Jump to content

telescoape 320D


crazydriver

Recommended Posts

multumesc pentru raspuns. dar cum spui si tu "Pe drumuri bune duce si 200.000 km" si eu la arat nu am plecat cu ea inca nu credeti ca la 64000Km sa arunce uleiul afara e putin cam devreme???

65805[/snapback]

 

 

Poate sa fie si un defect de fabricatie.Oricum masina este in garantie, deci nu ar fi exclus sa il schimbi gratis.

Link to comment
Share on other sites

eu le'am schimbat azi pe spate .... 134mii km.... erau varza .... cele mai muci amortizoare pe care le-am vazut vreodata... si s-au dus deodata si fara prea multe anunturi !

 

acum merge bineeeeee.....insa pare un pic mai rigida :blink:) suspensie standar... amortizor cica ar fi gaz-ulei ???

 

ziceau astia la service ca i-au schimbat unuia un amortizor dupa o saptamana pt ca incepuse sa'i curga......deci ...... no comment !

Link to comment
Share on other sites

de schimbat le schimb pe garantie, sunt comandate le astept sa vina dar sunt cateva treburi care nu le inteleg la masina ca de exemplu: placute de frana schimbate la 18000Km telescopu cade la 64000Km e in garantie ce e drept dar o sa iasa si atunci nu o sa mai fie gratis si incerc sa inteleg unele treburi ca nu am de gand sa vand masina prea curand.
Link to comment
Share on other sites

placute de frana schimbate la 18000Km telescopu cade la 64000Km e in garantie ce e drept dar o sa iasa si atunci nu o sa mai fie gratis si incerc sa inteleg unele treburi ca nu am de gand sa vand masina prea curand.

65815[/snapback]

 

 

Placute de frana fata(banuiesc) la 18000km :)

 

Conduci agresiv :)

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

nu la 18000 am schimbat si fata si spate dar cred ca spatele ar mai fi mers dar la bavaria in service nu puteam sa intru pe atunci eram la inceput si cred ca nu era neaparata nevoie si pe spate dar si dupa fata am schimbat-o in jur de 38-40 de mii si spatele cam la 5000 si cred ca ma apropii iar dar de data asta cred ca se lasa cu discuri.

iar cu condusul agresiv cand e loc doar de ce mi-am loat bmw ca daca era sa conduc incet loam un logan ca era mai ieftin nu?

Link to comment
Share on other sites

eu m-am cam lamurit cum sta treaba zic mecanici cu care am mai discutat ca in general e bine saschimbi telescoapele in jur de 80-90 de mii

asa ca la stilul meu de condus si la drumurile noastre nu cred ca e mare tragedie ca le schimb la 64000Km. in legatura cu preturile deathrow trebue sa te decizi si ce telescoape vrei sa pui preturile variaza intre

1.200.000 si 3.500.000 lei fara se te duci la cele sport sau mai stiu eu ce alte inventii.

Link to comment
Share on other sites

pai

 

bilstein spate 2,2mil - 2,5mil cica gaz+ulei

fata vreo 3,x mil

 

boge : spate 2,7-3mil

fata nu stiu

 

gabriel cica sa nu pui caci am o cunostinta care cica sa iasa mai ieftin si'a pus pe audi a4 .... dupa o saptamana ii curgea unu

 

monroe cica VARZA !

 

cineva imi zisese sa ma orientez la CONY la heba nu am mai avut timp si rabdare....

 

sa vedem cum stau bilstein asta.... s'a schimbat mersul masinii..... pe autostrada la 180 cu mainile in aer masina merge super.... franez cu mainile ... doar de garda deasupra volanului- se duce drepttttt...... inainte din cauza amortizor spate dreapta dus ..... la frana parca se ridica de spate dreapta si o lua in stanga... avea o reactie tare ciudata :blink:

 

aaaa.... sa va zic ... manopera m'a costat 150mii... la un mecanic in care am foarte foarte multa incredere.... e genul de mecanic inteligent si un om !minunat in varsta a 43-45 ani si a facut asta toata viata... nu e genul de mecanic "a la dacia" dai un ciocan si merge !

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

e putin 64.000 km asta daca nu ai carat cartofi cu ea ,sau ai fost la arat.amortizorul trebuie schimbat imediat daca curge ulei.ar fi bine sa fie schimbat si cel de pe aceeasi punte pt a nu influenta negativ comportamentul pe sosea al masinii.cony sunt bunicele,la fel ca si monroe.acuma ,e greu de spus care merita.
Link to comment
Share on other sites

e putin 64.000 km asta daca nu ai carat cartofi cu ea ,sau ai fost la arat.amortizorul trebuie schimbat imediat daca curge ulei.ar fi bine sa fie schimbat si cel de pe aceeasi punte pt a nu influenta negativ comportamentul pe sosea al masinii.cony sunt bunicele,la fel ca si monroe.acuma ,e greu de spus care merita.

66479[/snapback]

 

 

asa e cum zici tu trebue schimbat cum curge dar daca masina e in garantie si am fost cu ea la service cu 2 saptamani inainte si mecanici nu au spus nimic eu de unde era sa stiu ca in cateva zile o sa bubue de tot asta bine ca vindem masini dar sa le facem service mai avem de asteptat

Link to comment
Share on other sites

pai

 

bilstein spate 2,2mil - 2,5mil cica gaz+ulei

        fata vreo 3,x mil

 

boge : spate 2,7-3mil

          fata nu stiu

 

gabriel cica sa nu pui caci am o cunostinta care cica sa iasa mai ieftin si'a pus pe audi a4 .... dupa o saptamana ii curgea unu

 

monroe cica VARZA !

 

cineva imi zisese sa ma orientez la CONY la heba nu am mai avut timp si rabdare....

 

sa vedem cum stau bilstein asta.... s'a schimbat mersul masinii..... pe autostrada la 180 cu mainile in aer masina merge super.... franez cu mainile ... doar de garda deasupra volanului- se duce drepttttt...... inainte din cauza amortizor spate dreapta dus ..... la frana parca se ridica de spate dreapta si o lua in stanga... avea o reactie tare ciudata :blink:

 

aaaa.... sa va zic ... manopera m'a costat 150mii... la un mecanic in care am foarte foarte multa incredere.... e genul de mecanic inteligent si un om !minunat in varsta a 43-45 ani si a facut asta toata viata... nu e genul de mecanic "a la dacia" dai un ciocan si merge !

66019[/snapback]

 

 

 

se scrie KONI si sunt pe ulei fara gaz, mai sunt folosite de Lamborghini deci nu sunt rele, aveam pe XR6 Koni yellow si ai o rotitza sus care o pui pe telescop si tzil setezi cat de tare/moale vrei tu sau pentru ce arcuri ai.

 

Vad ca la voi pretzurile sunt mult mai ieftine ca la noi ... de curiozitate uite aici cel mai bun pretz care lam gasit pentru E36

 

Part ID Manufac. Type Product App Loc. Weight Price Sell Price Vol Total

8741-1272LSPORT Koni Shock / Strut / Insert F kg ea $413.00 $413.00 1 $413

8741-1272RSPORT Koni Shock / Strut / Insert F kg ea $413.00 $413.00 1 $413

8240-1115SPORT Koni Shock / Strut / Insert R kg ea $225.00 $225.00 2 $450

BFL-11 Lovells Spring Sport Low F 2.86 kg ea $85.50 $85.50 2 $171

BRL-8 Lovells Spring Sport Low R 2.61 kg ea $74.50 $74.50 2 $149

10.94 kg $1596

 

Pretzurile sunt in AUD

Link to comment
Share on other sites

Bine bine si daca nu vreau sa ma bag sub masina sa ma uit? Nu exista batai sauceva de genul pe la denivelari? Adica Simptome... nu Semne, ca e diferenta :blink:)

66826[/snapback]

 

la mine cand a curs de tot a inceput sa se auda de parca aveam un pumn de piulite aruncate inscut ca prima oara am crezut ca e o bucata de gheata desprinsa dar pana nu a aruncat tot uleiul afara nu sa auzit nimic.

Link to comment
Share on other sites

apesi pe masina pe fiecare coltz in jos tare si ii dai drumu, daca se ridica in sus si ramane sus e ok daca se ridica in sus si tot se balagane e pe duse

66830[/snapback]

 

am facut eu o data testu asta... atentie la tabla, ca la mine s-a lasat cu o mica adancitura :blink:

 

noroc ca era masina veche

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.