Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

Tin minte momentul. Era 2004. Locul. Totul. Plecam de la facultate impreuna cu un prieten. Intr-o parcare: un E60. Era primul pe care il vedeam. Era alb. Era superb. Era nou. Era impunator. Eram cucerit. Am inceput sa visez…

 

Termin facultatea. Sunt inginer cu acte in regula desi de un an si jumatate lucrez. Este momentul sa incep sa strang bani. Le vedeam in oras. Erau mai multe. Intorceam capul dupa fiecare. Inca visam…

 

Imi calculez veniturile. Simulez credite. Pentru prima data o spun cu voce tare: Vreau un E60. Sunt considerat nebun. Nu conta, visam cu ochii deschisi. Nu mai aveam rabdare. Visul capata un iz de realitate…

 

E timpul. Merg la banca. E ok. Merg la Banat Car. E ok. Incepe… Fac actele si comand masina… dureaza 3 saptamani. Fiecare zi e o povara. Imi zic ca merita. In prima saptamana din decembrie, pe seara, suna telefonul. E aici. In Timisoara. Dar abia a doua zi sa merg dupa ea… Orele trec greu. Sunt lungi. Se face dimineata si merg la Banat Car. Nu o vad. Intru inauntru. Vad un E60. Este superb. Culoarea, M-packetul. Vad dealerul si din priviri imi face semn catre acel E60. ERA AL MEU… Semnez si plec! Visul?! A devenit realitate…

 

Masinuta cumparata de la Banat Car in decembrie 2007 a costat 53006 euro. Este un 520d LCI (177cp) cu urmatoarele:

 

-culoare space grey

-xenon cu adaptive light

-senzor ploaie

-senzori parcare fata spate

-M Packet

-piele Dakota black

-navigatie professional

-individual high-end sound system 825W

-incalzire in scaune

-clima automata

-pachet lumini

-roata de rezerva

intalnire3_modif.jpg

intlnire1_modif.jpg

masina_noua1.JPG

masina_noua.JPG

P1100006.JPG

P5010470.JPG

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina , vreau sa vad si interiorul ... in rest sa te bucuri de ea ... orice masina BMW , este o masina premium , pretul de nou este mare ... cine si-l permite e ok , cine nu sa le multumeasca celor ce au banii si isi achizitioneaza una noua , ca dupa 3-4 ani sa o vanda sa se poata bucura si altii ... altii care viseaza la un E60 . Este o masina excelenta, echilibrata , o masina care si pe mine m-a fascinat si ma fascineaza in continuare .

 

S-o stapanesti sanatos !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina asta este perfectiunea intruchipata, una dintre cele mai reusite modele BMW,despre dotari ce sa mai... :)

 

Iari sati iei un BMW nou e unul dintre cele mai faine sentimente asemanatoare cu iubirea,de fapt e iubire :)

Edited by E90
Link to comment
Share on other sites

frumos si interiorul , ceva probleme de la achizitie pana acum? ... ceva ce te nemultumeste?

 

de ex pe mine ma deranjeaza faptul ca nu am chestiile alea in bord pentru a pune o sticla de suc , o cafea etc , trebuie sa-mi las calul din spate sa deschid capacul tetierei si acolo sa pun sucurile ... in rest e cel mai frumos vis :)

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu am avut probleme. Masina are acum 25050km. Am fost la Banat Car sa-i schimb uleiul. S-au uitat si la suspensii, directie si nu exista probleme.

 

Pot spune ca astazi sunt cel putin la fel de incantat de ea ca si acum un an :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.