Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

Am atasat doua poze cu "minunea":

 

DSCN0883.jpgDSCN0884.jpg

 

Se poate vedea si cat de uzata este pielea acolo :poke:

 

Mai vad masini la vanzare cu cate un interior mai putin uzat fata de al meu si sare lumea si zice: nu are cum masina asta sa aibe doar 150k km. Interiorul este prea uzat :turned:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu pricep cum se poate rupe asa, pai la e34, aveam nuca originala, tot asa, gen imbracata in piele si in afara ca era lucioasa de la frecat, nici macar nu dadea semne ca s-ar putea rupe.. si probabil masina aia avea 1 milion de kilometri... nu e normal la un e60 LCI, cumparat nou sa se intample asa ceva. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Ciudat. O fi cam subtirica pielea aia. Plus ca absoarbe umezeala de la mana daca stai tot cu ea in mana... :pardon:

Eu as fi imbracat-o din nou in piele calumea. La fosta masina mi-a inlocuit cineva pielea pe nuca aia si atunci am vazut ce subtire e aia OEM.

 

La mine acum e maciuca aia "de piatra" si n-are nici o urma...

Link to comment
Share on other sites

Nu e tocmai un capat de tara ca s-a uzat maciulia de la schimbator :) La toate masinile se uzeaza daca e din piele si stai mult cu mana pe ea.

Totusi, din pozele tale, pare sa fie agatata de ceva, dar tu stii mai bine. Schimb-o si gata. Din pacate vad ca e destul de scumpa pt o amarata de maciulie :(

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Eh, clar nu e capat de lume. Sunt 1000 de chestii care se pot strica mult mai scumpe sau care te lasa in drum. Acum, la cateva zile, mi se pare si comic cum arata nuca: displayul de 8.8", idrive, piele etc. si brusc vezi ceva cojit :rolleyes:

 

Am vorbit cu cineva care imbraca si volane si poate sa-mi puna piele mai rezistenta iar ca aspect va fi identic cu cel din fabrica. Ma bate gandul sa incerc. Sa vad cum e si cu timpul asta ca am mare nevoie de masina iar apoi o sa fiu plecat :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu mi-am schimbat nuca la seria3 cu una M originala noua , luata de la bmw teile , 475 lei , comandata din Germania. Arata mult mai bine ca cea de dinainte argintie care era zgariata rau si de aia am schimbat-o dar am vrut una mai sport cu ocazia asta. Pielea e de o calitate net superioara modelului standard , e f groasa si e aproape imposibil s-o rupi in 4,5 ani de ex. Si nuca schimba mult mai exact treptele ca cea veche care era inalta si inexacta. O sa atasez si o poza , momentan nu am facut. Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Am trimis si primit nuca de la imbracat. Ma gandeam ca se poate schimba cu o piele mai groasa si scap pe viitor de batai de cap.

 

Partial asa a fost: pielea noua este mai placuta la antingere, nuca este putin mai moale, ca aspect este OK. Problema insa este ca ornamentul din cap a fost dat jos si s-a deterioarat la demontare :(

 

Asa ca am ajuns de unde am plecat. O sa pun una noua

Link to comment
Share on other sites

Am trimis si primit nuca de la imbracat. Ma gandeam ca se poate schimba cu o piele mai groasa si scap pe viitor de batai de cap.

 

Partial asa a fost: pielea noua este mai placuta la antingere, nuca este putin mai moale, ca aspect este OK. Problema insa este ca ornamentul din cap a fost dat jos si s-a deterioarat la demontare :(

 

Asa ca am ajuns de unde am plecat. O sa pun una noua

 

nu stiu de ce te-ai mai complicat cu reconditionat

Link to comment
Share on other sites

Eu nu acceptam s-o imbrace daca nu se executa in prezenta mea (cum dealtfel am si facut cand a fost cazul).

Putini sunt pretentiosi si si mai putini atenti. Iar daca lasi urme la o lucratura dinasta, ai muncit degeaba.

 

Pacat... Daca va mai fi cazul, scoate tu ornamentul. Ca in rest banuiesc ca pielea noua ar fi ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.