Jump to content

Magazine specializate pe scule si accesorii pentru service auto si nu numai


Recommended Posts

Cine stie de existenta unui magazin specializat pe scule si echipamente auto. Am mai cumparat cate ceva de la Euro Quip International , reprezentant SEALEY (la fiecare salon SIAB aveau stand), pe baza de comanda (am catalogul, dar se poate intra si pe site-ul lor). Se pot gasi intr-adevar si scule profesionale sau semiprofesionale, dar poti si sa iei plasa, vazand doar poza de prezentare din catalog (colaboreaza si ei cu China!). Daca intri intr-un magazin, vezi produsul, pui mana pe el si nu te poti pacali. Iar preturile de la SEALEY sunt mari: de exemplu o lampa profesionala, alimentata la priza cu transformator inglobat 230V-12V, cu adaptor cu crocodili pentru baterie, cu 36 LED-uri, lupa, foarte practica pentru garaj sau pentru tinut in masina, ajunge pe la 135 euro; O pompa pentru gresat in care bagi cartusul cu vaselina (am o masina de teren si gresez eu crucile cardanice), ajunge pe la 55 euro.

Deci poti comanda de la ei o gama larga de manometre, pompe umflat cauciucul, gresoare, lampi de tot felul, scule, cricuri, etc.

Cine vrea sa vada ce exista in acest domeniu de scule profesionale auto sa intre pe site-ul SEALEY.CO.UK

Cine stie de existenta unui magazin profilat in acest sens in Bucuresti sau provincie unde sa vezi pe raft toate produsele astea ?

Este clar ca accesorii provenind de la firme cu "nume" sunt scumpe, dar macar in magazin le poti vedea si pune mana pe ele!

Hoby-ul se plateste!

Link to comment
Share on other sites

Daca intri intr-un magazin, vezi produsul, pui mana pe el si nu te poti pacali. Iar preturile de la SEALEY sunt mari: de exemplu o lampa profesionala, alimentata la priza cu transformator inglobat 230V-12V, cu adaptor cu crocodili pentru baterie, cu 36 LED-uri, lupa, foarte practica pentru garaj sau pentru tinut in masina, ajunge pe la 135 euro;

 

 

Pai nu stiu la ce ajuta , daca produsul este garantat lifetime nu prea mai conteaza daca pui mana.

Scumpa rau lampa. <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ati mai aflat ceva adrese de firme care comercializeaza scule?

 

Eu caut acum un dispozitiv pentru schimbat lichidul de frana, chestia aia care are o pompa care se monteaza pe rezervorul de lichid. Stie cineva unde se poate gasi asa ceva? Am nevoie de ceva simplut, nu o scula super profi cu pompa electrica si alte chestii.

Link to comment
Share on other sites

Ati mai aflat ceva adrese de firme care comercializeaza scule?

 

Eu caut acum un dispozitiv pentru schimbat lichidul de frana, chestia aia care are o pompa care se monteaza pe rezervorul de lichid. Stie cineva unde se poate gasi asa ceva? Am nevoie de ceva simplut nu o scula super profi cu pompa electrica si alte chestii.

Am descoperit firma din Bucuresti BADI - SKF, am comandat de la ei o pompa de gresat cu vaselina, pasta Loctite si pasta pentru garnituri, s-ar putea sa aiba si ce vrei tu, preturile sunt rezonabile, intra pe site-ul lor si vezi tot ce au (dincolo la SEALEY QUICK precis gasesti, intra de curiozitate pe site, dar sunt scumpi)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.