuletul sunt facute cu telefonul , de aici calitatea exceptionala.. :)

 

 

 

 

http://i52.tinypic.com/29b0xdu.jpg

 

 

http://i56.tinypic.com/fn6yyf.jpg

 

 

http://i53.tinypic.com/vxzxp1.jpg

 

 

http://i55.tinypic.com/207kjs1.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

pai aia pe care o apreciezi este deja jos ,cu marginile facute :) cea de sus va disparea ,caci va veni clima acolo

 

pana la urma daca o sa mi se puna pata , o scot si p-aia si pun cum era de fabrica caci alea de le aveam sunt in casa :) poate le dau o vopsea mata apropiata ca si culoare si aia e sau sa fac si eu stalpi exteriori in folie sa am un rost

 

p.s. eu am incheiat cu offtopicul :pardon:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

:))) eh, noi sa fim sanatosi :D

 

pai aia pe care o apreciezi este deja jos ,cu marginile facute :) cea de sus va disparea ,caci va veni clima acolo

 

pana la urma daca o sa mi se puna pata , o scot si p-aia si pun cum era de fabrica caci alea de le aveam sunt in casa :) poate le dau o vopsea mata apropiata ca si culoare si aia e sau sa fac si eu stalpi exteriori in folie sa am un rost

 

p.s. eu am incheiat cu offtopicul :pardon:

La mutarea climei jos, trebuie sa schimbi toata piesa aia cu bricheta, pentru a avea colturile rotunjite acolo unde vine clima, deci dertarul de sus dispare, iar cel de jos va fi inlocuit cu piesa noua ... deci pe langa dynawin iti trebuie si sertarul special pentru clima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.