Jump to content

Toba pentru E30 316i


Recommended Posts

Ei bine, aseara toba mea finala a parasit lumea noastra si s-a dus in Raiul tobelor. :blink:

Drept urmare trebuie sa-mi iau toba noua, pentru ca prezenta s-a rupt la imbinarea cu intermediara.

Voi ce sugestii aveti? M-as indrepta catre ceva de inox...Borla, Walker, etc. decat alte table care ma tin 2 ani.

Edited by 316i
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa pui o super toba de inox sport. Mai castigi si ceva cp+ sound, ca la noi cu 316i sti ca nu prea avem. Nici a mea nu mai are mult asa ca o sa imi cumpar si eu una.

5337[/snapback]

Hai sa va dau una beton sh-masina nerulata RO-a fost lovita la o luna dupa intrarea in tara!adi!

Link to comment
Share on other sites

o toba borla ar fi frumoasa pt. voi, inox bineinteles.... :)..

5651[/snapback]

 

sau macar una de dacie. 1300. :)

 

terminati cu prostiile cu tobe de inox de sute de E pe un 316i... cai putere in plus fix zero, dar zgomot cit pentru tot cartierul.

 

dupa cum v-am mai spus si pe viu, o toba facuta la un atelier de tobe e excelenta, si mult mai ieftina decit una originala, mai ieftina decit una turceasca care crapa dupa un an, si sunetul e foarte placut daca o faceti un pic mai mare decit cea originala.

 

eu am asa un monstru pe masina de aproape 3 ani, si e in stare foarte buna inca. ceva rugina pe exterior, pentru ca mi-e o lene de ma doare sa o curat si vopsesc cu vopsea d-aia cu zinc :blink:

Link to comment
Share on other sites

sau macar una de dacie. 1300.  :)

 

terminati cu prostiile cu tobe de inox de sute de E pe un 316i... cai putere in plus fix zero, dar zgomot cit pentru tot cartierul.

 

dupa cum v-am mai spus si pe viu, o toba facuta la un atelier de tobe e excelenta, si mult mai ieftina decit una originala, mai ieftina decit una turceasca care crapa dupa un an, si sunetul e foarte placut daca o faceti un pic mai mare decit cea originala.

 

eu am asa un monstru pe masina de aproape 3 ani, si e in stare foarte buna inca. ceva rugina pe exterior, pentru ca mi-e o lene de ma doare sa o curat si vopsesc cu vopsea d-aia cu zinc :blink:

5884[/snapback]

tati? tu ce masina ai? ai vreo scula? de motor?

Link to comment
Share on other sites

eu am 320i-ul ala negru care v-a placut la toti cum se auzea, cu motorul proaspat facut :blink:

nu e vorba de scula sau nu, e vorba ca toba de inox are un singur scop. de fapt doua: sa-ti goleasca buzunarele, si sa faca zgomot. in rest, nimic :)

 

mai mult, la e30 in special toata lumea recunoaste ca filtrul de aer si sistemul de evacuare stock sint cele mai performant de pe piata, comparate cu orice alt sistem, cit ar fi el de scump.

 

vorbim aici de masini cit de cit stock, nu cu mii de turbine sau alte dracii pe ele. una e sa vrei toba de inox/carbon/altceva pentru imagine (cu asta sint de acord, recunosc ca unele sint foarte frumoase), si alta e sa speri in cai putere si alte cele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.