Jump to content

Bec Pozitie Angel Eyes


d0ru

Recommended Posts

Vreau sa schimb becul de pozitie Nr 4 din diagrama:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=63&fg=05

 

Cei de pe bluexenon mi-au zis ca se potriveste urmatorul bec:

 

http://bluexenon.ro/produse/leduri-si-neon...-pentru-pozitie

 

Iar o cunostinta de pe forum, mi-a zis ca el are :

 

http://bmw-shop.ro/produs-17-Leduri_albe_p...eria_5_E39.html

 

Destul de mare diferenta de pret, stie cineva daca se potriveste prima varianta ca nu pare sa aiba soclu acela. Am inteles ca sunt unii care cu pistolul de lipit au rezolvat problema.

Link to comment
Share on other sites

ultima varianta e cea profesionala

 

dar tipul de bec care vine in angel eye este BA9S -> 12v 10W

 

tot din astea sunt si la iluminarea de pe tavan individuala (cele rotunde)

 

la mine s-a ars si nu am vrut sa dau 800 de mii pe bec si soclu de angel eye si pe moment am luat becu de acolo

 

http://www.xenonline.ro/produse.html

 

bec tip T10 ai in portbagaj cel de sub luneta

Edited by clauberty
Link to comment
Share on other sites

Iar o cunostinta de pe forum, mi-a zis ca el are :

 

http://bmw-shop.ro/produs-17-Leduri_albe_p...eria_5_E39.html

 

Destul de mare diferenta de pret, stie cineva daca se potriveste prima varianta ca nu pare sa aiba soclu acela. Am inteles ca sunt unii care cu pistolul de lipit au rezolvat problema.

 

Adica eu. <_<

 

Eu te sfatuiesc sa le lasi asa, led-urile speciale pentru E39 se ard foarte des, eu am schimbat cam 5 leduri pana acum si n-au trecut 6 luni de cand le-am cumparat.

Toate sunt la fel, nu merita efortul.

 

 

 

e un pic de chinuiala da se pot scoate

 

cu grija sa nu zgarii oglinda ...

 

Nu prea vad cum ai putea zgaria oglinda cu becul de angeleyes.

Mai degraba trebuie scos cu grija ca sa nu se rupa piciorusele soclului.

Link to comment
Share on other sites

Iar o cunostinta de pe forum, mi-a zis ca el are :

 

http://bmw-shop.ro/produs-17-Leduri_albe_p...eria_5_E39.html

 

Destul de mare diferenta de pret, stie cineva daca se potriveste prima varianta ca nu pare sa aiba soclu acela. Am inteles ca sunt unii care cu pistolul de lipit au rezolvat problema.

 

Adica eu. <_<

 

Eu te sfatuiesc sa le lasi asa, led-urile speciale pentru E39 se ard foarte des, eu am schimbat cam 5 leduri pana acum si n-au trecut 6 luni de cand le-am cumparat.

Toate sunt la fel, nu merita efortul.

 

 

 

e un pic de chinuiala da se pot scoate

 

cu grija sa nu zgarii oglinda ...

 

Nu prea vad cum ai putea zgaria oglinda cu becul de angeleyes.

Mai degraba trebuie scos cu grija ca sa nu se rupa piciorusele soclului.

 

soclul de bec are si oglinda ...

Link to comment
Share on other sites

Cand invarti de bec si te chinui sa-l scoti freci oglinda si se ia vopseaua la asta se refera,incerca sa spargi becul si cu un patent cu falci lungi sa-l turtesti si sa-l scoti eu asa am facut am pus philips blue vision(ca sa intre i-am polizat cele 2 punctulete laterale) se vad mai alb decat cele OEM nu da erori se ard mai greu si costa 50RON
Link to comment
Share on other sites

Becul se desface usor din soclu dar nici la mine nu iese din cauza punctelor laterale ale becului, oglida are orificiul prea mic pt bec. Si daca ii polizezi punctele laterale cum mai sta fixat in soclu cand il pun inapoi? Cele blue vision se vad mai albastru? Ca as vrea sa iau ceva care sa nu aiba tenta galbena ca si cele oem, ceva mai spre alb - rece.
Link to comment
Share on other sites

Pai becul nu iese atat de greu. <_<

 

La mine a iesit chiar usor, chestia e sa apesi pe soclu atunci cand invarti.

 

apesi pe bec si rasucesti, n-ai treaba cu soclu

zicea un coleg mai sus ca a polizat punctuletele alea de pe bec. Cum mai sta becu atunci in soclu?

Link to comment
Share on other sites

Dupe cum se observa, nu iese becul dupa ce il desfac din soclu, deoarece punctele laterale nu-l lasa sa iasa.. Daca ma duc la reprezentanta imi spun ca trebuie sa cumpar becul cu tot cu oglinda si suport, pe undeva pe la un mil si ceva. Idei ?

 

 

post-7678-1235315312_thumb.jpgpost-7678-1235315328_thumb.jpgpost-7678-1235315484_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupe cum se observa, nu iese becul dupa ce il desfac din soclu, deoarece punctele laterale nu-l lasa sa iasa.. Daca ma duc la reprezentanta imi spun ca trebuie sa cumpar becul cu tot cu oglinda si suport, pe undeva pe la un mil si ceva. Idei ?

 

 

post-7678-1235315312_thumb.jpgpost-7678-1235315328_thumb.jpgpost-7678-1235315484_thumb.jpg

 

 

Ti-am spus il spargi si apoi il turtesti si iese ,la becurile philips blue vision chestiile alea din lateral la bec sunt foarte proeminente ,eu le-am polizat putin cat sa incapa la loc nu de tot si apoi cand a intrat se comporta ca unul normal i-l impingi si il invarti sa ramana fixat,lumina nu este alba sau albastra cum ai crede dupa nume sunt doar mai albe si mai puternice decat cele OEM

Link to comment
Share on other sites

culori mai spre xenon nu sunt? imi faci o poza te rog, daca poti, sa vad daca merita sa le sparg OEM-urile.

 

 

ok maine am sa fac niste poze,mie i-mi place cum se vede, lumina tip neon nu prea da bine cu E39 ,parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Salut , am un seria 3 e 46 si mi s-a ars becul de la xenon , as vrea sa stiu masina din fabrica cu ce model de bec vine ?Ma tem sa nu fie diferentza de lumina intre cel pe care il voi pune si cel care este deja pe masina .Ce becuri im recomandati?

 

 

Daca le ai de mult e posibil sa fie diferenta ,daca unul sa dus inseamna ca va urma in curand si celalalt,mai bine le schimbi pe amandoua!

Link to comment
Share on other sites

culori mai spre xenon nu sunt? imi faci o poza te rog, daca poti, sa vad daca merita sa le sparg OEM-urile.

 

 

ok maine am sa fac niste poze,mie i-mi place cum se vede, lumina tip neon nu prea da bine cu E39 ,parerea mea!

 

 

Pozele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.