Jump to content

jante pentru e46 coupe


Calin325

Recommended Posts

cam cela time intra pe coupe? pe 18 sau 19......de suspensie nu zic nimik....e extrem de rigida...deci nu trebuie inlocuita :) chiar m-am plimbat cu un ursuletz si era mai moale suspensia lui sport ca cea din masina mea......... :)

 

 

ma gandesc sa-mi ceva jante pe 18 dar nu stiu ce latime sa le pun sa dea bine la aripa ,adica in spate sa nu stea nici prea inafara nici prea inauntru..... :blink:

Edited by Calin325
Link to comment
Share on other sites

O sa mearga, dar daca vrei sa arate "crima" iti trebuie niste arcuri s-o lasi putin :blink:

 

Uita-te la jantele "style 135m" care vin standard pe 18" pe coupe cu pachetul sport si vezi ce latimi au. Ia si tu la fel ca alea. Vezi ca ET-ul e important.

Link to comment
Share on other sites

pai e o diferenta intre coupe si 4 usi...in brief apar si pe 19 ......pana la urma asa o sa pun: pe 18 8.5 cu 8 pe fata 235/40 gumele dar la ET am dubii....cica la coupe trebe et 40 ......dar atunci mai bine pun pe 8 zoll toate si et35 ca ies mai in afara asa.....nusth.....
Link to comment
Share on other sites

La noi in Cluj a rasarit ca dupa ploaie un tuning-shop, cu produse FK. Am fost eu ieri si mi-am comandat niste semnalizari albe, exact la pretul care apare in catalog si pe website, la care se adauga TVA. Si de curiozitate l-am intrebat daca e valabil pentru toate produsele, si mi-a zis ca da, pretul este exact acela de pe site plus TVA. Mi se pare tare faza pentru ca daca ai comanda direct de la FK, ai plati transport si probabil taxe de vama. Asa platesti doar 19% TVA, pe care daca bagi pe firma, il deduci. Smecheria astuia cred ca e faptul ca recupereaza 16% Mwst si transportul o fi gratis.

 

Si pe website au niste jante marfa pe 8.5/18 la 169 de euro si 179 de euro 9.5/18. Negre cu buza cromata.

 

www.fk-automotive.de

 

Later edit: avea in magazin acolo si semnalizari transparente pentru coupe.

Link to comment
Share on other sites

lol :blink:

 

din fk duce orice magazin de piese mai rasarit.....si la noi sunt cateva tuning shop-uri...smecheria lor e ca iau de la o firma mare la care au discount,care la randul ei are discount de la FK, iar in legatura cu jantele...nusth ce sa zic..or fi ele marfa.....dar nustiu cat de bune is.....

Link to comment
Share on other sites

lol  :)

 

din fk duce orice magazin de piese mai rasarit.....si la noi sunt cateva tuning shop-uri...smecheria lor e ca iau de la o firma mare la care au discount,care la randul ei are discount de la FK, iar in legatura cu jantele...nusth ce sa zic..or fi ele marfa.....dar nustiu cat de bune is.....

76687[/snapback]

 

Ciudat, la noi e primu tuning-shop care il vad de multi ani de zile.

 

Am uitat carui maniac ii dau eu sfaturi. :) Mii de scuze. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ideal era 10 pe spate si 8, 8.5 fata (daca exista 8.5) dar nu stiu daca incap 10 pe spate...

80571[/snapback]

 

 

is prea late 10.....iar 8.5 nu este .. doar 8 si 9 pe 18 .......important e cum sta la aripa...sa nu fie prea inauntru......suspensie am h&r arcuri si telescoape..pot pune si pe 19 dar distrug masina de tot :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.