Jump to content

BMW e36 316i coupe


Dan_316i

Recommended Posts

Ceau, da stiu ca dimensiunile recomandate sunt 215/45 si 235/40(asa le am si pe eticheta de pe stalp), dar la mine asa s-au nimerit sa fie pe spate 225/45. Ca si pierdere de vânã nu pot sa zic ca am simtit ceva. Azi am montat rotile de iarna si jantele pe 17 intra la hibernare pana la primavara, atunci o sa primeasca pe spate 2 anvelope noi 215/45 aceasi marca ca si cele de pe fata.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut Danutze,o sa pun si eu niste poze, am facut niste mici modificari,un maner frana de mana piele si apropo mi-au venit si capacele suruburi,unele pe rotund si altele mai maricele,am inteles ca alea pe rotund au fost puse doar pe modelele '90-'91,la mine sa potrivit la 2 suruburi ,insa celalalt mai mare nu,o sa pun niste poze,in rest benzina si cheie Danutze,stima si respect pt. un user de nota 10.

 

.....

post-550-1288442652_thumb.jpg

post-550-1288442720_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
De azi pisicutu a primit o reconditionare la caseta de directie, bielete antiruliu, bielete directie si bucsi bascula toate de la lemforder :twoup:, e de vis cum se simte. Luni o sa intre putin si la o revopsire de capota si aripa stanga pietricele, zgarieturi ..., pe urma sa vina polishul. Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Arata foarte bine! Felicitari! Imi place si interiorul este foarte ingrijit! Buzele la jante le poti polisha ca sa arete mult mai bine cu polish pentru aluminiu. Daca ai polishat masina imi spui te rog ce paste si pad-uri/tampoane ai folosit? Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

http://img9.imageshack.us/img9/5046/dsc05090nz.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/8812/dsc050920.jpg

 

Foarte frumoasa si foarte ingrijita !

Pentru ea "saracuta" chiar a inceput luna cadourilor mai repede, a mai primit intre timp capace OE de e36 si 2 anvelope 215/45/17 conti sport contact 2 second, dar foarte bune aproape 7mm profil si dot 2007.

Link to comment
Share on other sites

Frumos proiectul, ma bucur ca te tii de ea....hai cu pachetul M !

Pachet M nu sau inca nu, pentru ca oricum nu ma ajuta cu nimic ...

 

unde le-ai vopsit?

Le-am vopsit la un service la medias, patronul e prieten bun cu tata.

 

Multumesc pentru urarile de bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cred ca de vreo 5 ori am citit topicul tau, care m-a ajutat sa inteleg ca nu merita sa imi vand masina doar pt 40-50 de caluti in plus.

Coincidenta sau nu, masinile noastre se aseamana foarte mult. A ta e iulie 94, a mea e mai 94. ambele au fost aduse din germania in aceeasi perioada(cu aproximatie in nov-dec 2008). interiorul e asemanator: recaro, cotiera, fara clima(dar nu il consider un minus decat la 30+ grade). tu ai fost mai rapid cu jantele pe 17, eu le-am cumparat de craciun dar nu circul inca cu ele. si nu in ultimul rand, motorul, M43.b16 care desi nu e prea potent, e foarte fiabil.

 

iti doresc mult noroc in continuare alaturi de masinuta ta si la cat mai multe modificari! chiar se vede ca e intretinuta exemplar. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Eu deja m-am saturat, am o gramada de topicuri pe care am scris si nu mai primesc atentionari legate de noi postari, chiar daca nu am cerut dezabonarea. Masinuta din link e numai buna, pacat ca bugetul s-a dus pe inel de... si nu as vrea sa raman fara rezerva de siguranta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.