Jump to content

Ce tractiune preferati?


Sher

ce tractiune preferati?  

792 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
greu, greu tare de vazut bmw-uri prin oras iarna asta.
:) zau!? probabil te uiti dupa alte marci :lol:

nici la vara n-ai sa le vezi.. n-o sa ai cum :)

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/b/b8/Speedy_gonzales.jpg

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Ce rost are o astfel de intrebare pe un forum BMW ? :lol:

 

 

Da da ,asa e. Daca ai ales bmw e pt senzatia care o ai conducand o masina cu tractiune spate, sa nu mai vb de 1,2,3.. gogosi :)

 

Da e adevarat iarna nu.i ca vara, dar la ce ierni sunt la noi, nu cred ca merita 4x4 pt 3 sapt de "iarna".

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Tractiune spate, pina acum mi-a fost suficienta.

 

Rotile din fata cu directia, spatele cu tractiunea.

 

Ca asa au marci consacrate si recunoscute: BMW, Mercedes.

 

Simplu si clar!

Link to comment
Share on other sites

scoateti fratilor bmw-urile pe strazi.

cat naiba mai costa biletul de tramvai?

 

am venit ieri de la vaslui(cu un amarat de fwd si 90cp) si am mers 80% din drum pe gheata si zapada de abia te putei tine pe picioare. cateva bmw-uri pe drum. un x3, x5 un 530xd si vreo doua amarate cu tractiune spate. m-am distrat cu toate, dar probabil si aia cu x-urile aveau ouale inghetate si mici.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

scoateti fratilor bmw-urile pe strazi.

cat naiba mai costa biletul de tramvai?

 

am venit ieri de la vaslui(cu un amarat de fwd si 90cp) si am mers 80% din drum pe gheata si zapada de abia te putei tine pe picioare. cateva bmw-uri pe drum. un x3, x5 un 530xd si vreo doua amarate cu tractiune spate. m-am distrat cu toate, dar probabil si aia cu x-urile aveau ouale inghetate si mici.

 

ai fi mirat sa vezi prin ce zapezi am mers azi...bai ce zapada e prin spatele blocului acolo unde am eu locul de parcare...nameti frate...noroc ca au trecut doua "jeep"-uri si au facut santuri si am mers si eu prin ele ca in armata prin transee... :)

 

pe bulevarde e curat

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Tu nu vezi ca omul asta vrea sa faca doar flame? Ignore it.

 

opel-istii si audi-stii sunt cei mai rai la faze d-astea :)

 

recunosc ca oricand mi-as cumpara si eu un audi , dar sa exagerezi asa ...:lol:

 

azi in spatele blocului la mine era un audi A3 quattro cu roti de vara si daca un a vajait-o.. :) saraca, i-a pus presuri sub toate cele 4 roti pe care le arunca instant , ce sa mai haz mare, a sunat pe cineva, deci nu se misca nici pic, toate rotile se invarteau si nimic...avea roti de vara d-alea stil slicuri cu dungi in V pe ele.. :)

 

stilul asta.. http://www.superstreet.ro/stiri/promotii_tuning/62606c465e07a8ab5b2ed137ddfd7c7d.jpg http://www.vandmasini.ro/anvelope/poze-cauciucuri/goodyear/goodyear-eagle-f1-gsd3-215-55-R16.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

m-am uitat si eu azi dimineata la masinile de la semafor. jumatate din ele erau cu anvelope de vara. de asta se si circula atat de greu pe strazile romaniei.

in sfarsit ai spus si tu ceva demn de luat in seama :)

 

asa mai vorbeste lumea cu tine :lol:

 

de fapt... ce masina ai tu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
scoateti fratilor bmw-urile pe strazi.

cat naiba mai costa biletul de tramvai?

 

am venit ieri de la vaslui(cu un amarat de fwd si 90cp) si am mers 80% din drum pe gheata si zapada de abia te putei tine pe picioare. cateva bmw-uri pe drum. un x3, x5 un 530xd si vreo doua amarate cu tractiune spate. m-am distrat cu toate, dar probabil si aia cu x-urile aveau ouale inghetate si mici.

pfff.. a venit caldura, nu prea mai vad audi-uri... in fata, numai in spate :)

Link to comment
Share on other sites

m-am uitat si eu azi dimineata la masinile de la semafor. jumatate din ele erau cu anvelope de vara. de asta se si circula atat de greu pe strazile romaniei.

 

Am fost ĂŽn Cehia Âşi Slovacia. Am prins chiar o noapte cu viscol de la unguri pânĂŁ la slovaci. La unguri cam la 30km era o maÂşinĂŁ care dĂŁdea cu ceva pe jos, n-am idee ce, cert e ca Ăžinea drumul uscat. La roĂži nu se simĂžea nimic, dar de parbriz se loveau puternic ca niÂşte mici pietricele. La cehi Âşi slovaci n-am vĂŁzut nimic pe autostradĂŁ Âşi erau porĂžiuni cu zĂŁpadĂŁ, viscolea puternic. Ăn general lumea mergea ĂŽncet, 100-120, noi ce alergam de nebuni. Am stat câteva zile pe acolo Âşi m-am uitat la toate maÂşinile din oraÂş (care era curĂŁĂžat Âşi pe trotuare perfect, nu numai asfaltul Âşi ningea când am ajuns). Am vĂŁzut o singurĂŁ maÂşinĂŁ cu gume de varĂŁ ĂŽn Bratislava Âşi probabil m-am uitat la câteva zeci cel puĂžin. Nu mai spun disciplina din trafic care m-a impresionat, deÂşi despre ei nu se povestesc lucruri foarte frumoase la noi.

 

Interesant e cĂŁ ĂŽn Bratislava un nene a vĂŁzut maÂşina cu nr. de BucureÂşti Âşi stia cĂŁ la noi ninge Âşi cĂŁ se circulĂŁ greu de la Âştiri. La noi nu se dĂŁ nimic despre Ăžara lor, ci numai despre Boc, PSD, Titulescu, pardon, Ponta Âşi alĂži rataĂži care sug Ăžara.

 

ªi uite aºa Încã o datã prefer pt. România tracÞiunea integralã, la ultima ninsoare nici nu cele mai bune gume nu fãceai faÞã cu FWD ºi RWD, pe strãzile din sectorul 5 iniÞial am râs, apoi deja Începuse sã-mi parã rãu de cei chiar ºi cu lanÞuri suspendaÞi ºi chinuÞi În "Þara" lui Vanghelie. Am rãmas ºi eu o datã suspendat, dar a fost suficient sã dau puÞin cu spatele ºi i-am dat mai tare, trecând cu bine. A fost prima datã iarna asta când nu am trecut din prima, fiind prima maºinã pe zãpada aia dupã câteva zile.

 

Ăn rest ce sĂŁ vĂŁ spun, Ăžara e distrusĂŁ, mai multe gropi ca acum n-am mai ĂŽntâlnit. Radare multe Âşi gropi cam la fel. Deja se lucreazĂŁ la ele, doar 3k€ bucata. ACUM! CĂŁ la varĂŁ ĂŽncepe reabilitarea, ALTA! Normal cĂŁ nu mai sunt bani de nimic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Suntem pe un forum de BMW, daca avem aceasta masina cred ca alegerea a fost facuta deja:

 

Rotile Spate - sa se ocupe de tractiune

 

Rotile Fata - sa aiba grija de directie,

 

Simplu si clar!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.