Jump to content

probleme cheie X6


neculaalex

Recommended Posts

salut la toti in primul rand am o mare problema si va cer voua ajutor azi am umblat cu un X6 si din greseala am bagat geaca cu ambele chei in portbagaj , apoi am apasat butonul dew inchidere electrica al portbagajului si surpriza nu mai pot sa deschid nimic la masina AJUTOR ce pot sa fac? solutii ceva ........ multumesc !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e masina sefului meu, iar in ceea ce priveste cheia de la repr. , da au zis ca pot sa faca cheie dar tre sa faca o diagnoza sau ceva legat de faptul ca tre sa intre in computerul de bord , ceea ce nu pot sa fac deaorece, repet cheile sunt in portbagaj ....... mai astept solutii , multumesc

 

 

Pot sa-ti comande dupa VIN cheia ...poate x6 sa aibe vreun soft antifurt mai destept ...dar nu cred sa gasesti vreun sfat practic pe aici ..altul decat sa stai pe capul reprezentantei

Link to comment
Share on other sites

pai la ce sa mai stau pe capul reprezentantei cand ei mi-au zis sa sparg geamul , am sunat si in germania la repr. mare si de acolo mi-au zis ca daca eram in germania trimiteau imediat pe cineva sa rezolve problema repede , dar nu pot sa faca nimic in RO , de aici treg speranta ca nu trebuie sa sparg geamul sau sa umblu te miri pe unde , eu sper ca exista o solutie pt situatia asta de aia scriu aici (mai o chestie , la portbagaj acolo sub emblema este o clapeta care se apasa dar nu face nimic , normal ar fi ca atunci cand cheia masinii este aproape sa se deschida nu >? dar nu face nimic....)
Link to comment
Share on other sites

am mai auzit veva de genu ca exista si a 3a cheie (de service) care este din plastic dar nu stiu cine o are ori reprezentanta(din sua) ori importatorul.... si totusi mi-e greu sa cred ca singura solutie e sa spargi geamul , dar daca nu voi gasi alta o voi aplica .. nush ce sa zic luni o sa sun la importator sa vad de aceea cheie de plastic , daca exista,. eu sper totusi sa vada postul cineva care a avut aceeasi problema ...
Link to comment
Share on other sites

0752 112 112

 

super profesionist, Politia lucreaza cu el pt a deschide masini, seifuri etc

 

din pacate e in Iasi, dar poate iti e de folos, poate are colaboratori in Buc

 

suna la reprezentanta vezi ce geam au pe stoc,si da cu ciocanul in el cu forta

alta solutie nu este garantat nici macar in germania

 

 

ai fi uimit sa vezi ca se poate :)

la el apeleaza ( neoficial si foarte discret ) si cei de la BMW Iasi

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

am reusit sa ma documentez mai bine cu ajutorul lui CAT si astept sa vad ce zic cei de la firma de leasing in legatura cu cheie de plastic , daca o au sau nu oricum multumesc tuturor .

 

daca ar fi cineva din timisoara sa se stie la fel ca cel din iasi ar fi ceva dar eu personal nu stiu , oricum pana maiine la 12 mai intreb , poate gasesc pe cineva , cine stie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.