Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sincer ma uimeste superficialitatea unora care afirma ca seria 3 compact este urat (URAT IN COMPARATIE CU CE??). De ce spun superficialitate?

 

1. Initiatorul topicului a spus ca se refera la modelele care se afla in FABRICATIE (3compact nici nu se regaseste in poll, fiind inlocuit cu seria 1 in 2005)

2. Seria 3 E46 a fost desenat in 2001, pentru a concura pe segmentul HATCHBACK

3. Pentru un HATCHBACK, BMW a dat lovitura, fiind la vremea respectiva (cand concura cu Audi A3, ford focus modelul vechi, astra hatch, Golf 4, etc) unul din cele mai reusite HATCH-uri din LUME. Pana si azi, in 2009, chiar pus langa Golf 5 si 6 chiar si Focus, Peugeot 307 (desenate MULT mai tarziu) este o masina mai frumoasa, superioara!

Asadar, este urata in comparatie cu ce? Cu limuzina? Cu coupe-ul? Comparam mere cu pere? Unde e CULTURA AUTO? S-ar zice ca suntem fani BMW... ei bine cei de la BMW au facut ceva si pe segmantul hatchback pentru ca piata o cerea si au facut ca de obicei o bijuterie. Ia cautati cum arata un hatch de la Audi prin 2001!

Nu sunt subiectiv pentru ca am eu. Am avut si e46 sedan (320i) dar intotdeauna mi-au placut masinile hatchback, iar oferta BMW mi s-a parut atragatoare.

 

 

Daca e urat... hm...

 

post-1213-1242030823_thumb.jpgpost-1213-1242030905_thumb.jpg

post-1213-1242030922_thumb.jpgpost-1213-1242031430_thumb.jpg

 

 

 

hm... Hai sa vedem si Audi concurent la acea vreme cu E46 compact

post-1213-1242031722_thumb.jpgpost-1213-1242031731_thumb.jpg

 

SI CHIAR SI Audi mai nou

post-1213-1242031746_thumb.jpg

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

du-te ma de aici, nici nu se poate compara cu golf 6. iar cu golf 5, focus si astra g, nu prea se compara la calitate, ca nu-s clasa premium, dar ca design..... ai uitat de concurenta de la audi? aia e de fapt concurenta lui, si nici nu-l poti pune langa a3 de dupa 2003, atat de urat e pe langa ala. :) adevarul e ca e mai urat decat un rechin, dar tu esti doar subiectiv. <_< Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

foarte urat compactul, si asta cu "cercurile alea" la faruri, e cel mai urata varianta. La e36 compactul e mult mai ok..

Cei de la audi nu au dat gres, pentru ca la toate audi-urile, fata/spatele sunt identice, difera doar numaru de usi, si lungimea intre portbagaj si capota... ei au avut o reteta, si au pastrat-o, in schimb la BMW la compacturi au dat-o in bara rau de tot

Link to comment
Share on other sites

tin minte, prima data cand am vazut un compact e46, era si ala cu stopurile urate ca dracu, fara facelift, am crezut ca-i ceva mazda.... <_<

 

da cristi, e36 era mult maai ok.

 

e comparabil cu a3 2003, nu-l compara cu ala din 96 cu care compari e36.

 

langa ala de 2003, cultura mea auto imi spune ca N-ARE CE CAUTA!!!! :)

 

 

de aia au si renuntat la el, de frumos/plin de succes ce era. au facut pasul normal si logic, au conceput seria 1.

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Macar farurile compactului sunt rotunde. Prima oara cand am vazut am crezut ca e un E46 cu capota "tunata". Din punctul meu de vedere, farurile sunt bizare, restul e destul de BMW. Oricum fata de farurile lui X3, cercurile compactului sunt frumoase.

Acum recunosc ca m-am uitat in ultima saptamana la X3-uri ca sa ma asigur ca nu m-am grabit sa dau cu pietre.

Mi-am dat seama ca o importanta mare o are culoarea, de exemplu X3 negru sau albastru inchis, sau chiar grena, mi se par urate, pe cand daca ma uit la un X3 alb, argintiu sau bleu pal parca ar fi alta caroserie.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Dar seria M nu baga nimeni.....ca mai sunt unii pe acest forum care zic ca M3/E92 e o masina cam praf..."pierde aderenta prea repede"

 

Ce faci Lazare, ai inviat ? <_<

 

Pai cum sa bag in poll M-uri, ca daca zicea careva ca e urat M6, ma ofticam instant. :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg chestia cu seria 1 ...

 

evident ca n-o sa voteze seria 3, doar e masina poporului ... daca era seria 3 cea mai "urata", bmwul era de mult in faliment ...

 

poate ca ar trebui sa fie cea mai "putin comerciala" ...

 

iar 5arul touring ... daca se facea pollul prin vest, touringul de la bmw era de departe cel mai apreciat ... si 7-arul nu ...

 

oricum poate ca era mai relevant daca se facea un all-time cel mai dezagreabil... sa vad cine mai vota acum isetta <_<

 

p.s. incercati testul pe un forum feminim sau ceva si vedeti cate femei o sa voteze x3ul ca preferat ... e nebunie ...

Edited by zgabeatza
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg chestia cu seria 1 ...

p.s. incercati testul pe un forum feminim sau ceva si vedeti cate femei o sa voteze x3ul ca preferat ... e nebunie ...

 

in nici un caz nu e dezagreabil seria 1 ..Iar pe forum sunt 99% persoane de sex masculin <_<

Eu stiam ca femeile prefera Q7 ..ca sa nu le mai zica orice agarici Ce faci ....!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.