Jump to content

Ce tractiune preferati?


Sher

ce tractiune preferati?  

792 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

RWD. fata nu imi place. Xdrive e plictisitor.

desi zilnic folosesc si un 4x4, tractiunea o setez doar pe spate in 90 % din situatii, doar cand e noroiul prea mare sau acum iarna in zapada mare cuplez si fata.

Exista optiunea asta de a seta individual tractiunea? La un 330xd e46/2003 se poate?

Am votat x drive

Link to comment
Share on other sites

RWD. fata nu imi place. Xdrive e plictisitor.

desi zilnic folosesc si un 4x4, tractiunea o setez doar pe spate in 90 % din situatii, doar cand e noroiul prea mare sau acum iarna in zapada mare cuplez si fata.

Exista optiunea asta de a seta individual tractiunea? La un 330xd e46/2003 se poate?

Am votat x drive

 

Nu de xdrive zicea.. cred ca are un offroader mai serios :)

Link to comment
Share on other sites

RWD. fata nu imi place. Xdrive e plictisitor.

desi zilnic folosesc si un 4x4, tractiunea o setez doar pe spate in 90 % din situatii, doar cand e noroiul prea mare sau acum iarna in zapada mare cuplez si fata.

Exista optiunea asta de a seta individual tractiunea? La un 330xd e46/2003 se poate?

Am votat x drive

 

ai vrea tu... :)

Link to comment
Share on other sites

RWD din cluj in orice directie ai merge, trebuie sa urci dealuri/munti, de obicei ninge peste tot, fac peste 30.000 km/.an, nu m-a incurcat cu nimic, acum de revelion am urcat undeva pe langa sibiu, pe un drum destul de praf, si pe deasupra ceva locatar din comuna a inundat drumul si a inghetat bocna... la -11 grade, am urcat cam 1 km din a 3-a.... prima data, a trebuit sa opresc , ca un coleg de drum.. s-a hotarat sa dea cu spatele in fata mea pe drum de 1 banda, si a 3-a oara cu putin avand, am urcat panta destul de abrupta, si inghetata total chiar si in curba.... si cu putin demaraj s-a urcat ok, noroc cu bolovanii din drum, si cu zapada de pe margine, unde am putut am bagat rotile pe zapada , au urcat si prieteni cu FWD, dar cu lanturi sa nu se chinuie... eu nu consider ca m-am chinuit... isi fac DSC-u+rotile de iarna, treaba. E a 2-a oara cand nu ma face de rusine RWD pe drumuri inzapezite...
Link to comment
Share on other sites

RWD din cluj in orice directie ai merge, trebuie sa urci dealuri/munti, de obicei ninge peste tot, fac peste 30.000 km/.an, nu m-a incurcat cu nimic, acum de revelion am urcat undeva pe langa sibiu, pe un drum destul de praf, si pe deasupra ceva locatar din comuna a inundat drumul si a inghetat bocna... la -11 grade, am urcat cam 1 km din a 3-a.... prima data, a trebuit sa opresc , ca un coleg de drum.. s-a hotarat sa dea cu spatele in fata mea pe drum de 1 banda, si a 3-a oara cu putin avand, am urcat panta destul de abrupta, si inghetata total chiar si in curba.... si cu putin demaraj s-a urcat ok, noroc cu bolovanii din drum, si cu zapada de pe margine, unde am putut am bagat rotile pe zapada , au urcat si prieteni cu FWD, dar cu lanturi sa nu se chinuie... eu nu consider ca m-am chinuit... isi fac DSC-u+rotile de iarna, treaba. E a 2-a oara cand nu ma face de rusine RWD pe drumuri inzapezite...

 

 

dsc face treaba am masina de 4 ani si am fost in austria la munte in slovacia in munti tatra si nu am avut probleme iarna dar cred ca x-drive e mai tare ca altfel nu-l faceau nu am mers pina acum dar sper s-o fac cit mai curand pe un 535xd

Link to comment
Share on other sites

votat RWD :) asta prefer pt micile placeri de la limita aderentei

desi in ultimul an mult mai util mi-a fost 4x4

km? cam 1000/luna

drumuri ? neplacute pentru fostul meu e46; acum 4x4 si garda la sol mai ridicata ma ajuta sa le parcurg mai repede si mai cu inima-mpacata

Link to comment
Share on other sites

Prima masina cu RWD a fost un e36 320i pe care l-am tinut cam 2 ani si cu care m-am distrat de minune (si acum mi-e dor de el). Apoi am luat un A6 2.5 tdi FWD. Toate bune si frumoase, masina super ok insa lipsea ceva..... Ma obisnuisem cu RWD si imi era dor sa-i fac spatele sa fuga intr-o parte si in alta etc. Luna trecuta am achizitionat un e36 325i, revenind la prima dragoste, Audi il folosesc doar in afara.

Parerea mea, RWD rules.

Link to comment
Share on other sites

Am votat RWD. 80% din drumuri sunt in afara localitatilor in orce anotimp. Ce-i drept cateodata imi doresc sa fie 4x4 masina..

 

am avut bmw 4x4, acum am rwd.

 

pai unde mai e OZN-ul ala al tau (parca 325Xi e30)? inca ma mai distrez vorbind despre acea masina... imi amintesc ca ba nu iti mergeau stergatoarele ba nu se aprindeau farurile in schimb rupea asfaltul :)

 

on-topic - am votat x-drive, nu am condus inca pe unul insa momentan ma enerveaza ca la RWD-ul meu imi fuge fundul permanent la toate stopurile... e foarte distractiv RWD dar pentru securitate si siguranta prefer un x-drive... momentan in Bucuresti e un fel de patinoar imens pentru ca toate strazile sunt pline de praf/noroi imbibat de apa si asta e al naibii de periculos... pentru tara noastra x-drive e sfant insa daca am locui sau am avea strazile din Austria sa zicem as merge pe RWD fara probleme...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.