Jump to content

Intrebare Jante E34 1993 17"


just_skyzzo

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce ET au?

 

235/45r17 asta ma intrebai? :)

 

Nu asta te intreba , vezi pe spate la janta ca scrie IS si un numar ... de genu IS 15 sau IS 20 ... daca e una din valorile astea merg fara probleme ... dar daca au IS mai mare de 20 se potrivesc doar la seria 3 ...

 

K,mersi partea cu Es si Is am priceput_o.Jantele de 17" pentru a putea fi adaptate pe modelul asta de masina trebuie sa respecte treaba asta.

Acum vin cu alt sir de intrebari,scuzati nepriceperea dar nu vreau sa fac vreo greseala cumparand porcarii

modelul de jante din poza au o garda destul de joasa zic eu,asha ca intrebarea ar fi....comportamentul masinii se schimba in mers ....ii mai rigida la drumurile noastre care sunt pline de gropi?

creste consumul?

ce marime sa aibe pneurile sa se potriveasca si pe jante si nici sa nu imi frece de ceva.

Ideea este ca am avut un E36 si am pus jante de 5-ar pa el ...si frecau ca dracu daca aveam pe cineva pe bancheta din spate.

Care ar fi pretul corect pentru jantele din poza?

Link to comment
Share on other sites

ConteazĂŁ Âşi ce J au.

 

DacĂŁ sunt prea late pot atinge ĂŽn amortizor.

 

:) usor usor imi dau seama ca si pentru a pune niste jante pe masina trebuie multa carte....

Cum spuneam treaba cu IS si Et am inteles;o.

Acum imi pune piedici si J-ul asta.

Asta cum trebuie sa fie?:)

 

 

Comportamentul masinii nu va fi diferit dar daca pui jantele alea s-ar putea sa te scuture bine ;) ... gropile le vei simti mai tare ... si despre consum nu cred ca va creste .... :)

 

Poate ne lumineaza Ciupanezu :)

 

Ce jante imi recomandati ... sa pastrez un pic de confort si sa arate si bine

adica fara fara scuturaturi si design :)

marimea ma intereseaza

Link to comment
Share on other sites

J = latimea jantei ... :) ...

 

Exact.

Ce jante imi recomandati ... sa pastrez un pic de confort si sa arate si bine

adica fara fara scuturaturi si design

marimea ma intereseaza

 

Hmmm , 16'' ... ca ale mele asa sunt perfecte zic eu ..

 

http://img370.imageshack.us/img370/1687/imagine001ca6.jpg

http://img370.imageshack.us/img370/imagine001ca6.jpg/1/w1280.png

 

nu stiu daca iti place modelul ...dar decat sa iei panarame de la coltu' strazii sa se indoaie la prima groapa ... mai bine originale ..

Edited by AndreiBMW
Link to comment
Share on other sites

Ce jante imi recomandati ... sa pastrez un pic de confort si sa arate si bine

adica fara fara scuturaturi si design

marimea ma intereseaza

 

Pe 17.

 

nu stiu daca iti place modelul ...dar decat sa iei panarame de la coltu' strazii sa se indoaie la prima groapa ... mai bine originale ..

 

Jante replici sunt la fel de rezistente ca ºi cele originale ºi vorbesc din experienÞã proprie.

Link to comment
Share on other sites

La cât de mare este talonul pneurilor pe 16 pe care le ai, crezi cã mai conteazã dacã ai jante originale sau replici?

 

Am impresia ca Ojdula e nimica toata pe langa unele portiuni de prin Focsani ... imi trebuie un talon la cauciuc ca la monstertruck-ul ala :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut pe e34 jante de m5 e39 pe 18" cu cauciucuri de 235 fata si 255 spate si pot sa ti spun ca nu atingeau nici in aripi nici in jambe.

Intradevar se simtea ca e mult mai stabila pe curbe dar nu mai era la fel de confortabila pe drum neasfaltat.

Parerea mea este ca pe e34 cele bune jante sunt pe 16" sau pe 17".

 

PS: vezi ca avea marius(KNS) un set de jante pe 16" gen Alpina si pretul era mai mult decat decent.

Link to comment
Share on other sites

Ai suspensie sport?

 

same question ... :)

 

nope, nu este schimbat nimic pe ea... singurele modificari care vreau sa i le aduc

sunt jantele , ceva bare (pachet m sau fibra cu toate ca nu sunteti deacord :)

Mai vreau sa-i cumpar angel eyes si triple pe spate si semnale albe.

Interiorul l-am modificat un pic...si va fi deajuns cred.

In legatura cu angel eyes-ul nu stiu daca va trebui sa schimb farurile cu totul sau se pot modifica cele originale.

 

Jantele cred ca vor fi pe 17" , nu stiu ce garda vor avea nu prea vreau sa fiu scuturat in masina...confortul zic ca

ii mai important

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.