Jump to content

Problema cheie


Recommended Posts

Salut ,

 

Am si eu o problema , nu mai merge telecomanda la una dintre chei.Am fost cu ea la AB ca sa o reinitializeze , au facut operatiunea de reinitializare si degeaba.Mi s-a spus ca e acumulatorul dus.Vreau sa stiu daca mai e vreo alternativa sa rezolv cumva cu acumulatorul , sau daca nu sa copiez o cheie.Am vazut la Ciupanezu parca ca a copiat undeva o cheie si pe langa si arata ca una originala.Are idee careva in tm unde pot copia si eu una ?

Link to comment
Share on other sites

Salut ,

 

Am si eu o problema , nu mai merge telecomanda la una dintre chei.Am fost cu ea la AB ca sa o reinitializeze , au facut operatiunea de reinitializare si degeaba.Mi s-a spus ca e acumulatorul dus.Vreau sa stiu daca mai e vreo alternativa sa rezolv cumva cu acumulatorul , sau daca nu sa copiez o cheie.Am vazut la Ciupanezu parca ca a copiat undeva o cheie si pe langa si arata ca una originala.Are idee careva in tm unde pot copia si eu una ?

 

eu am reusit sa desfac cheia originala. nu pot sa zic ca nu a avut de suferit dar macar am reparat-o. la mine era un contact imperfect, nu stiu daca e sa schimbi acumulatorul unde si cum gasesti.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sĂŁ iei o cheie diamant netĂŁiatĂŁ pe care sĂŁ o tai la orice centru de chei Âşi ĂŽn care sĂŁ muĂži placa de contacte Âşi cip-ul.

Acumulatorul trebuie sĂŁ-l schimbi la un electrician, este lipit pe placa de contacte.

de unde iau o cheie diamant ? de pe ebay ?

Link to comment
Share on other sites

de unde iau o cheie diamant ? de pe ebay ?

 

 

Nu aveti vreun centru de chei SILCA in Timisoara? Sau in Arad... In Bucuresti la SILCA (CORA Militari) am gasit si eu, m-a costat 90 ron cu tot cu taiere, interiorul l-am schimbat singur. Arata aproape la fel ca si cheia originala.

Link to comment
Share on other sites

de unde iau o cheie diamant ? de pe ebay ?

 

 

Nu aveti vreun centru de chei SILCA in Timisoara? Sau in Arad... In Bucuresti la SILCA (CORA Militari) am gasit si eu, m-a costat 90 ron cu tot cu taiere, interiorul l-am schimbat singur. Arata aproape la fel ca si cheia originala.

mersi , caut pe google

Link to comment
Share on other sites

Nu gasesti centre SILCA pe Gooooogle (sau nu am cautat eu bine, initial vroiam sa iti dau chiar eu linkul cu repr Timisoara). Dar poti incerca in centrele mari comerciale, la voi sau in Arad.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
asa trebuie sa faci mereu cand se strica acumulatoru? mi se pare ciudat sa schimb toata cheia pentru baterie.

 

Acumulatorul nu se strică ĂŽn fiecare zi.

 

Maşina ta câţi ani are?

 

Poţi comanda o cheie nouă pentru maşina ta de la reprezentanţă la preţul de 200 €.

 

Soluţia cu cheia aftermarket costă ĂŽn jur de 150 Ron.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

asa trebuie sa faci mereu cand se strica acumulatoru? mi se pare ciudat sa schimb toata cheia pentru baterie.

 

Acumulatorul nu se stricĂŁ ĂŽn fiecare zi.

 

Maºina ta câÞi ani are?

 

PoĂži comanda o cheie nouĂŁ pentru maÂşina ta de la reprezentanÞã la preĂžul de 200 €.

 

SoluĂžia cu cheia aftermarket costĂŁ ĂŽn jur de 150 Ron.

este din 2002 deci face 7ani. vareau si io mai multe detalii, acumulatoru se cumpara se parat sau vine cu cheia? in bucuresti de unde pot cumpara o cheie si unde sa o fac.

multumesc pentru ajutor, Ciupanezu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.