Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition
Am votat X3 ca fiind cea mai cea ... <_< . Gasesc masina aia inutila si urata .

 

Era cat pe ce sa votez seria 6 dar m-a tras ceva inapoi ... faptul ca nu au variante dizäl la motorizare . :)

 

au, au... 635d ce e ? :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Eu unul o ador. :)

 

atunci iti doresc una. :bashwall:

 

http://www.leblogauto.com/wp-content/uploads/2007/04/Olivier_Duquesne/SsangYong%20Actyon%20(2).JPG

 

Ceea ce tu imi arati tu aici se vede din avion ca este o masina asiatica fara nici o personalitate. Daca nu ma insel este un ssangyong actyon. Stiu unde bati. Ca ar semana cu X6. Ai dreptate. Seamana destul de mult. Ambele au 4 roti! <_<

 

http://www.bmw.it/it/it/newvehicles/x6/x6/2007/allfacts/downloads/_shared/img/x6_wallpaper_02.jpg

 

Poza aia a ta e chiar urata! Mie mi se pare o maaaare deosebire intre cele 2 poze!

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

Eu unul o ador. <_<

 

atunci iti doresc una. :)

 

http://www.leblogauto.com/wp-content/uploads/2007/04/Olivier_Duquesne/SsangYong%20Actyon%20(2).JPG

frate faci niste comparatiii de te doare bila.

vezi ca aia is prieteni cu mercedesul.de la ei isi iau motoarele pe care nu a mai avut mercedesul pe ce sa le monteze

Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

Am votat X3 ca fiind cel mai uratel insa cu un pachet M se rezolva. Eu m-am obisnuit cu designul compacturilor mai ales cu cel de pe e36, le iubesc, sunt un fan al compacturilor cu semnale albe si foarte ingrijite cu un kit exterior dragut, mi-as dori foarte mult unul. Asta e parerea mea, nu stiu de ce incep sa nu-mi mai placa e36 coupe in dauna unui sedan sau compact...iar daca e sa o luam pe bmw-uri car enu se mai fabrica dar care sunt urate, cel mai urat BMW mi se pare e36 touring, e cap de lista.

post-2361-1241177237_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

- Nu imi place noul 7-ar pentru ca a pierdut din agresivitatea designului si pentru ca ... are schimbator de viteze pe consola centrala :bashwall: Ar fi fost mai meserias fara, ca E65-ul, care ziceai ca merge singur, ii dai doar o cheie si gata, preia controlul. Schimbatorul ala, oricat de smecher e, strica senzatia de "sufragerie pe roti" <_< .

 

- Imi place X5 dar si X6.

 

Asta din urma nu ca extensie al p.... -vorba_lui_blue :unsure: - ci pentru inovatie, tupeu "designer-istic", senzatia de all-in-one. Si sunt destule diferente intre X5 si X6, una majora din punctul meu de vedere, dar omisa de multi, fiind parbrizul, care este mult mai plonjat (aplecat) la X6.

 

- Nu ma omor cu X3-ul la design, ca nu prea ai de ce, insa este una dintre cele mai "fain de condus" masini in care m-am suit. Pozitia inalta la volan combinata cu gabaritul destul de redus ajuta foarte mult la senzatia asta. La celealte X-uri mai strangi din .... morcov ... prin trafic aglomerat, stand cu ochii pe colturi sa nu le rotunjesti mai tare, insa la X3... :)

Link to comment
Share on other sites

nush ce aveti voi cu x3-ul, mie unul mi se pare foarte reusita ca masina. design-ul e ok, desi merita ceva mult mai frumos. x3-ul e mult mai ok decat un x5 prin oras si nu cred ca sunt diferente atat de imense la capitoul spatiu interior (am mers cu x5 modelul vechi si eu am un 3 touring, ma asteptam ca x5-ul sa fie mult mai mare in interior, dar nu prea e. in x3 nu am mers, dar stiu ca e mai spatios decat touring-ul). in plus, la motorizari echivalente, x3 e mult mai sprinten.

eu unul sa am de ales intre x5 3.0d si x3 3.0d as alege cu ochii inchisi x3, chiar daca x5 e mai frumos, mai luxos etc. nu imi place sa ma uit de 5 ori sa vad daca pot trece cu masina si nici sa fac n manevre pana ies din parcare. deci, pentru unii x3 e foarte ok, desi ar fi trebuit un design mai agresiv.

 

x6 mi se pare o masina foarte unica asa, in felul ei. in mod sigur, cand o sa am 35-40ani o sa imi iau una just for fun. cu motorul v8 <_<

Edited by siemprerosso
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asta din urma nu ca extensie al p.... -vorba_lui_blue :bashwall: - ci pentru inovatie, tupeu "designer-istic", senzatia de all-in-one.

 

 

ĂŽi admiram cu adevărat dacă aveau tupeul să-l facă ĂŽntr-adevăr coupe. şi atunci ştiam clar, e varianta coupe X5.. adică 2 uşi, fără rame la geamuri, ştii tu.. <_< atunci chiar aveau cojones, şi ieşea o maşină extraordinară dpdv al designului. era şi mai exclusivistă. era puţin mai riscant, dar aveau şi succes, zic eu.

 

 

iar tu, ăla ce te doare bila, vrei nu vrei, seamănă lateralul foarte mult cu actyon. chiar dacă maşinile-s incomparabile. exact cum seamănă foarte mult CEO aia cu x5, deşi ca maşini, nu-s comparabile. ideea e că ceo e făcut cu ceva timp după X5, iar X6 e făcut cu mult timp după actyon. :)

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

X3 an votat, personal nu-mi place de loc, exteriorul imi era antipatic, iar cand am aruncat o privire inauntru, gata l-am pus definitiv in categoria masini antipatice.

Vorbesc strict de aspectul "static". Probabil ca se simte bine la condus, dar mie nu-mi place cum arata.

La E90 nu-mi place spatele. Singura concesie pe care as face-o ar fi E90 M3 <_<

Rezultatul votului general cu X3 pe locul unu m-a surprins, fata de cate X3 -uri sunt in trafic.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pai cui nu-i place seria 3 coupe nu-i place nici m3, seria 5, seria 6 la fel <_< nu sunt atat de mari diferentele pana la urma
Link to comment
Share on other sites

probabil ca lola s'a referit la m3 in 4 usi ......

 

mie, si nu va suparati, nu mi'a placut niciodata si nici nu'mi place seria 5 (e60) si votat <_< .... pana si seria 3 touring imi place destul de mult ..... x3 - asta cu facelift si anumite culori chiar e ok ...... ala vechi mi se pare cam aiurea .....

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.