Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu vad rostul si nici nu-mi place seria 3 touring. Pai cine alege touring, alege un seria 5 nu un 3 inghesuit.nea.gif

Toate break.

 

Nu inteleg de unde le scoateti, touringul este exact ce cere piata alaturi de concurenta (A4 avant, c-klasse kombi etc), e mai incapator decat un seria 3 sedan si simtitor mai rapid decat seria 5 touring:

 

http://i139.photobucket.com/albums/q311/M3_Jaydee/330dat/20080531168.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu inteleg de unde le scoateti, touringul este exact ce cere piata alaturi de concurenta (A4 avant, c-klasse kombi etc), e mai incapator decat un seria 3 sedan si simtitor mai rapid decat seria 5 touring:

 

http://i139.photobucket.com/albums/q311/M3_Jaydee/330dat/20080531168.jpg

 

Sunt mai utile mai ce vrei tu, dar... TOT URATE SUNT.

Link to comment
Share on other sites

3 compact, 5 gt. cu x3 prima varianta asa m-am obisnuit ca mi se pare ok. break-urile nici nu le iau in calcul, sunt un fel de masina saracului care n-are bani sa cumpere si o duba. am fost si eu in situatia asta, am avut cateva. sunt practice, pe autostrada mergi ok, in oras nasol.
Link to comment
Share on other sites

asta cu touringurile urate e o mentalitate tipica romaneasca.

 

recunosc ca intr o vreme si eu gandeam la fel.acum apreciez mai mult touringurile,mai ales daca sunt putin lucrate

 

pentru mine nu mai exista sedanul,ori touring ori coupe

 

plus ca nu le vezi la toti taranii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

asta cu touringurile urate e o mentalitate tipica romaneasca.

 

recunosc ca intr o vreme si eu gandeam la fel.acum apreciez mai mult touringurile,mai ales daca sunt putin lucrate

 

pentru mine nu mai exista sedanul,ori touring ori coupe

 

plus ca nu le vezi la toti taranii.

 

Da nu inteleg de ce zici ""MENTALITATE TIPIC ROMANEASCA"" ce treaba au gusturile mele de exemplu ca mi se pare mai urat touringu decat sedanu/coupe.

Cum am si zis este mai utila DAR NU MAI FRUMOASA!

Si de compact am ceva doar cu BMW compact care sunt extrem de nereusite vizual din punctul meu de vedere.

Edited by Bgy666
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai nu vorbeam de tine.de ce te simti?

 

era o discutie,majoritatea pe la noi privesc touringurile cu reticenta si asta e un fapt.

 

probabil se va schimba si treaba asta in urmatorii ani.si ti mai zic o chestie,odata ce te ai obisnuit cu touringul e foarte greu sa mai revii la sedan.evident ca nu ma refer aici la ford focus sau passat,ci strict la bmw

 

asta i alta discutie,fiecare cu gustul lui.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pai nu vorbeam de tine.de ce te simti?

 

era o discutie,majoritatea pe la noi privesc touringurile cu reticenta si asta e un fapt.

 

probabil se va schimba si treaba asta in urmatorii ani.si ti mai zic o chestie,odata ce te ai obisnuit cu touringul e foarte greu sa mai revii la sedan.evident ca nu ma refer aici la ford focus sau passat,ci strict la bmw

 

asta i alta discutie,fiecare cu gustul lui.

 

Am avut touring si nu am stiut cum sa scap mai repede de el.

Strict de gust asta asa e. (o fata cand se uita la BMW primu lucru care ii trece prin cap este "mama cate kg de ceapa si de cartofi pot baga in el")

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea in functie de uratenie avem:

Locul 1 este ocupat de touring (seria 3 sau 5 nu conteaza arata ca masinile mortuare)

Locul 2 este ocupat de compact (care se bate sa ajunga pe locul 1)

Locul 3 este ocupat de x3 stock (am vazut cateva usor modificate si aratau ok)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dupa parerea mea in functie de uratenie avem:

Locul 1 este ocupat de touring (seria 3 sau 5 nu conteaza arata ca masinile mortuare)

Locul 2 este ocupat de compact (care se bate sa ajunga pe locul 1)

Locul 3 este ocupat de x3 stock (am vazut cateva usor modificate si aratau ok)

Si care break-uri nu-ti par mortuare? ca vad ca le ai.... iti plac doar sedan-urile, ca la majoritatea romanilor, care, chiar daca au obiecte voluminoase de carat sau copii, prefera sedanul, mie unul imi place dricul meu. :angry2:

http://i.imgur.com/XejD6wO.jpg

Edited by gugulete
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/21/2006-2008_BMW_X3_%28E83%29_2.5si_wagon_%282011-10-25%29_02.jpg/220px-2006-2008_BMW_X3_%28E83%29_2.5si_wagon_%282011-10-25%29_02.jpg rolleyes.gif E urata,da.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/18/2006-2008_BMW_X3_%28E83%29_2.5si_wagon_%282011-10-25%29_01.jpg/280px-2006-2008_BMW_X3_%28E83%29_2.5si_wagon_%282011-10-25%29_01.jpg Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.