Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu inghit X1 nici cu un kil de lămâi. Faza tare este că particip la o tombolă care are ca premiu un X1 și imi doresc să-l câștig.

Vă rog, instruiți-mă că nici nu știu cum să ma comport dacă-l iau! :)

Edited by KTU
Link to comment
Share on other sites

Nu inghit X1 nici cu un kil de lĂŁmâi. Faza tare este cĂŁ particip la o tombolĂŁ care are ca premiu un X1 și imi doresc sĂŁ-l câștig.

VĂŁ rog, instruiți-mĂŁ cĂŁ nici nu știu cum sĂŁ ma comport dacĂŁ-l iau! :)

 

Ar trebui sĂŁ fii foarte fericit, ĂŽl vinzi Âşi-Ăži iei altceva. :)

Link to comment
Share on other sites

pai, "cel mai", alege si tu dintre ele pe al' mai urat.

 

asa la mine ar fi e90, dar numai partea din spate, din fata e ok.

 

compactul e oribil pe toate modelele

 

numai 3 a fost compact, iar poll-ul este despre modele noi, compact nu se mai fabrica :)

 

subscriu la spatele de e 90, parca designerul s-ar fi grabit , nu mai avea inspiratie si l-a facut in 2 minute

bucata aia de stop in triunghi e viol la adresa ochilor

spatele poate l-a desenat dupa o noapte de betie:))

de compact nu mai zic nimic, vorbeste de la sine...BMW feliat

Link to comment
Share on other sites

Nu inghit X1 nici cu un kil de lĂŁmâi. Faza tare este cĂŁ particip la o tombolĂŁ care are ca premiu un X1 și imi doresc sĂŁ-l câștig.

VĂŁ rog, instruiți-mĂŁ cĂŁ nici nu știu cum sĂŁ ma comport dacĂŁ-l iau! :)

 

Ar trebui sĂŁ fii foarte fericit, ĂŽl vinzi Âşi-Ăži iei altceva. :twoup:

 

 

Daca nu se vand ele masinile frumoase pe vremea asta, la soparla aia crezi ca se baga cineva?

A trecut ceva timp de cand s-a lansat dar eu mai mult de 5 nu am vazut pe strazi. Si cred ca toate erau castigate la tombole. :)

Link to comment
Share on other sites

Cand vine vorba de design da....fiecare e cu gusturile sale. Insa cand vine vorba de masini mici puse in categoria masini pe care nu trebuie sa le ai, mi se pare ca intervine limitarea. Sincer eu cred ca cei care o spun cu voce tare si masculina, batandu-se in pieptul lor paros ca e o rusine ca barbat sa ai Smart sau altele din categorie(gen Fiat 500 sai Mini) au o foarte miiiiiica "problema"(daca ma intelegeti)....si are legatura cu frustrarea. Eu aveam niste conceptii total idioate despre Smart pe vremea cand aveam E39...In prostia mea imensa insistam ca e o masina eronata(nu aveam nimic impotriva detinerii unei astfel de masini insa o vedeam ca pe o proasta alegere). Insa credeti ca fundul me regal se deranjase vreodata sa se aseze in el pana in acel moment? Evident ca nu...doar is roman, ce Dumnezeu....prin natura am dreptul sa acuz fara sa probez sau cercetez. Apoi inainte sa-mi vand E39-le am luat un Smart(800cmc diesel!!!) din 2002. Am calatorit prin tara timp de un an cu acea masinuta si am scos un consum mediu de 3.5l...asta fara sa o menajez...viteza maxima e de 145km/h(cel putin eu atat am prins...viteza indicata de gps)...viteza medie pe afara o tineam pe la un 120. Nu mai spun ca prin oras locul de parcare nu mai era o problema...am lasat-o in locuri in care nu as fi indraznit sa las motocicleta. Din punctul meu de vedere pentru oras(fie ca e vorba de fortwo sau coupe) este o masina geniala. Consuma putin, e automata, ai toate conditiile de confort(in scaun stau la fel de bine ca si in 3ar, sonorizarea este foarte buna, climatizarea functioneaza super) si nu iti bati capul prea tare daca cineva ti-o atinge...plasticaraia de pe ea e usor si ieftior de inlocuit. Dupa ce imi vand 318d-ul intentionez sa ma bag la un benzinar cu motor mare si puternic cu care sa ma distrez pe afara sau prin oras cand e liber si in paralel Smart-ul sa-l "chinui" prin aglomeratie. In Europa e total firesc sa ai o masina mica de oras si o limuzina pentru calatorii.......lor(desi au salarii de ceva ori mai mult decat noi) nu le este rusina cu o jumatate de masina.....yet again ei sunt mai putin frustrati!

 

Tin sa mentionez ca acuzatiile nu sunt adresate nimanui de pe acest thread ci mai mult ideii de masina mica=prostie.

 

OnTopic....am vrut sa spun X6 pentru ca e o masina total lipsita de scop si destinatie....insa e frumusica...asa ca am zis X3.

Edited by f1bogdan
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
nu stiu ce aveti cu X3 ...daca are pachet de M arata chiar foarte bine...

Atunci da...eu nu prea suport spoilerele alea din plastic...vopsite schimba aspectul insa pe nergu mat is ca naiba....

 

Daca ar fi sa las X3 deoparte, mi-as rectifica votul pe 1 sau pe z4.....si cand spun z4 ma refer la E85. E89 arata....uma thurman-ish...perfecta dar nu prea iti poti explica de ce(am citat din clarkson :twoup: ).

Edited by ViBogdan
Link to comment
Share on other sites

http://image5.sahibinden.com/photos/07/20/24/21072024i38.jpg

http://www.auto-tuning-news.de/typo3temp/pics/abfc1ccb3d.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/07/20/24/210720245rl.jpg

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/134/3001/9020245/heck1-34842.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
In prostia mea imensa insistam ca e o masina eronata(nu aveam nimic impotriva detinerii unei astfel de masini insa o vedeam ca pe o proasta alegere). Insa credeti ca fundul me regal se deranjase vreodata sa se aseze in el pana in acel moment? Evident ca nu...doar is roman, ce Dumnezeu....prin natura am dreptul sa acuz fara sa probez sau cercetez. Apoi inainte sa-mi vand E39-le am luat un Smart(800cmc diesel!!!) din 2002. Am calatorit prin tara timp de un an cu acea masinuta si am scos un consum mediu de 3.5l...asta fara sa o menajez...viteza maxima e de 145km/h(cel putin eu atat am prins...viteza indicata de gps)...viteza medie pe afara o tineam pe la un 120. Nu mai spun ca prin oras locul de parcare nu mai era o problema...am lasat-o in locuri in care nu as fi indraznit sa las motocicleta. Din punctul meu de vedere pentru oras(fie ca e vorba de fortwo sau coupe) este o masina geniala. Consuma putin, e automata, ai toate conditiile de confort(in scaun stau la fel de bine ca si in 3ar, sonorizarea este foarte buna, climatizarea functioneaza super) si nu iti bati capul prea tare daca cineva ti-o atinge...plasticaraia de pe ea e usor si ieftior de inlocuit. Smart-ul sa-l "chinui" prin aglomeratie. In Europa e total firesc sa ai o masina mica de oras si o limuzina pentru calatorii.......lor(desi au salarii de ceva ori mai mult decat noi) nu le este rusina cu o jumatate de masina.....yet again ei sunt mai putin frustrati!

 

 

Nu cred ca trebuie sa justifici faptul ca ai ales un Smart, important este ca tie sa it placa.Probabil este o masina fantastica, consuma putin, viteza maxima este super, pentru oras este super,...etc.

Din punctul meu de vedere este o masina oribila, o masina pe care nu as cumpara-o niciodata indiferent de economia pe care as face-o.

Nu cred ca are legatura cu frustrarea, pur si simplu mi se pare oribila masina.

Si pe langa asta, in Europa nu este nimic firesc...

Link to comment
Share on other sites

In prostia mea imensa insistam ca e o masina eronata(nu aveam nimic impotriva detinerii unei astfel de masini insa o vedeam ca pe o proasta alegere). Insa credeti ca fundul me regal se deranjase vreodata sa se aseze in el pana in acel moment? Evident ca nu...doar is roman, ce Dumnezeu....prin natura am dreptul sa acuz fara sa probez sau cercetez. Apoi inainte sa-mi vand E39-le am luat un Smart(800cmc diesel!!!) din 2002. Am calatorit prin tara timp de un an cu acea masinuta si am scos un consum mediu de 3.5l...asta fara sa o menajez...viteza maxima e de 145km/h(cel putin eu atat am prins...viteza indicata de gps)...viteza medie pe afara o tineam pe la un 120. Nu mai spun ca prin oras locul de parcare nu mai era o problema...am lasat-o in locuri in care nu as fi indraznit sa las motocicleta. Din punctul meu de vedere pentru oras(fie ca e vorba de fortwo sau coupe) este o masina geniala. Consuma putin, e automata, ai toate conditiile de confort(in scaun stau la fel de bine ca si in 3ar, sonorizarea este foarte buna, climatizarea functioneaza super) si nu iti bati capul prea tare daca cineva ti-o atinge...plasticaraia de pe ea e usor si ieftior de inlocuit. Smart-ul sa-l "chinui" prin aglomeratie. In Europa e total firesc sa ai o masina mica de oras si o limuzina pentru calatorii.......lor(desi au salarii de ceva ori mai mult decat noi) nu le este rusina cu o jumatate de masina.....yet again ei sunt mai putin frustrati!

 

 

Nu cred ca trebuie sa justifici faptul ca ai ales un Smart, important este ca tie sa it placa.Probabil este o masina fantastica, consuma putin, viteza maxima este super, pentru oras este super,...etc.

Din punctul meu de vedere este o masina oribila, o masina pe care nu as cumpara-o niciodata indiferent de economia pe care as face-o.

Nu cred ca are legatura cu frustrarea, pur si simplu mi se pare oribila masina.

Si pe langa asta, in Europa nu este nimic firesc...

 

Pai stai putin. Tu mergi dupa o logica sanatoasa. Adica nu-mi place un lucru, ba chiar mai mult mi se pare oribil, atunci nu-l iau pentru mine. Celor care le place insa probabil ca l-au ales pentru un motiv. Insa cand vii(nu tu) cu afirmatii gen mie nu-mi place, deci toti cei care au asa ceva ar trebui sa fie rusinati, atunci e o demosntartie de limitare in gandire pe acest subiect(nu judec pe nimeni in afara subiectului...poate e geniu in alte domenii). Cat despre ce e firesc in Europa, mie mi-a ramas impresia ca ei au obisnuita sa isi ia o masina cu motorizare slabuta pentru oras, o masina ieftin de intretinut, care sa suporte mofturile orasului(zgarieturi, mici lovituri) cu usurinta, iar pentru drumurile prin afara orasului se alege o masina mai sanatoasa. La americani am vazut ca e alta idee, insa ei nu sant(cel putin in zona California unde am stat o perioada) constransi de drumuri inguste si lipsa de locuri de parcare.

Edited by ViBogdan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu dati cu pietre.

 

Parerea mea e ca e o mare greseala acest topic. Daca s-ar fi numit "cel mai dezagreabil BMW din punctul fiecaruia de vedere" atunci as fi inteles dar asa...

E aiurea sa judecat acum masini din trecut care erau ok pentru timpurile alea si normal ca acum sunt anacronice.

In fine, punctul meu de vedere e clar. Niciun BMW nu este dezagreabil. Ca unele imi plac mai mult si altele mai putin, asta este altceva dar in niciun caz dezagreabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.