Jump to content

La ce sa ma uit la un 320d din 2000?


baranyair

Recommended Posts

Salutare tuturor.

Sper sa intru si eu(oficial)in clubul vostru.

In cateva zile voi face un drum, in care voi vedea un BMW 320d din 2000.

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele:

 

1. La ce trebuie sa ma uit la EA?

2. Ar fi bine sa o duc la un service BMW(autorizat)sa-i fac o revizie?

 

Masina este din anul 2000/1 are 150k km, este full option si full elektric, iar pretul ei este de 10000eur. Credeti ca ar putea fi o teapa? Nu stiu ce sa cred ca este prima mea masina si nu am deloc experienta. Sper sa nu iau teapa.

 

PS: O revizie se poate face oriunde? Si cat costa(approx.)?

 

Va multumesc anticipat si sper ca in cateva zile sa fiu si eu oficial pe aici :blink:

Link to comment
Share on other sites

:

 

1. La ce trebuie sa ma uit la EA?

2. Ar fi bine sa o duc la un service BMW(autorizat)sa-i fac o revizie?

 

Masina este din anul 2000/1 are 150k km, este full option si full elektric, iar pretul ei este de 10000eur. Credeti ca ar putea fi o teapa? Nu stiu ce sa cred ca este prima mea masina si nu am deloc experienta. Sper sa nu iau teapa.

67375[/snapback]

 

Mergi la un service BMW.Doar nu dai 10.000 de euro, si te uiti la cateva sute de mii(unii se uita :blink: ).

 

Poate reusesti sa afli si daca este km-ul real sau nu.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca e atat de full options?? de unde o cumperi ?? bishnitatii din piata au obiceiue sa zica .. full oprions, adica geamuri electrice, klimatornic si computer de bord :blink: Pretul e ff bun daca e intretinuta masina.. de cat timp e in tzara?
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca e atat de full options?? de unde o cumperi ?? bishnitatii din piata au obiceiue sa zica .. full oprions, adica geamuri electrice, klimatornic si computer de bord :) Pretul e ff bun daca e intretinuta masina.. de cat timp e in tzara?

67421[/snapback]

Eu cred,ca de aceea este asa de ieftina pt ca este in tara de 2 ani. Mai exact rulata aici vreo 30k km. Cel putin asa zice proprietarul. Acum poate sa fi fost si un taxi sa sa fi umblat cu ea 150k si sa fi dat inapoi, nu? :)

Asta e riscul, atunci cand cumperi de aici.

Eu m-am gandit ca fiind primul meu BMW sa il iau mai ieftin, ca sa mai am banuti de reparatii daca va fi nevoie :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu cred,ca de aceea este asa de ieftina pt ca este in tara de 2 ani. Mai exact rulata aici vreo 30k km. Cel putin asa zice proprietarul. Acum poate sa fi fost si un taxi sa sa fi umblat cu ea 150k si sa fi dat inapoi, nu?  :)

Asta e riscul, atunci cand cumperi de aici.

Eu m-am gandit ca fiind primul meu BMW sa il iau mai ieftin, ca sa mai am banuti de reparatii daca va fi nevoie  :blink:

67423[/snapback]

 

Km sunt cam putini pt anu ala dar nu e imposibil. Totusi .. 2 ani in tzara scad pretul masini cam cu 1000 1500 euro. Tin minte cand am vrut sa dau un opel astra de la firma lui taica-meu .. si mi-a spus un tip de la un parc auto ca o masina rulata in tzara costa cam cu 1000 euro mai putin , era vb de asta g.

 

Daca te intereseaza am si eu un bmw 320d de vanzare .. dar nu la 10000mii :)

 

uite aici un link:

 

http://www.autovit.ro/html/4/3/5/4/304354.php

Link to comment
Share on other sites

eu personal ..... nu cred ca poti sa fac in 2 ani 30mii... eu am facut 30mii in 6 luni..... deci e ciudat !! si mi se pare un pret super super dar e alegerea ta intr'un final.. du'o in vitan la testul ala de 2,5mil... cica merita din tot sufletul......

 

la 10.000 sincer mi se pare cam ieftina si pt un full option mi se pare foarte ieftina... full option ma gandesc eu : 4 geamuri electrice, climatronic, parktronic, bord-computer, scaune incalzite, xenon, proiectoare, cd player sau radio + cd changer, scaune piele, trapa (preferata mea si din pacate nu am :blink: ), navigatie ?? ... ce mai pot avea ?? presiune in pneuri, harman-kardon, comenzi volan !...... gata nu mai stiu la prima strigare !

Link to comment
Share on other sites

ce mai pot avea ?? presiune in pneuri, harman-kardon, comenzi volan !...... gata nu mai stiu la prima strigare !

67483[/snapback]

 

xenoane nu are,nici piele.in rest cam ce ai scris.de fapt nici de presiune in pneuri nu cred.

 

unde ziceai sa o duc...la ce service?

mai exact masina e din suceava

Link to comment
Share on other sites

nashpa ca e in suceava.... am vazut si la tv si multa lume lauda un service deschis care testeaza absolut tot la masina contra 2,5mil-3,5mil.. in urma testului iti dau o brosurica de vreo 7 pagini cu tot ce ai la masina !

 

mie la un seria 3 mi'ar placea urmatoarele : xenon, incalzire scaune, comenzi volan, climatronic, cd/mp3 player ( mai frumos ce a facut vl20sas ), max airbaguri ( parca sunt 8 - eu am 6 ), as vrea si trapa .. altceva nu ma mai intereseaza !

Link to comment
Share on other sites

e cam ieftina la bani astea si la ce zici tu ca are pe ea Km putin probabil sa fie reali in germania diselurile alearga nu cred ca a plecat de acolo cu mult sub 150.000 si mai mult ca sigur nu a facut in tara doar 30.000Km dar exista si exceptii poate ai gasit tu una dar convingete dute la un serice BMW din zona si verifica masina nu stiu daca in 2000 aveau cipuri pe cheie sa poata citi kilometrajul de acolo dar merita intrebat la service asta era gratuit. in rest mare atentie la tablarie sa nu fi fost rasturnata sau mai stiu eu ce alte traume sa fi avut ca se poarta sa fie aduse trosnite si facut prin tara.

multa bafta si sper sa fie in regula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.