Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Una-i una, alta-i alta. Ca tie ti-au furat emblema, ca au gasit-o sau nu, ca dai dai sau nu declaratii la politie nu justifica in nici un fel neachitarea datoriei.

Ce faci cu politia a treaba ta, indiferent de rezultat trebuie sa platesti emblema primita.

 

Nu am auzit niciodata o justificare mai puerila.

Link to comment
Share on other sites

Una-i una, alta-i alta. Ca tie ti-au furat embleme, ca au gasit-o sau nu, ca dai dai sau nu declaratii la politie nu justifica in nici un fel neachitarea datoriei.

Ce faci cu politia a treaba ta, indiferent de rezultat trebuie sa platesti emblema primita.

 

Nu am auzit niciodata o justificare mai puerila.

1.nu incerc sa ma justific..pur si simplu spun cum s-a intamplat.! eu i-am spus ca in momentul cand politia imi va da emblema,sau nu..eu ii voi trimite emblema lui inapoi sau banii!nu s-a intamplat nici una nici alta!greseala mea a fost ca nu i-am mai raspuns pt ca nu am mai vrut sa tot ii zic acelasi lucru!da!a fost o greseala!

2.emblema va fi platita...stati toti fara nici o grija!

3.am citit si eu niste posturi pe aici..si mi s-au parut putin deplasate..pt ca..nimeni nu ma cunoaste..si nimeni nu stie situatia exact!..eu spun ca normal ar fi ca cei care au postat sa isi fi masurat putin cuvintele!atat!

4.repet!astept un pm cu adresa de la andrei!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Datorita lui quicksilver s-a anihilat o faimoasa banda care se ocupa cu exportul de plutoniu din Romania . Aceasta se scotea din tara sub forma de embleme BMW iar expertii NASA au oprit emblema pentru investigatii . Verdictul se da in 2011 iar pana atunci quicksilver nu o sa trimita cei 50 ron deoarece bancile nu mai acorda asa usor credite . De fapt Andrei o sa fie dat in judecata de catre quicksilver daca la intoarcerea emblemei de la testele din Statele Unite se dovedeste ca emblema este din plutoniu .
Link to comment
Share on other sites

Hm...acum ca citesc...poate am exagerat si eu putin, probabil trebuia sa mai astept, nu stiu...Trecusera 2 luni...

NU am facut topicul pentru acea suma de bani..<_< vroiam sa va zic si voua ce s-a intamplat...

 

REPET, poate am exagerat putin facand topicul....my bad

Link to comment
Share on other sites

@quicksilver: nu vreau sa zic ca minti dar e putin probabil ce spui

 

chiar daca au gasit ei 100 de embleme ei nu itzi pot inapoia tie vreouna pt ca nu ai nici un act doveditor cum ca ar fi a ta

 

exact acelasi lucru e si cu cd-playerele(care vin cu masina din fabrica)

 

poate sa-l gaseasca , poate fi chiar al tau dar nu ti-l poate innapoia , tu nu ai nici un act doveditor cum ca ar fi al tau

Link to comment
Share on other sites

@quicksilver: nu vreau sa zic ca minti dar e putin probabil ce spui

 

chiar daca au gasit ei 100 de embleme ei nu itzi pot inapoia tie vreouna pt ca nu ai nici un act doveditor cum ca ar fi a ta

 

exact acelasi lucru e si cu cd-playerele(care vin cu masina din fabrica)

 

poate sa-l gaseasca , poate fi chiar al tau dar nu ti-l poate innapoia , tu nu ai nici un act doveditor cum ca ar fi al tau

nu prea stiu eu ce pot ei sa faca si ce nu..eu stiu ca am fost cu masina la politie...a coborat cineva..subinspector zicea ca e...si mi-a pus emblema pe masina..a vazut ca se potriveste..si mi-a zis sa vin a2a zi cu copie dupa talon,buletin etc.m-am dus..am dat declaratie..a facut poza..si a zis sa astept telefonul lui!m-a sunat dupa cateva zile sa ma intrebe cand am constatat ca imi lipseste emblema..i-am zis cand...si l-am intrebat daca mi-o da..la care el.."primu` venit primu` servit" si servit s-a facut..nu a mai sunat!a dat-o altcuiva..ca mai era un e39 fara emblema care acum cateva zile o avea!mda..oricum..nu e nici o scuza ca nu i-am trimis banii pana acum!dar se rezolva!au "cumparat" altii vapoare dupa ebay..si au primit o cutie cu cartofi!pt o emblema...destul de mare tamtam!

Link to comment
Share on other sites

quicksilver: sti ce nu inteleg eu ? ce treaba are Andrei92 cu politia, trimite-i emblema inapoi isi ia teapa cu transportul si aia e... De ce ar trebui el sa astepte rezultatul politiei ? nu vrei sa platesti ? simplu trimiti emblema inapoi... si astepti rezultatul politiei, daca nu-ti dau aia emblema inapoi iti cumperi ...

 

 

Deci tu cand ai vazut ca nu ai emblema ai fost la politie sa declari furaciunea ? sau politia de unde stai tu are glob de cristal de stie cui i s-a furat numar de telefon si toate cele ?

Link to comment
Share on other sites

daca te agiti asa..da-mi un pm cu adresa ta..si iti trimit faimosii 50 de lei!<_<)

 

Nu mai sunt bani 50 de lei?In locul tau i-as trimite inapoi 100 de lei.Asa mai "speli" din neseriozitatea de care ai dat dovada.

Banuiesc ca inca 50 de lei nu sunt o problema pentru tine...

Link to comment
Share on other sites

imi aduc aminte de scuzele care le spuneam lu toavarasa de la scoala cand chiuleam <_< , auzi tu , orasel mic cu multe bmw-uri si fiecare are un alt tip de sigla , daca politia a constatat ca numai la el se potriveste va dati seama ca aia au numai unicate pe acolo.... da banii mai la om !!!!!!!!! si trimiteti politistii aia la oras ca aici nu gasesc masinile darmite o sigla .....
Link to comment
Share on other sites

Foarte fuuny faza cu politia :)). a stat 2 luni sa te astepte pt 50 de ron si tu nu ii mai raspundeai ..si tu, ca un om cu bun simt ai zis "nu ii raspund lu asta <_< dar imediat cum imi vine emblema de la politie fug la posta sa ii trimit banii" .. Mari gogosi. in fine
Link to comment
Share on other sites

Foarte fuuny faza cu politia :)). a stat 2 luni sa te astepte pt 50 de ron si tu nu ii mai raspundeai ..si tu, ca un om cu bun simt ai zis "nu ii raspund lu asta <_< dar imediat cum imi vine emblema de la politie fug la posta sa ii trimit banii" .. Mari gogosi. in fine

 

Nu stiu daca asta este ideea.Poate sa vina si FBI_ul sa te interogheze pentru gainile care au disparut de la vecin, asta nu are importanta.Este vorba de o datorie si atat.Dar vai, este vorba doar de 50 de lei, deci nici nu are sens sa se mai discute.

Adica tot lui Andrei 92 ar trebui sa ii fie rusine, ca doar este vorba de o suma infima.Trimite-i tu, quicksilver, 100 de euro si impresioneaza-ne cu puterea ta financiara.Vad ca cei 50 de lei te tin legat de rezultatul anchetei in care au fost inclusi multi mafioti din lumea interlopa a Romaniei, specializati in furtul emblemelor de BMW.

Daca imi este sila la maxim de ceva, de oamenii neseriosi imi este.

Link to comment
Share on other sites

Foarte fuuny faza cu politia :)). a stat 2 luni sa te astepte pt 50 de ron si tu nu ii mai raspundeai ..si tu, ca un om cu bun simt ai zis "nu ii raspund lu asta <_< dar imediat cum imi vine emblema de la politie fug la posta sa ii trimit banii" .. Mari gogosi. in fine

 

Nu stiu daca asta este ideea.Poate sa vina si FBI_ul sa te interogheze pentru gainile care au disparut de la vecin, asta nu are importanta.Este vorba de o datorie si atat.Dar vai, este vorba doar de 50 de lei, deci nici nu are sens sa se mai discute.

Adica tot lui Andrei 92 ar trebui sa ii fie rusine, ca doar este vorba de o suma infima.Trimite-i tu, quicksilver, 100 de euro si impresioneaza-ne cu puterea ta financiara.Vad ca cei 50 de lei te tin legat de rezultatul anchetei in care au fost inclusi multi mafioti din lumea interlopa a Romaniei, specializati in furtul emblemelor de BMW.

Daca imi este sila la maxim de ceva, de oamenii neseriosi imi este.

:bashwall:) eu unu cred ca nu mai vedea nici un ban din moment ce au trecut 2 luni de ancheta ..

 

hai ca am ras cu lacrimi :unsure:)

Edited by Axo
Link to comment
Share on other sites

nu prea stiu eu ce pot ei sa faca si ce nu..eu stiu ca am fost cu masina la politie...a coborat cineva..subinspector zicea ca e...si mi-a pus emblema pe masina..a vazut ca se potriveste..si mi-a zis sa vin a2a zi cu copie dupa talon,buletin etc.m-am dus..am dat declaratie..a facut poza..si a zis sa astept telefonul lui!m-a sunat dupa cateva zile sa ma intrebe cand am constatat ca imi lipseste emblema..i-am zis cand...si l-am intrebat daca mi-o da..la care el.."primu` venit primu` servit" si servit s-a facut..nu a mai sunat!a dat-o altcuiva..ca mai era un e39 fara emblema care acum cateva zile o avea!mda..oricum..nu e nici o scuza ca nu i-am trimis banii pana acum!dar se rezolva!au "cumparat" altii vapoare dupa ebay..si au primit o cutie cu cartofi!pt o emblema...destul de mare tamtam!

"prietene", exista unele minciuni mai bune decat povestea cu politia !

sunt cativa pe forum care te pot contrazice foarte usor, pentru simplul fapt ca sunt si ei tot politisti si stiu cum se procedeaza.

oricum ar fi, nu iti mai cauta scuze pentru ca nu ai nici una.

iar tamtamul care se face aici nu e pt o emblema, ci pt gestul in sine, de a comanda un lucru si de a nu-l plati. daca asta crezi ca se numeste "jmecherie", ei bine afla ca nu-i asa.

ma mir ca inca ti se mai permite sa mai postezi. <_<

Edited by Tornado
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.