Jump to content

Recommended Posts

quicksilver: sti ce nu inteleg eu ? ce treaba are Andrei92 cu politia, trimite-i emblema inapoi isi ia teapa cu transportul si aia e... De ce ar trebui el sa astepte rezultatul politiei ? nu vrei sa platesti ? simplu trimiti emblema inapoi... si astepti rezultatul politiei, daca nu-ti dau aia emblema inapoi iti cumperi ...

 

 

Deci tu cand ai vazut ca nu ai emblema ai fost la politie sa declari furaciunea ? sau politia de unde stai tu are glob de cristal de stie cui i s-a furat numar de telefon si toate cele ?

am zis ca au fost furate mai multe...si o cunostinta de a mea...care avea emblema furata.. s-a dus sa declare fapta la politie...si cand s-a dus,i-am spus sa intrebe si de o emblema de bmw!si baiatu` a intrebat!si a doua zi m-am dus si eu la politie!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bine..eu acum raspund..si nu stiu de ce..ca dupa spusele unora..oricum nu o sa mai vada banii...daca aveam de gand sa nu ii mai dau nimic..nu raspundeam niciodata aici..si gata!dus eram...dar...nu e chiar asa!!!si nu vad de ce sunteti mirati de ce s-a intamplat!chiar nu vi s-au intamplat niste lucruri penibile de genul asta niciodata!??!nu ati fost niciodata la politie...ati avut de-a face cu institutiile statului vreodata in Romania???si unii sunt ofuscati de ce se intampla..ca ei sunt niste sfinti..si nu concep cum am putut sa il aman pana aveam vesti la politie!!dar aia care se dau sfinti..au facut lucruri si mai rele la viata lor..eu doar am amanat plata unor bani!!si el a fost de acord cu chestia asta!!dar ma roooog... feel free to judge!

 

Pai si cum ramane ? ... faceti cumva sa ajungeti de comun acord si sa inchida odata topicul asta .

 

Devine obositor .

mi-a trimis adresa!maine..la 2 voi fi la posta!

Link to comment
Share on other sites

Bai baietas,, nu intelegi ca nu avea @Andrei nicio legatura cu politia si cu asteptatul tau dupa emblema !!! Nu inteleg de ce trebuia sa depinda plata catre el de emblema ta furata si de politie ??? Cand ati negociat asa ati stabilit? Nu mai incerca sa o dai tu cotita cu institutiile statului and shit, ca doar nu suntem toti niste tampiti si tu marele destept. Pentru mine e clar, te-au facut 50 RON si cu asta basta, nu ai nicio scuza. Trimite-i omului banii si termina cu aiurelile !!!
Link to comment
Share on other sites

Bai baietas,, nu intelegi ca nu avea @Andrei nicio legatura cu politia si cu asteptatul tau dupa emblema !!! Nu inteleg de ce trebuia sa depinda plata catre el de emblema ta furata si de politie ??? Cand ati negociat asa ati stabilit? Nu mai incerca sa o dai tu cotita cu institutiile statului and shit, ca doar nu suntem toti niste tampiti si tu marele destept. Pentru mine e clar, te-au facut 50 RON si cu asta basta, nu ai nicio scuza. Trimite-i omului banii si termina cu aiurelile !!!

 

Da pretene , a zis ca ii trimite banii .... gata . Terminati circu' asta ... :) <_<

Edited by AndreiVN
Link to comment
Share on other sites

Bai baietas,, nu intelegi ca nu avea @Andrei nicio legatura cu politia si cu asteptatul tau dupa emblema !!! Nu inteleg de ce trebuia sa depinda plata catre el de emblema ta furata si de politie ??? Cand ati negociat asa ati stabilit? Nu mai incerca sa o dai tu cotita cu institutiile statului and shit, ca doar nu suntem toti niste tampiti si tu marele destept. Pentru mine e clar, te-au facut 50 RON si cu asta basta, nu ai nicio scuza. Trimite-i omului banii si termina cu aiurelile !!!

"bai baietas"...1.ti-as fi recunoscator daca ti-ai masura cuvintele..2.el a fost de acord sa astepte spunand ca nu e nici o graba si etc!.si 3.daca citeai ce am mai spus..am recunoscut ca a fost o greseala ca nu i-am trimis banii!atat!asta a fost ultimul meu post!daca nu se inchide topicul puteti sa vorbiti si sa fiti sfinti in continuare!eu ii voi trimite banii si am terminat povestea!!

Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu ne putem intelege.

 

Scopul a fost atins: a fost instiintata opinia publica despre gestul lui quicksilver. A fost postat si dreptul la replica, nu ramane decat sa asteptam deznodamantul.

Il rog pe Andrei92 ca in termen de o saptamana sa ne confirme/infirme plata emblemei printr-un report si vom redeschide topicul pentru a anunta un rezultat sau altul.

 

Pana atunci, facem liniste.

Link to comment
Share on other sites

Haha,iti dai seama omul a realizat ca a facut o greseala cumparand emblema pentru ca la scurt timp a inceput o ancheta de mare amploare in urma careia exista o probabilitate de a-si recupera emblema <_< Ideea e,daca o plateai si pe asta ca asa era normal, in urma anchetei si deciziei finale primeai si emblema furata ce crezi ca se intampla? Era o mare tragedie ca ai fi putut ramane cu 2 embleme si o mare gaura in buget,haios..oricum ideea principala e ca si-a primit banii.

 

Scuze de offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Da, 'problema' s-a rezolvat..

Azi am primit banii....

 

@quicksilver, imi pare rau daca am cam exagerat, dar, cred ca daca erau altii in locul meu o faceau cu o luna inaintea mea...<_<

n-are nimic..bine ca n-am intrat la puscarie ca jiji...doar noi 2 ce mai avem probleme cu hotii de masini! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.