Jump to content

Aplicabilitate jante Seria 3


Recommended Posts

Am un e46 318i fl. Momentan am jante de vara 205/55/r16. As vrea sa pun niște jante pe 17. Mai exact bmw style44. Și cauciucuri mĂŁ gândeam 225/45/r17. As vrea sa stiu, dacĂŁ cu jante pe 17 este consumul mai mare și dacĂŁ ating aripile cu 5 persoane și bagaje. MașinĂŁ mi se pare și umpic lĂŁsatĂŁ de spate pentru ca atârnĂŁ butelia de gaz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu le recomand linistit pe cele de seria 5, cel putin pt non LCI. Oricum trebuiesc distantierele pt cele de 3 ar ca sa arate bine.

Ai incercat tu si nu freaca in aripa? As vrea sa iau un set fara anvelope si nu prea m-ar incanta ideea sa pun anvelopele pe jante si sa constat ca-mi freaca in aripa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am jante style 268 7x16 cu cauciucuri 205/55/16 Et31.Intrebarea mea este.Se poate pune si alte cauciucuri,tip 215/16 sau 225/16 fara sa am probleme(sa frece).Multumesc.

ce inseamna 7x16?????

sa inteleg ca ai 7 J-ul si R16?!?!?!

pentru 7 J un 215 ar fi maxim

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
salut , sunt nou posesor de 3series si nu ma pot lamuri odata cu jantele . As vrea sa imi iau un set pentru iarna tot din aliaj dar nu stiu datele exacte si pe cine il intreb fiecare are varianta lui cu j si et. Deci pentru un 318d e90 LCI pentru jante pe 16 care sunt celelalte valori ?as vreau sa raman in 205 cu 55 mc baieti !
Link to comment
Share on other sites

salut , sunt nou posesor de 3series si nu ma pot lamuri odata cu jantele . As vrea sa imi iau un set pentru iarna tot din aliaj dar nu stiu datele exacte si pe cine il intreb fiecare are varianta lui cu j si et. Deci pentru un 318d e90 LCI pentru jante pe 16 care sunt celelalte valori ?as vreau sa raman in 205 cu 55 mc baieti !

Et34 7j

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Salutare tuturor, am o nelamurire mi-am cumparat un e91 320d 2007 163CP am jante originale de vara Styling 156 7jx 16 H2 ET34 cu cauciucuri 205 55 r16 91V si de asemenea am primit jante originale bmw Styling 33 7jx16 ET20 cu cauciucuri de iarna Dunlop 205 55 r16 91H Runflat. Le-am montat pe masina si nu lovesc nicaieri. Vroiam sa intreb cunoscatorii daca cumva acest ET20 imi va afecta masina si modul in care o sa o pot folosii pe strada. Tin sa va anunt ca nu locuiesc in ro si conduc doar in germania si in tariile vestice. Multumesc de raspuns.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

jantele le-am luat la un pret de nimic , si am gasit sa le dau la schimb cu 3 modele pe 17inch.

 

Bmw styling 68

fata 225/45/r17 7,5J x 17 IS 41

spate 245/40/r17 8,5J x 17 IS 51

 

 

Styling 96

225/45/r17 toate , avantaj ca anvelopele au 7mm

 

si Styling 44 , cu anvelope la fel de bune.

 

 

Este posibil sa atinga pe spate cu styling 68 245/40/r17 ? si care dintre cele 3 modele sunt mai scumpe ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.