Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

In primul rand nu stiu ce te agiti atat pt ca aici e vorba de subiectivism , desi nici vanzarile la compact nu au fost cine stie ce(s-a si renuntat la el pt seria 1).Ce nu imi place la compact cel mai mult e spatele cocosat , sa nu mai zic de stopuri si faruri care sunt total aiurea.post-9212-1288796542_thumb.jpg

Acum compactul E46 e aparut in 2000 si pe atci A3 arata ca in poze:post-9212-1288796884_thumb.jpgpost-9212-1288796876_thumb.jpg

Iar interiorul cred ca il confunzi :post-9212-1288797136_thumb.jpg

post-9212-1288796955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Audi ala arata ca o autoutilitara obosita mai ales in interior (bordul este cu 10 generatii in urma de e46). Iar din pozele puse de tine se vede clar (si de un copil de 10 ani) ca e46 hatch e mai reusit din toate punctele de vedere!

E vorba si de subiectivism, dar totusi... sa nu aberam comparand o cutie de conserve cu o MASINA!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Subiectivism dar daca citesti topicul jumate din cei care au postat au zis ca compactul e cel mai urat BMW.

Daca tie iti place foarte bine dar cred ca se numeste subiectivism in cazul tau nu al meu.

Mie nu mi se pare relevant! Poate jumatate din cei care au postat asculta manele! Si chiar de ar fi cel mai urat BMW, tot a fost cel mai frumos hatch la vremea lui!

Off topic: Tu ce masina ai?

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Daca tie iti place nu vad ce conteaza parerea mea.Nu inteleg de nu o iei ca atare , adica e o opinie si atat.Daca tie iti place compactul foarte bine , sunt atatea modele de masini ,nu trebuie sa ne placa la toti aceleasi masini.

Momentan am un VW Bora si recent am vandut un Volvo S40 primul model...oricum nu le consider cele mai frumoase masini si nici nu ma intereseaza parerea altora despre ele.Apropo de manele , am vazut foarte multe compacturi E36 nu E46 cu numar de Bg din care rasunau manele :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

Este clar ca e o parere subiectiva, dupa niciun temei tehnic, pur estetic.

Dupa parerea mea poll-ul este incomplet, si consider ca cel mai dezagreabil model este seria 3 Compact - generatia e46.

Fara suparare pentru cei ce-l detin, sunt convins ca tehnic nu este cu nimic mai prejos ca celelalte.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
da de ce stricati imaginea firmeicu astfel de topicuri sigur ca nu au un design reusit x3-urile seria 1 seria 3 compact seria 3 touring z4 etc dar trebuia sa le pui pe astea care sunt cele mai urate,eu crap de nervi cand vad voturi la seria 3 coupe,la seria 5 x5 si sa fii afon nu poti sa zici ca alea sunt urâte Edited by vali23b
Link to comment
Share on other sites

cand aveam 16-17 ani aveam perimis categoria A1 si conduceam motocicleta mea si supernova lui tata cand pleca el de acasa. intr-o zi, a venit la mine un prieten (el avea 15-16 ani) la volanul unui 325i compact. i-am zis sa ma dea si pe mine (nu mersesem cu nici un bmw pana atunci si nu condusesem prea multe masini). a zis sa ma urc la volan ca eu am permis si scap cu amenda administrativa (stiam si eu asta ca de aia conduceam supernova fara stres). am condus prin oras la 16 ani o masina de aproape 200 de cai... pe lanaga dacia mea asta era mai ceva decat un avion cu reactie. mie nu-mi placeau bmw-urile si nu mi-au placut pana am avut un e34 pe mana o vara intreaga si credeam ca de la ala am luat microbul dar acum mi-am dat seama ca de fapt, de la un compact m-am imbolnavit. deci n-as putea spune ca este o masina urata, nu exista bmw urat. la vremea aceea (acum am 23 de ani) vedeai destul de rar un bmw prin oras iar mie nu-mi placeau ca sunt fan mercedes de mic copil (am mers cu un mercedes 190 prin 1996 cand tata avea oltcit si de atunci mi-a ramas in cap). cred totusi ca in sinea mea admiram orice bmw pe care-l vedeam si imi placea compactul ala la nebunie. nu-mi placea cum arata, imi placea cum se conducea si cum tragea. am aflat mai tarziu ca asta e esential la o masina. nici acum nu ma intereseaza aspectul exterior (nici al masinii si nici al meu), nu ma intereseaza ca e plina de namol, sau zgariata sau ca mai are ceva puncte de rugina, ma intereseaza cum merge si cat de confortabil si de repede ma duce din punctul A in punctul B. nu uitati ca mergeti in masina, nu pe masina. deci la masini ma intereseaza mai mult interiorul, la motociclete... e alta treaba Edited by sevraj929
Link to comment
Share on other sites

erau destule si atunci dar nu se vedeau din cauza daciilor, vectrelor si astrelor din 92 si mai stiu eu ce alte rable mai circulau. acum in valcea rar mai vezi o dacie 1310, cred ca la fel de rar cum vedeam eu bmw-urile pe vremuri.

spamurile sunt de cand lumea, pe vremuri erau cel putin 2-3 pusti pe fiecare scara de bloc care se ocupau cu d-astea :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
toate bmw-urile sunt frumoase in felul lor,e adevarat ca compact e un pic mai "urat" dar pana si acela este un model frumos,eu am pus pe un compact 325i clima digitala,obc,cruise control,etc si mi-a placut f mult cum a iesit,asa cum a spus un coleg mai sus,nu conteaza frumusetea,esential este sa te simti bine in masina ta.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.