Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

Donez filtru benzina MANN, ala mai scump dupa 2001 cu regulator de presiune. Se potriveste pe toate benzinarele e46 dupa 2001, 318i 320i 325i 330i, cod bmw 13327512019. A costat 270 ron si a stat doar 2 saptamani pe masina. Motivul pt care l-am schimbat e ca gemea, facea un zgomot infundat asa si se auzea in interioru masinii. Am luat un Knecht si parca si asta face un pic dar se aude mai rar si mai slab. Poate are ceva masina mea. Am dat 550 ron pe 2 filtre in 2 saptamani :( Sper ca cel care il ia sa aiba noroc cu el si sa nu se auda :D

 

Nu ma deplasez, doar predare personala in Bucuresti, zona Crangasi.

 

 

mai ai filtrul?

Link to comment
Share on other sites

Se doneaza clemele pentru reparatie macara geam electric fata e46. Nu trimit prin curier, doar predare personala in Bucuresti

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/128117-vand-cleme-kit-reparatie-geamuri-electrice-e46-fata/page__gopid__1912098#entry1912098

mai e valabil? am nevoie pentru macaraua fata stanga, vin si le iau personal . (face urat caraie cand ridic/cobor cgeamul)

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Donatia e donatie, nu le mai vand ca am promis. Nu aveam de gand sa le trimit in tara, dar tu mi-ai oferit 50 lei deci ti le trimit chiar daca esti din tara. Platesti tu transportul, te costa 10 lei in total la posta ;)

 

Plec in 10 min de acasa ca am treaba si trec un pic si pe la posta

Am primit pachetul. Tot respectul pentru asa oameni. Mii de multumiri. Sambata le montez si revin cu detalii :D

Link to comment
Share on other sites

salut vreau eu rama pt casetofon te rog o mai ai ?

 

http://s12.postimage.org/qb31xmqft/P05_02_13_18_37.jpg

 

http://s12.postimage.org/o7smpyqmx/P05_02_13_18_37_1.jpg

 

http://s12.postimage.org/c776p8j89/P05_02_13_18_38.jpg

 

http://s12.postimage.org/jbozy9qhl/P05_02_13_18_35.jpg

le-am pus pe adresa care mi-ai dat-o si nu le-ai ridicat, uite aici foto cu chitanta de la posta , restu e poveste

Edited by sebilica 73
Link to comment
Share on other sites

frate nu am primit nici un colet..nici nu am stiut ca l-ai pus, din mom ce nu mi-ai zis nimic si nu am primit nici o hartie acasa de la posta am crezut ca nu ai trimis coletul .Eram tampit sa zic ''vreau si eu aia'' si sa nu ma duc sa ridic coletu? mai era si moka c draq ma.. sariti in sus acuma

Link to comment
Share on other sites

Astia de la PTTR sunt ciudati rau. Are dreptate @mjk. Daca nu stii ca ai de primit un colet si sa mergi sa te interesezi tu, il baga retur si castiga de 2 ori. Niste nenorociti si factorii postali care de cele mai multe ori nu lasa avizul!
Link to comment
Share on other sites

frate nu am primit nici un colet..nici nu am stiut ca l-ai pus, din mom ce nu mi-ai zis nimic si nu am primit nici o hartie acasa de la posta am crezut ca nu ai trimis coletul .Eram tampit sa zic ''vreau si eu aia'' si sa nu ma duc sa ridic coletu? mai era si moka c draq ma.. sariti in sus acuma

 

astia de la posta sunt de vina. eu niciodata nu primesc nici o instiintare ca si cum ar trebui sa primesc coletul. dar stiu ca dureaza cam 4 zile sa ajunga de oriunde din tara. deci ma duc si ii rog sa caute in colete, ca instiintarea nu o primesc. si uite asa evit lucrurile de genul asta:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

popesti leodeni sau cand am drum in berceni piata sudului

 

 

va rag nu mai imi trimiteti pm in legatura cu discurile.

am scris si sus,discurile sunt de fata si mai merg 10-15 mi km

nu sunt ovale , nu aveam in plan sa le schimb dar am primit un pret bun la pachet fata spate placute si senzori.

sunt marca bosch.

 

nu sunt rezervate, a zis un coleg ca vine sambata sa le i a daca o sa le mai am.

 

primu venit primu sevit

Link to comment
Share on other sites

donez 2 semnalizari e46 de facelift fata ( cele lipite de far ), unu e oem unu e depo, nu arata rau. poate cineva vrea sa le in locuiasca pe alea galbene?

sunt la cluj, le pot trimite si la posta np

 

Salut. Le doresc eu semnalizarile daca mai sunt la tine. Sunt din Cluj asa ca te-as putea scapa si de transport :D

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg treaba asta. Cum iti dai seama ca niste discuri mai merg 10-15 mii km. Mi se pare ca 15 mii km inseamna extrem de putin in viata unui disc. Si daca zici ca mai merg 15 mii, de fapt inteleg ca sunt complet uzate. Eu nu m-as obosi sa pun niste discuri pentru 15 mii km. Cred ca mai mult dai pe manopera (indiferent ca e vorba de bani sau timp). Parerea mea. Edited by chriss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

au o uzura acceptabila, probabil 20 mm din. 22. omu' le doneaza, nu le vinde cum fac multi.

daca faci deosebirea intre ciocan si patent le schimbi singur-e foarte simplu=manopera zero

 

Dupa mine sunt 2 variante in care se pot folosi discuri uzate:

* le primesti la pachet cu placutele cu care au rulat si ai garantia ca santurile formate nu vor ovaliza discul

* discurile mai au ceva exces pana la grosimea minima (pe fata undeva la 20-21 mm, pe spate 10-11 mm in functie de producator/design, pe multe discuri este stantata grosimea minima pana la care se pot utiliza); se pun la strung si se niveleaza atat discurile cat si placutele noi sau unele uzate pe alte discuri

Edited by Clau D.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.