Jump to content

Aplicabilitate jante Seria 3


Recommended Posts

nu are cum sa fie mare diferenta...

pe spate nici sa nu te gandesti sa pui 225, este janta 8.5J o sa se vada putin ciudat cauciucul o sa stea intins.

trebuie sa pui ce dimensiune trebuie :)

ce motor ai? ca daca ai putini cp si mai pui si jante 17 atunci adio "sportivitate" - pe care oricum de fapt nu o ai daca ai cp putini.

Link to comment
Share on other sites

a zis totusi sa pun jantele pe masina sa vad daca intra , jantele se potrivesc , nu ating nicaieri , 235/40/r18 fata / spate. Directia instabila , nu stiu daca este de la latimea prea mare a anvelopelor , faptul ca nu sunt echilibrate , sau faptul ca anvelope sunt consumate la maxim

 

http://s2.postimg.org/l4f6ozgdl/20160206_132943.jpg

http://s2.postimg.org/z9kzqspex/20160206_141447.jpg

Edited by mihaitza123
Link to comment
Share on other sites

dar nici pe masina nu le-as tine...arata chiar ciudat, si cu et-ul asta pe dimensiunea asta o sa omori incredibil de repede si restul de la articulatie.

da-le pe bani, style 68 sunt 200-250-300eur in functie de stare si anvelope

 

zici ? sunt in mari dubii...ca imi plac cu vin jantele , eu locuiesc in Germania , deci am drumuri bune aici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salut, pe e46 merg jante style 138 cu 7,5j si et20, cu anvelope 225 45 17? Ma refer la faptul daca vor atinge rau sau nu. Dar cu 205 50 17? Poate are cineva combinatia asta de jante si anvelope. Style 138 sunt cele mai usoare jante oem pe 17, au 9,3kg bucata. Stiu ca unele style 138 au si et43 pt xdrive, dar nu-mi place cum vin pe masina. Acum am et30 si 245 40 17 pe spate si ating putin doar la denivelari mari.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salut. masina mea cand am luat-o avea 7J ET47 cu 205/50/17 jante bmw style 98. dupa care pe spate am montat 225/45/17 si a mers fara probleme. acum am jante bmw style 158 cu anvelope 225/45/17 sa e OK tinand cont ca jantele au J8 ET34.

iar din ce recomanda ei pe site zic ca modelul de jante bmw style 138 merge cu 225/50/17 deci fara probleme o sa mearga si 225/45/17. te salut

Edited by Cosmin Andrei
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare ,

 

Vreau sa va cer o parere si totodata un sfat. Mi-am luat un bmw E92, sper sa revin si cu ceva poze mai tarziu.

Masina e stock 225/45/17. Vreau sa o mai infrumusetez si m-am gandit sa incep prin a schimba jantele.

M-am gandit la JR11 Matte Black cu 8,5J fata si 9,5J spate insa nu stiu ce ET sa aleg si aici as aprecia tare mult sugestiile voastre. Pt J-urile astea sunt available ET35 si 22. Oare as putea sa pun 22 toate 4 fara probleme? Ce parere aveti de dimensiunile J-urilor avand in vedere dimensiunile anvelopelor?

Anvelope fata 235/35/19 si 265/30/19(sau 275) spate. In carte am 225 fata si 255 spate insa eu as vrea sa pun dimensiunile specificate de mine.

 

 

Astept cu mare interes parerile/sfaturile voastre!

Edited by Adi_
Link to comment
Share on other sites

Salut. Eu zic sa ramai la dimensiunile ce le ai trecute in carte sau pe caroseria masinii pentru ca e posibil sa ai neplacuta surpriza sa te opreasca R.A.R.-ul. Sau pune si dimensiunile specificate de tine dar mergi sa ti le treaca in carte.

 

Ce ma doare pe mine mai tare e ca nu stiu sigur daca o sa frece pe undeva rotile. In mod normal 1 cm in plus fata de ce zice producatorul nu cred ca ar trebui sa fie problema.

As vrea sa le comand intr-o saptamana si pana atunci trebuie sa aflu ce se potriveste pe masina fara sa am probleme. (latime jante, anvelope).

Visavi de RAR nu merita sa risti, o sa merg sa le treaca si in carte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.