Jump to content

Aplicabilitate jante Seria 3


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Salut! Sunt nou pe forum am un e90 318 d2008 și ma tot chinui la tote service-urile din buc Cu ea este instabila am fĂŁcut unghiul de fuga de 2 ori am verificat caseta de directe am verificat jante anvelope jantele sunt pe 16.' Totul este Ok ma puteți ajuta cu un serice in bucuresti unde ați fĂŁcut geometria și ați fost multumiți cĂŁci a-și vrea totuși sa mai ĂŽncerc o data????0762173184
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Unde gasesc si eu ce fel de jante am nevoie pt un F31? La dimensiunea de 17 am doua varainte, fie 225/50 R17 fata/spate sau 255/45/R17 (doar spate). In cazul in care pun 255/45 R17 pe spate am nevoie de janta de alta dimeniune?

 

http://felgenkatalog.auto-treff.com/ :drinks:

http://www.bmwalufelgenkatalog.de/katalog/?p=1&o=swag_default_sort&n=24&f=1107 :drinks:

Edited by ciobster
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Nu are nimeni roata slim de E90? Sau,poate imi poate spune cineva care a folosit un slim de E46 pe un E90? Multumesc.

Nu mai știu exact dimensiunile pentru ca ĂŽntre timp am vândut mașina, dar ĂŽți pot spune cu siguranta ca o roata slim pe 16 se potrivește pe E90

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Salut. Am o nelamurire as vrea sa pun jante pe 18, seria 3 163 cp, m47 . In carte am marimile astea 225/40 r 18 fata si 255/35 r18 spate , oare se leaga cei de la RAR de mine daca pun pe spate 245? Sau chiar la fel ca pe fata ? Nu sunt prea late 255 pe spate la motorul asta ? Acum am pw 16 cele de iarna dsr vine vara si vreau sa le schimb. Multumesc ! e4407167d178348ee000d9b3388dc112.jpg

 

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ce jante ai? daca sunt de dimensiuni egale, pune 225/40/r18; daca sunt in doua dimensiuni, pune si cauciucuri de dimensiuni diferite (225/40 fata, 255/35 spate); nu e indicat sa pui cauciucuri de alte dimensiuni decat cele recomandate de producator.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare,

 

Am un 320ed din 2014 cumparat cu jante style 397 pe 18" o singura dimensiune 8Jx18. Am urmatoarea intrebare :

 

Cat de mult au de suferit articulatiile avand in vedere ca masina a fost construita/livrata cu jante pe 16" ( versiunea Efficient Dynamics ).

Trebuie sa achizitionez anvelope noi si sunt in dubii daca sa pastrez jantele de 18" sau sa le dau la schimb pe unele de 16" care ar avea niste avantaje ( pret anvelope, echilibrat, articulatii, etc ). Aspectul e un minus, dar nu pot sa zic ca ma deranjeaza prea tare atata vreme cat masina nu are de suferit pe drumurile din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.