Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

si eu am cautat cu pachet M , dar nu aveam acelasi optiuni pe care le am fara pachet M , dar sunt foarte multumit .

 

 

diferentele la consola centrala nu sunt f mari , ceva repozitionari ale unor butoane la clima si scaune incalzite , butoanele de geamuri nu mai sunt sus pe usa sunt mai jos pe cotiera usii , etc , dar in schimb cam astea sunt diferentele ...

Link to comment
Share on other sites

Sistemul audio face toti banii. Sunt foarte multumit de sunet, de volum, de spatialitate.

 

Din pacate in Timisoara un singur post de radio si ala anemic pentru ca sa se aude doar intr-o parte a orasului, emite surround. Sunetul devine incredibil. Spatialitatea este foarte reusita si pentru locurile din fata si pentru cele din spate. Asteptam pe cineva in masina si ascultam la radio un concert surround de muzica clasica. Superb!

 

Pe cd inca nu am incercat surround pentru ca inca nu am gasit formatul de surround care trebuie folosit.

 

Un alt lucru care ma bucura este faptul ca daca ascult tare in masina, nu se prea aude afara. De obicei nu ascult tare insa daca sunt in masina si dau muzica tare nu atrag atentia. Asta imi place...

 

P.S. Iar sentimentul cand esti la drum lung, cand pleci in concediu si canta Chris Rea in difuzoare ... nepretuit

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
frumoasa sa ai parte de ea, pote te vad prin timisioara pe luni,

 

bafta

 

Merci,

 

sunt in Timisoara luni dar din pacate voi fi toata ziua la lucru <_>

 

Cand sunt la servici, las masina parcata langa stadion, partea peluzei nord (partea dinspre novatim) ca e mai in siguranta acolo.

Link to comment
Share on other sites

Bica ca noi aspiram la sistemele audio al lor(audi),iar ei aspira la masinile noastre <_>

 

ExistĂŁ sisteme audio BMW foarte bune ĂŽnsĂŁ nu vin pe standard ci doar ca opĂžiune.

 

Exact. BMW Individual High End Audio face toti banii. Absolut superb sunetul.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest poleposition

Legat de sisteme audio, AUDI foloseste mai nou pentru modele High End sisteme audio de la Bang and Olufsen, care nu se compara cu aproape nimic...

 

Eu am pe Audi A4, Bose Audi Symphony 2, care de asemenea este comparabil cu, eventual Logic 7 de pe M6... so... ar cam trebui baietii sa vina cu ceva nou in ceea ce priveste galagia.

 

Link to comment
Share on other sites

Legat de sisteme audio, AUDI foloseste mai nou pentru modele High End sisteme audio de la Bang and Olufsen, care nu se compara cu aproape nimic...

 

Eu am pe Audi A4, Bose Audi Symphony 2, care de asemenea este comparabil cu, eventual Logic 7 de pe M6... so... ar cam trebui baietii sa vina cu ceva nou in ceea ce priveste galagia.

 

Probabil suna bine, n-am avut ocazia sa aud inca,nici Dynaudio de pe VW,sau sist individual de la BMW nu suna rau,dar gandeste-te la combinatia intre mecanismul acela ce ridica ansamblul de difuzoare si ansamblarea uneori precara la Audi,ce o simfonie de zarait ar putea rezulta, ne vorbind de greutate sporita ce va rezulta multimea de astfel de sisteme,ce castigi pe de-o parte pierzi pe alta.

 

<_<

Link to comment
Share on other sites

Seria 5 (E60) este excelenta pentru a monta un sistem audio hi-end atat ca ambianta dar si din pct de vedere practic (locuri pt amplasarea boxelor, spatiu).

 

Nu am ascultat inca sistemele de top de pe Audi sau VW. Ce sistem mi-a placut este sistemul de pe C-classe penultimul model de C-classe. Varianta de echipare nu o stiu pt ca nici proprietarul nu o stia insa sunetul era foarte fain. Nu ca la BMW Individual insa foarte placut. Lipsea parca un pic din putere...

 

Ca un pasionat ascultator de muzica, sistemul BMW individual high-end Audio este un sistem foarte reusit. Astazi nu as putea face o lista cu mai mult de una, doua plangeri legate de el. Si daca le am sunt legate de controlul din idrive unde programatorii prin softul lor si-au bagat mainile.... Sunetul a ramas splendid

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Concluzii dupa 60k km (in 3 ani jumate).

 

Runflaturile, suspensia de M si drumurile patriei si-au pus amprenta asupra masinii.

 

Pana acum am schimbat:

 

-amortizoare spate (pe la 55k km)

-bucse brat inferior spate (pe la 60k km)

 

In rest, motorul, cutia merg excelent. Ce imi place este ca in continuare nu am greieri in masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Din pacate incepe sa imi cedeze interiorul :bye: Dupa un trim de pe volan care incepuse sa se cojeasca, astzi a fost randul unui alt element de interior si anume: nuca de la schimbator.

 

Am observat ca are o mica pata galbena intr-un loc si am dat usor cu degetul pe ea. S-a marit. Acum este cam de 1 cm3. Cu pielea neagra si plasticul de sub ea galben, arata ca naiba.

 

Nu a fost zgariat cu nimic, am dat tot la 6 luni cu solutie de piele, nu a stat la soare si degeaba.

 

Bine, o sa imi iau alta nuca dar situatia asta chiar m-a enervat...

Link to comment
Share on other sites

Bala , asa sunt interioarele bmw..de coco..materiale reciclabile & shit, dar preturi premium pt orice optiune in plus..macar de bani care ii dai pe ea sa fie si ea dotata standard cu mai multe decat chelioasele , mai ai si motor ..bucuros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.