Jump to content

Angel eyes ccfl, e36,e38,e39,e46


HID

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hid,imi pare rau de mor ca nu am stiut de tine si mi-am luat porcarii de angel-eyes pe led cu 400 ron de la Mas(acum le vinde cu 200 ron).Nu se vad absolut deloc ziua plus ca nu iti da nimic la ele nici suporti de prindere,nici instructiuni absolut nimic. Nu sunt din Bucuresti dar m-am dus special si am luat niste porcarii.

Am vazut cum arata a tale pe neon ziua la Sarpe74 si mi-au placut mult de tot.

Cand fac rost de bani o sa apelez la tine dar nu stiu daca prea curand..........

Nu vreau sa se creada ca fac reclama unuia sau altuia dar asta este adevarul.Eu sunt unul din cei care au luat taca.............

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
eu am un E46 facelift cu xenon si am inteles ca nu ar prea merge angel eyes sa-i pun , acum ai ceva care sa mearga si pe modelul meu ??tks

113041[/snapback]

 

 

nu prea mai il vad pe HID pe aici... o fi abandonat businessul? din ce stiu eu parca e din Constanta omul...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
care e diferenta dintre angel eyes cu led si cel cu neon? care e mai bun si care se vede mai bine? si ce e DIY ? multam!

 

@edit: inele angel eyes stau aprinse in permanenta? sau ca sa se vada trebuie sa aprind farurile?

133838[/snapback]

diy=do it yourself

cele cu neon se vad mult mai intens, se vad si ziua

inelele inlocuiesc pozitiile, cel putin asa am auzit/vazut.

Link to comment
Share on other sites

diy=do it yourself

cele cu neon se vad mult mai intens, se vad si ziua

inelele inlocuiesc pozitiile, cel putin asa am auzit/vazut.

133851[/snapback]

 

si inele stau aprinse permanent sau trebuie sa aprind pozitiile !!! si cand dau drumu la pozitii ( faza scurta ) nu mai lumineaza? si pe faza lunga cu e?

Link to comment
Share on other sites

Pai, angel eyes-ul inlocuieste becul de pozitie, deoarece se alimenteaza din mufa lui.

Cu alte cuvinte, cand aprinzi pozitia, se aprind cerculetele (angel-eyes-ul).

Daca aprinzi faza scurta, se aprinde faza scurta (raman si angel-eyes-urile aprinse), la fel se intampla si cand aprinzi faza lunga.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tocmai mi-am montat azi un kit de angel eyes de la HID si arata SUPER. Am folosit bada dublu adeziva 3M pentru montaj, acum sa vedem si cat de mult rezista :blink:

 

Am o intrebare, credeti ca e OK sa astup cu silicon gaura de la becul de pozitie (pe unde ies firele acum)? Sau alte idei mai bune?

Link to comment
Share on other sites

Tocmai mi-am montat azi un kit de angel eyes de la HID si arata SUPER. Am folosit bada dublu adeziva 3M pentru montaj, acum sa vedem si cat de mult rezista :blink:

 

Am o intrebare, credeti ca e OK sa astup cu silicon gaura de la becul de pozitie (pe unde ies firele acum)? Sau alte idei mai bune?

141945[/snapback]

Da este, sa nu se abureasca farul.Eu asa am facut

Link to comment
Share on other sites

Cine este din Buc il pot ajuta cu montajul contra cost.

142382[/snapback]

 

am incercat sa iti dau PM dar fara succes,

in legatura cu angel ayes, mi-am comandat si eu de curand, eu sunt din bucuresti am un e46 facelift non-xenon.

Ma intereseaza daca ai mai montat, cat m-ar costa sa imi montezi, si cand am putea sa ne intalnim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.