Jump to content

M3-E46 sau 335i-E92...


tiberiuenache

  

657 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Se tot voteaza...

 

Daca topicul era: m3 e46 vs. 335i e90, scorul era invers, aici se voteaza frumusetea, nu altceva.

iti spun cinstit ca eu am votat 335i-ul pt ceea ce are sub capota si potential, votam si daca era e90 si sper ca asta sa fie urmatoarea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Se tot voteaza...

 

Daca topicul era: m3 e46 vs. 335i e90, scorul era invers, aici se voteaza frumusetea, nu altceva.

 

Daca era asa, nu ar fi fost corect votul, m3 e46 nu s-a fabricat si in 4 usi, cel putin din cate stiu eu. Doar comparam coupe vs coupe, nu mere vs pere.

 

Amandoua sunt frumoase si performante, e si normal sa evolueze de la ceva frumos, la ceva si mai frumos (bine, acum au inceput sa scoata din ce in ce mai urate sau cel putin, nu pe gustul meu si aici ma refer la toata gama de produse, nu doar la un singur model). Important este ca sunt amandoua BMW, iar daca nu-ti place una, poti sa o cumperi pe cealalta, bani sa ai. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu prea au cum niÂşte firme sĂŁ facĂŁ o maÂşinĂŁ supraalimentatĂŁ deÂşi ea era aspiratĂŁ din fabricĂŁ Âşi sĂŁ aibĂŁ aceeaÂşi fiabilitate ca o maÂşinĂŁ supraalimentatĂŁ din fabricĂŁ.

 

Ăn dezvoltarea 335i-ului probabil cĂŁ s-au cheltuit milioane de euro.

Link to comment
Share on other sites

///M3 !!!

 

335-ul e banal! Corectati-ma daca gresesc... :twoup:

 

Astea sunt figuri de doi lei.Fara suparare.

 

 

Se prea poate insa... Daca ar fi inca o data sa aleg intre cele 2 tot ///M as alege. Nu am condus 335i, doar 335d si 535d. Evident ///M-ul il am la suflet. Suna mai bine, trage pe masura, ma simt mai bine pe viraje si pot sa ma dau de-a latu' fara probleme! Aaa, sa nu uitam SMG-ul care dupa mine face toti banii!

Or fi mai dotate, mai sofisticate astea noi dar vb din punctul meu de vedere si ceea ce imi permit. Cred ca cel mai bine daca e sa alegi intre cele 2 este sa le testezi si atunci iti dai seama ce-i mai bun pt tine. O masina comoda si in acelasi timp foarte puternica (335i) sau una foarte ''rea si jucausa''

off: am condus ///M3 ul nou facelift. Propietarul mi-a dat dat cheia fara ezitare. OK, super! Am mers cu ea, intradevar super confortabila, luxoasa etc. Am ramas cu parerea ca o poate conduce si prietena mea fara probleme. Apoi a urmat tura cu e46 le meu... Omul s-a panicat! E mult mai brutal e46 cel putin pe un traseu virajat si unde top-speedul nu depaseste 200km/h. Asta a fost parera noastra dupa expierienta asta...

Asa ca figuri cu le consider, e vorba de ce iti place! Eu mi-am luat ///M3 sa merg tare unde pot! Nu regret! :)

Link to comment
Share on other sites

Adică vrei să spui că M3 E92 e mai puţin brutal decât M3 E46?

 

Chiar m-aş mira să fie astfel, mai ales că M3 E92 are mai multă putere, are motor V8 şi mult mai mult cuplu.

 

Mai degrabă ţine de şofer.

Dacă tu ai condus maşina ta ĂŽn mod brutal, iar E92-ul tot tu, este normal să conduci maşina ta mai brutal, iar E92-ul mai calm pentru că nu este maşina ta şi nici nu erai obişnuit cu ea.

 

P.S: M3-ul tău nu e alb şi de vânzare pe Autovit?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Adicã vrei sã spui cã M3 E92 e mai puÞin brutal decât M3 E46?

 

Chiar m-aÂş mira sĂŁ fie astfel, mai ales cĂŁ M3 E92 are mai multĂŁ putere, are motor V8 Âşi mult mai mult cuplu.

 

Mai degrabĂŁ Ăžine de Âşofer.

DacĂŁ tu ai condus maÂşina ta ĂŽn mod brutal, iar E92-ul tot tu, este normal sĂŁ conduci maÂşina ta mai brutal, iar E92-ul mai calm pentru cĂŁ nu este maÂşina ta Âşi nici nu erai obiÂşnuit cu ea.

 

P.S: M3-ul tãu nu e alb ºi de vânzare pe Autovit?

 

De acord e mult mai puternic insa pare usor de condus, asta vroiam sa zic. La mine in 10 secunde ma iau picioarele, la M-ul nou nu am simtit asta... Si vb de condus in modul 6 cu DSC off... Nu zic ca nu m-as obisnui repede si cu un E92. Fiecare cu farmecul ei...

Da, e alb al meu si da e de vanzare pe Autovit

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi inca o data sa aleg intre cele 2 tot ///M as alege. Nu am condus 335i, doar 335d si 535d. Evident ///M-ul il am la suflet. Suna mai bine, trage pe masura, ma simt mai bine pe viraje si pot sa ma dau de-a latu' fara probleme! Aaa, sa nu uitam SMG-ul care dupa mine face toti banii!

 

Asa ca figuri cu le consider, e vorba de ce iti place! Eu mi-am luat ///M3 sa merg tare unde pot! Nu regret! :twoup:

 

Nu m-am referit la comparatia dintre cele doua, insa 335i-ul este departe de a fi o masina banala.

Daca un 335i este banal atunci nici nu vreau sa aud cum consideri un Tico.

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi inca o data sa aleg intre cele 2 tot ///M as alege. Nu am condus 335i, doar 335d si 535d. Evident ///M-ul il am la suflet. Suna mai bine, trage pe masura, ma simt mai bine pe viraje si pot sa ma dau de-a latu' fara probleme! Aaa, sa nu uitam SMG-ul care dupa mine face toti banii!

 

Asa ca figuri cu le consider, e vorba de ce iti place! Eu mi-am luat ///M3 sa merg tare unde pot! Nu regret! :twoup:

 

Nu m-am referit la comparatia dintre cele doua, insa 335i-ul este departe de a fi o masina banala.

Daca un 335i este banal atunci nici nu vreau sa aud cum consideri un Tico.

 

Se pare nu m-am exprimat bine! Banal in comparatie cu ///M3. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
mi-am cumparat un 335i,nou, in sep.2008 de la Reprezentanta,l-am configurat aproape cu tot ce se putea pune pe un coupe si l-am tinut un an,iar daca ar fi sa aleg din nou intre cele doua(m3 e46 si 335i) as alege din nou 335i...no comments :good:
Link to comment
Share on other sites

fac , fac..dar n-au totusi autoblocant...destul de jenat in opinia mea pt o masina de 300+ cai :)

 

335i , este o masina cu influente sport, dar e departe de treaba asta , decat in linie dreapta accelereaza bine

 

Asta de unde ai scos-o? Ai condus una?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.