Jump to content

o noua racheta pe piata


edit

ce opinie aveti ???  

81 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

consultand forumul cu atentie am concluzionat ca aici ar fi cel mai potrivit pt deschiderea acestui subiect.

 

TT-RS

 

datele tehnice sunt cam asa:

 

Motor:

-cilindree 2.480 cmc

-configuratie 5 cilindrii in linie (raport de compresie 10:1)

-injectie directa FSI ( 120 bari)

-turbo 1.2 bari & intercooler (pozitionat in fata radiatoarelor de apa & clima)

-greutate motor 183 Kg

-putere maxima 340 CP / 5.400-6.500 Rpm

-cuplu maxim 450 NM / 1.600-5.300 Rpm

Performante:

-acceleratie 0-100 Km/h Coupe 4.6 secunde

-acceleratie 0-100 Km.h Roadster 4.7 secunde

-viteza maxima limitata electronic 250 Km/h (optional 280 Km/h)

-consum mediu 9.2 litri Coupe, 9.5 litri Roadster

-greutate 1.450 Kg Coupe, 1.510 Kg Roadster

-raport Kg/CP: 4.3 Coupe, 4.4 Roadster

Transmisie:

-tractiune integrala quattro cu diferential central Haldex (maxim pe fata 100:0 - 10:90 pe spate)

-cutie de viteze manuala cu 6 viteze

 

de mentionat ca toate aceste performante sunt obtinute dintr-un motor de 2.5litri , cinci cilindri cu doar o singura turbina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie chiar imi place cum arata.

 

2.5 T de 340 de cai e chiar foarte bine.

suferi tare frate. ai gresit forumul si oamenii carora sa le lauzi o masina in care daca bagi 2 oameni in fata se sprijina unul pe altul iar cel din drepta tre sa stea cu miinile incrucisate sa nu il incomodeze pe sofer cand schimba vitezele.in afata de asta arata ca un beetle tras de bari sa se lungeasca deci o masina de duduie sau de desene animate. odihneasca-se in pace!

Link to comment
Share on other sites

e un coupe/roadster de talie mica, foarte reusit, parerea mea. cine zice ca e doar un beetle, e rautacios. ca design, e foarte frumoasa, mai putin volanul.

 

 

toti producatorii o sa scoata puteri asemanatoare din motoare mici, ca urmare a cresterii taxelor/cmc. e noul trend.

Link to comment
Share on other sites

Mie chiar imi place cum arata.

 

2.5 T de 340 de cai e chiar foarte bine.

suferi tare frate. ai gresit forumul si oamenii carora sa le lauzi o masina in care daca bagi 2 oameni in fata se sprijina unul pe altul iar cel din drepta tre sa stea cu miinile incrucisate sa nu il incomodeze pe sofer cand schimba vitezele.in afata de asta arata ca un beetle tras de bari sa se lungeasca deci o masina de duduie sau de desene animate. odihneasca-se in pace!

 

Poftim? Cum adica sufar?

Link to comment
Share on other sites

Mie chiar imi place cum arata.

 

2.5 T de 340 de cai e chiar foarte bine.

suferi tare frate. ai gresit forumul si oamenii carora sa le lauzi o masina in care daca bagi 2 oameni in fata se sprijina unul pe altul iar cel din drepta tre sa stea cu miinile incrucisate sa nu il incomodeze pe sofer cand schimba vitezele.in afata de asta arata ca un beetle tras de bari sa se lungeasca deci o masina de duduie sau de desene animate. odihneasca-se in pace!

 

Poftim? Cum adica sufar?

PAI SUFERI RAU DETOR. DE 2 ANI INCOACE MOTORUL DE 3.0L BITURBO DE LA BMW SW 30.6 CP CASTIGATITLUL DE MOTORUL ANULUI SI DA CLASA SI TU PROMOVZI TT?

GREU IMI VINE SA TE INTELEG . DAR POATE TOTUSI AI GRESIT FORUMUL?

<_<

Link to comment
Share on other sites

@pmp130873: daca mai continui cu insulte de genul asta, o sa iti mai acord doar sansa de a ti le adresa in oglinda, nu pe acest forum...

 

daca ai ceva de spus, fa-o civilizat, nu arunca cu noroi doar de dragul de a posta ceva...

 

considera-te avertizat... pe bune !

Link to comment
Share on other sites

PAI SUFERI RAU DETOR. DE 2 ANI INCOACE MOTORUL DE 3.0L BITURBO DE LA BMW SW 30.6 CP CASTIGATITLUL DE MOTORUL ANULUI SI DA CLASA SI TU PROMOVZI TT?

GREU IMI VINE SA TE INTELEG . DAR POATE TOTUSI AI GRESIT FORUMUL?

:)

 

Vezi ca pe forum se vorbeste/scrie romaneste. <_<

Link to comment
Share on other sites

PAI SUFERI RAU DETOR. DE 2 ANI INCOACE MOTORUL DE 3.0L BITURBO DE LA BMW SW 30.6 CP CASTIGATITLUL DE MOTORUL ANULUI SI DA CLASA SI TU PROMOVZI TT?

GREU IMI VINE SA TE INTELEG . DAR POATE TOTUSI AI GRESIT FORUMUL?

:)

 

Sunt perplex. Cine spune ca o alta masina decat BMW e frumoasa, sufera? Sufera de ce? Cred ca ai ceva probleme de intelegere a ce se petrece in jurul tau.

 

Vezi ca pe forum se vorbeste/scrie romaneste. <_<

 

E din Cluj si nem tudom romaneste.

Link to comment
Share on other sites

@pmp130873: daca mai continui cu insulte de genul asta, o sa iti mai acord doar sansa de a ti le adresa in oglinda, nu pe acest forum...

 

daca ai ceva de spus, fa-o civilizat, nu arunca cu noroi doar de dragul de a posta ceva...

 

considera-te avertizat... pe bune !

SCUZE MAESTRE DAR MIE NU IMI PLACE NICI O MASINA DIN GRUPUL CELOR 4.IAR DACA CONSIDERI CA TU ALEGI CINE SI CE SA SCRIE SA FII SANATOS. PROGRESUL A REZULTAT INTOTDEAUNA DIN CONTRADICTIE.

Link to comment
Share on other sites

e ok masina, nu arata urat, dar din pacate.. are un mare defect... are planetare... asa ca ne lasa rece

 

Pai e quattro daca te uiti bine, deci un echivalent xDrive.

 

Daca eram hacker aveam masina de la 40-50k in sus. <_<

Link to comment
Share on other sites

@pmp130873: daca mai continui cu insulte de genul asta, o sa iti mai acord doar sansa de a ti le adresa in oglinda, nu pe acest forum...

 

daca ai ceva de spus, fa-o civilizat, nu arunca cu noroi doar de dragul de a posta ceva...

 

considera-te avertizat... pe bune !

SCUZE MAESTRE DAR MIE NU IMI PLACE NICI O MASINA DIN GRUPUL CELOR 4.IAR DACA CONSIDERI CA TU ALEGI CINE SI CE SA SCRIE SA FII SANATOS. PROGRESUL A REZULTAT INTOTDEAUNA DIN CONTRADICTIE.

 

"maestre" atitudinea ta e incompatibila cu ce se intampla pe forumul bmwclub.ro

 

drept pentru care tocmai ai primit un mic concediu, poate mai scapi de stress...

Link to comment
Share on other sites

WLF: e ok masina ... da e un pic aiurea conceptu.... putere maxima din motor mic... cine vrea putere multa i se rupe de cat e motoru... de aia nu inteleg.. de ce s-au screcumt sa scoata 340 cp din motor de 2,5 benzina, ca nu e ca si cum de la anu toate audi-urile 2,5 benzina o sa aiba 340 cp...

 

E ca si cum te-ai duce la alergare numa cu un adidas in picioare.. ca nu ai avut banid e 2...

 

Ca si cum ai scoate un M5.. de 400 cp. cu moto de 2.5... pai daca vrei performanta iei M5-u de 500 cp.. cu motoru de 5L.. nu conteaza ca unu e dublu...

 

Cand cumperi impozit... atunci... da... iei diesel.

 

PS: nu zi ca n-ai ca te si bate Dumnezeu

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.