Jump to content

Cumpar alternator E36


Recommended Posts

Cumpar alternator Valeo de 105 Amperi sau Bosch de 90 Amperi pentru E36 318i.

Preferabil ar fi Valeo.

 

am alternator de pe 325 tds din 1997 este valeo de 115 amperi,este in perfecta stare de functionare si pretul este de 100 euro...(0723.77.67.67) nu stiu daca este ceea ce iti trebuie dar poate este bun si asta.

Edited by mariustxa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Scuze, acum mi-am revazut si eu anuntul!

Intre timp am reusit sa gasesc alternatorul dorit de 105 Amperi!

 

@roby_m

 

Bmwfans arata ca pe modelul meu s-a pus si alternatorul de 105A!

Eu cand am cumparat masina aveam alternator asta, Valeo de 105A. Acum nu stiu daca cei dinaintea mea l-au schimbat sau nu.

Pe masina am bara stabilizatoare cu D=26mm, care se pune pe masinile cu suspensie sport. Celelalte au D=24mm. Asa am luat-o.

Intre timp mi-am schimbat etrierii pe fata, de la discuri neventilate am trecut pe discuri ventilate. M-am uitat pe bmwfans inainte si am vazut ca exista si aceasta optiune, din fabrica, la fel cum exista si optiunea de discuri pe puntea spate.

Prefer sa folosesc bmwfans in detrimentul lui realoem, pentru ca pe primul site imi spune ce piese exista sau se pot pune pe masina mea.

 

Topicul se poate inchide... Sper sa nu-mi crape alternatorul fix dupa inchiderea topicului!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.