Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition

Pentru mine cel mai urat model BMW actual este X3, este patratos, parca taiat cu bomfaierul si are un aspect de NFS 1 (daca mai tineti minte masnile alea din NFS la inceput, care umpleau traficul...niste patrate enervante si colturoase...)

 

Nu am gasit nimic sa imi placa la X3.

 

Eventual si voi cateva argumente, subiective desigur <_<

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai, "cel mai", alege si tu dintre ele pe al' mai urat.

 

asa la mine ar fi e90, dar numai partea din spate, din fata e ok.

 

compactul e oribil pe toate modelele

 

numai 3 a fost compact, iar poll-ul este despre modele noi, compact nu se mai fabrica <_<

Link to comment
Share on other sites

pai, "cel mai", alege si tu dintre ele pe al' mai urat.

 

asa la mine ar fi e90, dar numai partea din spate, din fata e ok.

 

compactul e oribil pe toate modelele

 

numai 3 a fost compact, iar poll-ul este despre modele noi, compact nu se mai fabrica <_<

normal ca spatele e urat la compact.parca l-i s-a terminat tabla si l-au incheiat mai repede

Link to comment
Share on other sites

votat X3 ce mi se pare urat ca moartea insa am ezitat un pic, gandindu-ma si la seria 1.

nu pot sa-mi dau seama cum de s-a votat destul de consistent ca fiind urat X6-le. masina asta chiar este una frumoasa. poate stopurile spate sunt puse cam sus iar luneta spate este destul de oblic asezata si reduce vizibilitatea insa masina aia nicidecum nu e urata.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

toatã lumea zice de x3 cã nu e nici cal nici mãgar, ºi totuºi e o maºinã mult mai aproape de off-road decât x6 care... chiar nu e nici cal nici mãgar. e doar o prelungire a pu*ii... pt ãia care nu se mulÞumesc cu prelungirea oferitã de x5.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai, "cel mai", alege si tu dintre ele pe al' mai urat.

 

asa la mine ar fi e90, dar numai partea din spate, din fata e ok.

 

compactul e oribil pe toate modelele

 

numai 3 a fost compact, iar poll-ul este despre modele noi, compact nu se mai fabrica <_<

sincer bine fac ca nu mai fabrica compactul.coupeul e bijuterie.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

asa nu inghit ultimul model seria 7, are grila aia frontala expandata ca un pufulete in apa...parca e trasa de colturi o grila de E39 in Photo Shop si plantata pe seria 7 asta, farurile prea mici si netrminate sau nedefinite, apoi spatele care din lateral zici ca-i Toyota iar vazut in prim plan, spatele aduce a Lexus in cel mai bun caz si a ieftinitura de Coreea in cel mai rau caz... lucasul ala pus undeva asa sa fie, intr-un ornament indoielnic, iar de oglinzile alea chiar m-am plictisit deja

 

http://www.thetorquereport.com/2009_7_series_rendering.jpg

 

 

 

toată lumea zice de x3 că nu e nici cal nici măgar, şi totuşi e o maşină mult mai aproape de off-road decât x6 care... chiar nu e nici cal nici măgar. e doar o prelungire a pu*ii... pt ăia care nu se mulţumesc cu prelungirea oferită de x5.

 

Bre Blue, X5 este SUV, iar X6 este SAC (alta macare de peste) <_<

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Bre Blue, X5 este SUV, iar X6 este SAC (alta macare de peste) <_<

 

teoretic, practic e exact aceeasi masina. sincer pole, daca tu crezi ca sunt diferite, esti naiv rau. :)

 

e doar marketing (prost dupa parerea mea/bun dpdv comercial), care prinde la cei avizi dupa opulenta.

 

in ziua de azi, concurenta e foarte mare la modele. nu e ca pe vremuri, se facea cercetare, proiectare, pt un singur model. acum, pe baza aceluiasi studiu/proiectare, se fac minim 2 modele, tocmai pt maximizarea profitului. de aia apar modele de nisa, ca ciupercile dupa ploaie, care nu-si au un rost practic. :bashwall:

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

eu am cam balansat intre seria 1, x3 si seria7. seria 7 s-a reabilitat cu noile modele, deci e ok, ala vechi nu imi placea. seria 1 a palit, in ceea ce ma priveste in fata urateniei x3 -ului,asa ca am votat X3, e urat ca noaptea si in concurenta cu W tiguan si Audi Q5, nu are sansa nici macar de 0,0000000000001 %.

cineva sa faca ceva cu x 3 -ul ca e urat rau, poate il redeseneaza vreun "pictor"

Link to comment
Share on other sites

Singurul merit al lui X3 este ca a lansat sistemul performant X Drive pe care l-a preluat ulterior si X5. Din punct de vedere design, X3 cred ca arata cat de cat rezonabil vazut doar din spate sau semispate. X5 arata bine din orice unghi! (alta masina care arata bine din orice unghi mai este coupeul E92!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.