Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

Si eu imi iau un 520d 177cp euro5 2009. Pe vineri asa ma duc sa-l iau. Am mai avut un 520i E60 170cp din 2004 dar l-am dat la schimb cu un 318d E90 143cp 2008 din cauza ca avea si km cam multi (173.000) plus impozit,asiguare mari(avea motor de 2.2). Am mai avut un Golf 5 in 2 usi 1.4 75cp benzina si l-am vandut zilele trecute cu 6000euro.
Link to comment
Share on other sites

Si eu imi iau un 520d 177cp euro5 2009. Pe vineri asa ma duc sa-l iau. Am mai avut un 520i E60 170cp din 2004 dar l-am dat la schimb cu un 318d E90 143cp 2008 din cauza ca avea si km cam multi (173.000) plus impozit,asiguare mari(avea motor de 2.2). Am mai avut un Golf 5 in 2 usi 1.4 75cp benzina si l-am vandut zilele trecute cu 6000euro.

 

si ? :)

 

 

On Topic : Bala trebuie sa te obisnuiesti... incep sa cedeze anumite chestii acum... pana una alta poti sa-ti comanzi : 25 11 7 896 886 (varianta short de M pachet cu inel metalic)

vezi ca aduce veyron la pret bun si e din TM.

 

http://socalmotorsport.com/images/eBay/bmw_shiftknob_886.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Bala,

Acum ti-am citit postul de initiere al topicului. :) scrii frumos.

Eu inca nu mi-am facut curaj sa imi comand o masina noua, din mai multe motive, cele mai importante fiind viteza mare de devalorizare si conditiile imbecile de creditare din .ro.

Am cumparat acum 2 luni primul meu BMW de la un coleg de pe forum. Am stat mult sa ma gandesc...4 cilindri, 6 cilindi? Romania? Germania? Cati bani sunt dispus sa dau? :)

Eu am preferat sa o iau cu banii jos din simplu motiv ca nu-mi place ideea de a avea (si) mai multe rate. Motivul alegerii marcii a fost simplu: mi-am dorit BMW dintodeauna, si aproape devenise obsesie, asa ca era cazul. :) Masina pe care am ales-o eu (sau m-a ales ea, sau asa s-a nimerit) e un E60 525D din 2005, motorul de 2.5 cu 177cai. Pana acum n-am inceput sa bag bani (in afara de frane fata), dar sunt convins ca este inevitabil. Mi-am propus sa o tin 2-3 ani, este oricum primul BMW, si poate data viitoare imi fac curaj si-o sa-mi comand una noua, probabil F10-le cu motorul de 2.0 (sper eu cu cat mai putini bani imprumutati de la banca, si daca reusesc sa-mi inchid unul din credite).

Oricum, masina ta arata foarte bine, iar pachetul M si rotile pe 18 sunt de mare exceptie! Daca masina este ok tehnic, cred ca micile prostii care apar sunt neglijabile.

Bafta si la cat mai multi km fara incidente!

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Bala, am vazut si eu... la mine, aceeasi nuca. Pielea e cat o hartie cum zici tu......

 

Mie mi-a cazut odorizant lichid pe ea si a topit pielea, nu mult, dar indeajuns incat sa imi creeze pitici pe cap. Am dat nuca la cineva in Arad, eu fiind pe acolo, si mi-a imbracat-o in piele.. si asta a fost tot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

dar are doar 5 trepte "desenate"?

 

modelul asta il am si eu, dar nu are sigla M pe el ..inca vad ca rezista destul de bine, desi are niste zgarieturi de la fostul proprietar (avea verigheta)

 

cum se schimba nuca asta?

Link to comment
Share on other sites

dar are doar 5 trepte "desenate"?

 

modelul asta il am si eu, dar nu are sigla M pe el ..inca vad ca rezista destul de bine, desi are niste zgarieturi de la fostul proprietar (avea verigheta)

 

cum se schimba nuca asta?

 

:) ori masina era cu volan pe dreapta, ori omul era manelist cu ghiul. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.