Jump to content

BMW e36 316i coupe


Dan_316i

Recommended Posts

Omul a intrebat daca poate face asta nu daca se merita.

 

Multe lucruri se pot face ĂŽnsĂŁ totul se rezumĂŁ la bani Âşi la disponibilitatea de investi o anumitĂŁ sumĂŁ.

 

P.S. Cum sa-i spui omului sa-si vanda masina?? <_<

 

Simplu.

 

Este mult mai puĂžin dificil sĂŁ vinzi acum un E36, sĂŁ adaugi ~ 1500 € Âşi sĂŁ cumperi un alt E36 cu o motorizare superioarĂŁ Âşi cu mai multe opĂžiuni.

 

Totul depinde banii pe care-i are.

 

Dacã vrea, poate sã punã ºi motor de 2.5 dar la faza asta trebuie sã schimbe suspensia, sistemul de frânare, cutia, diferenÞialul, etc.

Link to comment
Share on other sites

ciupanezule, rabanne nu are rost sa discutati in contradictoriu din cauza mea, ce am vrut sa aflu, am aflat.

de vandut masina nu o sa o dau prea repede dupa cat am umblat dupa ea, dupa numere rosii(stiti la sb coada la nr rosii se face pe la ora 12 noptea), pe la RAR...nu are rost sa mai vorbim. cat despre modificari cu schimbare de motor e putin cam mare deranjul si nu mai iasa masina ca una din fabrica, asa ca o tin pe asta pana sare pisica din tufis. multumesc tuturor care au venit cu pareri pana acum.

 

o sa ma limitez doar la modificari minore

Link to comment
Share on other sites

dane, frumoasa masina.. s-o stapanesti sanatos

 

e mai frumoasa in realitate decat arata in poze... chiar atrage priviri..

mersi mersi, asteptam prezentare si cu ta si povestea cu euro 2 pe m40b18 si ce acte trebuie pt omologare rar daca montezi catalizator euro 2, nu de alta dar poate e util pt altii

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Un pic update, mi-am pus cd-player blaupunkt (old style).

Daca e vremea ok in weekend vreau sa imi transform stopurile mele clare in stopurile stock de e36(M3). Mi-am luat spray rosu de stopuri, sper sa imi iasa.

post-14171-1236873605_thumb.jpg

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Modificarea facuta pe calc nu a iesit , nici in realitate nu cred ca iesi asa cum te astepti , mai bine iei niste stopuri originale sau smoke si esti multumit sufleteste ca ai un lucru bun si care arata bine pe masina ta .

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Jantele deocamdata sunt ok si merg si asa. Ce e inestetic si trebuie rezolvat, e toba care e de pe un 318i e36/e46 nu stiu exact. Toba mea e la "imbracat", dupa ce o rezolv o montez la loc si nu o sa se mai vada iesita in afara.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Incerc sa o pastrez cat mai ok optic si tehnic, urmeaza sa ii schimb esapamentul cu cel original, bujiile, un regulator de presiune, sa ii pun filtru de habitaclu ca neamtul nu la mai pus, un suport de pahare pe consola de la cotiera si un detailing interior si exterior(am gasit un baiat priceput si pret bun)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.