Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

am un compresor AC, nippon-denso, defect, part no. 64528385915

Are un rulment in el gripat, la temperaturi foarte mari gen 40 de grade, mers bara la bara, se mai bloca si incepea sa alunece cureaua pe el.

Poate se pricepe cineva sa il repare, sau poate are nevoie de ambreiajul electromagnetic, care e bun.

 

Normal merge cam pe orice BMW 6L 93-2000, e acelasi compresor indiferent ca e seria, 3,5,7, doar placa de conectare difera, dar aia se pastreaza de la unitatea originala.

 

Daca sunt doritori va rog sa ma contactati, nu doresc decat costurile coletului.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

am un compresor AC, nippon-denso, defect, part no. 64528385915

Are un rulment in el gripat, la temperaturi foarte mari gen 40 de grade, mers bara la bara, se mai bloca si incepea sa alunece cureaua pe el.

Poate se pricepe cineva sa il repare, sau poate are nevoie de ambreiajul electromagnetic, care e bun.

 

Normal merge cam pe orice BMW 6L 93-2000, e acelasi compresor indiferent ca e seria, 3,5,7, doar placa de conectare difera, dar aia se pastreaza de la unitatea originala.

 

Daca sunt doritori va rog sa ma contactati, nu doresc decat costurile coletului.

Salut,

 

am si eu o problema cu compresorul meu....baga rece dar face galagie si imi aprinde martorul "check engine" si incepe sa vibreze motorul...cred ca e electromagnetul dus..si nu pot folosii ac-ul momentan

Edited by Floryan2006
Link to comment
Share on other sites

Acuma serios, cu toata lipsa mea de bun simt, cum crezi ca arata masina lui daca vine si-si face cont special ca sa i se doneze un volan de E36? :rolleyes:

De ce incerci sa inflamezi fara rost? Asta incerc sa-ti explic, ca ai fost agresiv fara motiv. Daca-i aminteai doar de regulamnet, tot respectul.

Daca ne-am inchipui toti, pe rand sau la gramada, de ce masini si mutre avem, am fi departe-n pustiu.

Link to comment
Share on other sites

Posted 13 June 2012 - 13:19

 

extirpatorul, on 12 June 2012 - 18:27, said:

 

donez o lupa de far..cred ca e pt E46

 

 

 

Salut , o vreau eu pentru un viitor upgrade la faruri.

Mai donezi lupa ?

Edited by KYL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Donez sonda lambda, cea de DUPA catalizator (cu mufa scurta) pentru un e46 316i NFL (se potriveste si pe 318i). Pe tester mi-a dat eroare doar prima sonda (cea dinaintea catalizatorului), insa le-am schimbat pe amandoua.

 

Oferta e valabila o saptamana, dupa care o arunc. As prefera sa fie ridicata personal din bucuresti, nu vreau sa ma deplasez sau sa pun pe curier.

Edited by Cosmin316
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.