Jump to content

320i sau 320d


b16juv

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu stiu ce nu va place la motorina...dar cu al meu 320d provoc la o liniutza orice motor pe benzina de 150cp

79880[/snapback]

 

 

 

totusi.....sa pastram legatura cu realitatea

Edited by Fake
Link to comment
Share on other sites

asta e realitatea...nu am gasit benzinar de 150cp sa ma faca. am si un 328 i 1999 de 193 cp, care nu a stat in fatza unui amarat de 320d 2002.

79970[/snapback]

 

 

 

cand spui sa "te faca".....vb de liniute.....?ca daca vb de trafic......si eu pot sa rup masini si cu o dacie :blink:

Link to comment
Share on other sites

pacat ca nu sunt acolo ca sunt sigur peste 400Metri teash face cu un 320i !

80011[/snapback]

 

Cu un 320i de 170cp se pare ca asa este.... :blink:

Dar la un 318i care are motor de 2000cmc 150 CP nu mai e asa.( la E46)

In concluzie la aceeasi cilindree si putere dieselul este mai tare.

- d 0-100 8,8 sec v.max-221 km/h

- i 0-100 9,2 sec v.max-219 km/h

 

Cel putin asa zice fabricantul :)

 

Sursa bmw - caracteristici tehnice

Link to comment
Share on other sites

Cu un 320i de 170cp se pare ca asa este.... :blink:

Dar la un 318i care are motor de 2000cmc 150 CP nu mai e asa.( la E46)

In concluzie la aceeasi cilindree si putere dieselul este mai tare.

- d  0-100 8,8 sec  v.max-221 km/h

- i  0-100 9,2 sec  v.max-219 km/h

 

Cel putin asa zice fabricantul :)

 

Sursa bmw - caracteristici tehnice

80127[/snapback]

 

mersi mult...asta tot incerc sa va explic...:)

Link to comment
Share on other sites

Astazi am ajuns din Germania...... 320d..... este deranjant la ureche dar pana la urma am venit cam cu (medie) 150km/h consum - 5.4%. Pt. mine care fac cam 2000km/luna pot accepta putina vata in urechi pt. acest consum..... :blink: In afara de acest aspect sunt super incantat de achizitie, pentru benzina in afara de consumul mai mare, mai era o problema legata de taxele vamale care sunt cam cu 1500euro mai mari (diferenta modele benzina 2197cc ~ motorina 1995cc)... cu aceasta diferenta am reusit sa iau o masina de la reprezentanta BMW care are kilometri reali, carte service si f. multe optiuni (cutie automata, volan si scaune sport (piele), navi business w/ DVD, telefon-bluetooth, senzor lumini si stergatoare, xenon, pdc .....

 

Daca nu aveam de facut acesti km, sincer optam pt. benzina, nu ca dieselul nu se comporta excelent dar ca si zgomot este deranjant cateodata... ASTA ESTE VIATA, NU TOTUL ESTE PERFECT !!!

Link to comment
Share on other sites

Astazi am ajuns din Germania......  320d..... este deranjant la ureche dar pana la urma am venit cam cu (medie) 150km/h consum - 5.4%. Pt. mine care fac cam 2000km/luna pot accepta putina vata in urechi pt. acest consum..... :blink: In afara de acest aspect sunt super incantat de achizitie, pentru benzina in afara de consumul mai mare, mai era o problema legata de taxele vamale care sunt cam cu 1500euro mai mari (diferenta modele benzina 2197cc ~ motorina 1995cc)... cu aceasta diferenta am reusit sa iau o masina de la reprezentanta BMW care are kilometri reali, carte service si f. multe optiuni (cutie automata, volan si scaune sport (piele), navi business w/ DVD, telefon-bluetooth, senzor lumini si stergatoare, xenon, pdc .....

 

Daca nu aveam de facut acesti km, sincer optam pt. benzina, nu ca dieselul nu se comporta excelent dar ca si zgomot este deranjant cateodata... ASTA ESTE VIATA, NU TOTUL ESTE PERFECT !!!

80289[/snapback]

te felicit pentru alegerea facuta.sa o stapanesti sanatos.n-o sa fii dezamagit.si la cum ai descris-o cred ca e bomba de masina.niste poze se poate?

Link to comment
Share on other sites

luni seara cred ca o sa postez ceva poze...... :blink:

 

 

te felicit pentru alegerea facuta.sa o stapanesti sanatos.n-o sa fii dezamagit.si la cum ai descris-o cred ca e bomba de masina.niste poze se poate?

80551[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

NORMAL CA NU INCURAJEZ HOTIA...... dar cum rezolv problema pe viitor???? Oricum fac casco la masina dar este neplacut sa mergi toata ziua la politie si la asigurator..... ma refer la ceva sistem de protectie, antifurt..... luni dimineata, primul lucru care il fac este sa instalez un sistem de alarma, sper sa rezolv cam 50% din problema........

 

P.S. OGLINZILE AU FOST INSCRIPTIONATE !!!!!!!!!!!!!!! Acesta a fost primul lucru care l-am facut cand am venit cu masina........

 

le cumperi cum oare altfel ? doar nu te duci la furat si tu.

80647[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Nu ne mai dai niste mici detalii? Cum ar fi km, an fabricatie, cat ai platit... Ca sa stim cam cat este pretul real pt asa ceva. In ceea ce priveste cererea/oferta am auzit tot felul de aberatii in ultima vreme....

80684[/snapback]

 

 

Sper ca maine seara sa am mai mult timp si sa dau amanunte despre achizitie, dar oricum concluzia mea dupa aceasta excursie este ca: DACA VREI SA-TI CUMPERI CEVA SERIOS, TREBUIE SA PLATESTI....... Nimeni nu este atat de prost sa-si vanda masina pe un pret de nimic, numai daca acesta nu are ceva bube pe care "BAIETII" le pot remedia.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

am shi eu o mica intrebare....cam offtopic, sry

faptul ca oglinzile se rabateaza atunci cand inchizi mashia, nu ofera nici un fel de protectzie impotriva furtului oglinzilor?

82623[/snapback]

 

nope...din pacate,chiar nici un fel de protectie.le pot trage inapoi cu usurintza si isi pot continua treaba.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Doresc sa-mi cumpar un BMW seria 320 si nu pot sa ma decid benzina sau motorina, am gasit ceva superb 320i (full options) dar am dubii in privinta alegerii. Fratele meu are un 318d si merge superb dar nu stiu care sunt diferentele intre 320i si 320d..... daca ma poate ajuta cineva...... PLS....

Multumesc anticipat........

 

:blink:

77656[/snapback]

 

 

 

320i !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.