Jump to content

BMW E46 320d touring


ionatan

Recommended Posts

Am decis prezint si eu BMW-ul meu touring

 

Cumparata la 170.000km din Germania - Frankfurt - 10000 EURO, taxa 350EURO.

 

BMW 320d 150CP NT-86-PID

 

An fabr: 2004 - Euro 4

 

Km bord: 180.000 km, revizie la 166.000km.

Culoare: albastru metalizat oriental

6 – trepte manuala ZF

 

 

ABS;DSC(ESP);

6 SRS(airbag);

PDC(parktronic)

NAVIGATIE 4:3

Computer de bord

Comenzi pe volan

Clima automata

Scaune incalzite+ortopedice el.

Cruise control(tempomat)

Car kit Nokia

Oglinzi el + heliomate

Senzor de ploaie+lumina

Proiectoare ceata

Jante Al 16 ’’ stock

Carlig remorcare detasabil

 

Pentru viitor

- magazie de CD-uri

- jante aliaj 16" sau cel mult 17"

 

 

post-23376-1236686307_thumb.jpgpost-23376-1236686323_thumb.jpgpost-23376-1236686341_thumb.jpgpost-23376-1236686369_thumb.jpgpost-23376-1236686411_thumb.jpg

 

post-23376-1236686428_thumb.jpg

 

Pozele sunt din toamna.

 

Momentan sunt fara permis iar masina sta prafuita in fata blocului si asteapta cu nerabdare sa hoinarim iar.

Edited by ionatan
Link to comment
Share on other sites

Super masinuta...

Anul trecut in toamna cand mi-am luat-o pe a mea, am oscilat pana in ultima clipa intre un sedan si un touring...

In cele din urma a invins sedan-ul... <_<

Pana la masina asta am avut alte doua break-uri si ma cam saturasem de tipul asta de masina. Dar inca ma uit cand vad cate unul...

 

S-o stapanesti sanatos si fara incidente!

Link to comment
Share on other sites

Super masinuta...

Anul trecut in toamna cand mi-am luat-o pe a mea, am oscilat pana in ultima clipa intre un sedan si un touring...

In cele din urma a invins sedan-ul... <_<

Pana la masina asta am avut alte doua break-uri si ma cam saturasem de tipul asta de masina. Dar inca ma uit cand vad cate unul...

 

S-o stapanesti sanatos si fara incidente!

 

Eu toata viata am avut parte de touring, incepand cu Dacia break a parintilor si apoi un VW Passat variant.

 

 

Touring-ul a fost prioritate, in Germania nemtii prefera touring deci slava domnului am avut de unde sa aleg.

 

Multumesc de aprecieri.

Link to comment
Share on other sites

Super-frumos touring-ul, sa-l stapinesti sanatos. E misto ca are tot ce-i trebuie si nu trebuie sa mai dai bani pe "imbunatatiri" inafara de inca un set de jante. Vezi sa-ti iei tot stock, sint mai frumoase decit oricare altele si pastrezi aspectul stock al masinii.
Link to comment
Share on other sites

Super-frumos touring-ul, sa-l stapinesti sanatos. E misto ca are tot ce-i trebuie si nu trebuie sa mai dai bani pe "imbunatatiri" inafara de inca un set de jante. Vezi sa-ti iei tot stock, sint mai frumoase decit oricare altele si pastrezi aspectul stock al masinii.

 

Exact, jante da tot pe 16' sau poate 17 daca gasesc o ocazie buna drumurile noastre sunt cum stii.

 

Si magazie de CD vreau, pt ca nu am si Fm-transmiter-ul e o porcarie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ultimile lucrari au fost de intretinere:

 

- Schimbat filtrul epurator de tip vechi cu unul nou din plastic. Pret 120 RON - numai filtrul, fara carcasa.

 

- Schimbat set de placute frana pe spate. Pret 145 RON - Ate

 

 

Intentionez sa schimb un rulment pe fata cat de repede am impresia ca huruie si bucsele de la bratele bascula fata.

Link to comment
Share on other sites

Arata misto breaku' :unsure::P

 

Am vazut ca ai fost la o intalnire BMW in Brasov, am ratat-o pe aia, sunt 'powered by ghips' :bashwall: momentan..dar o sa ajung la o intalnire si o s-o admir live, ca-n poze arata fain de tot...are si optiuni pe ea...:)

 

S-o stapanesti sanatos, si sa faci cat mai multi km cu ea fara probleme <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.