Jump to content

Dezmembrez E36, 316i din 1996.


Recommended Posts

Masina e in starea in care se vede in fotografii, se vinde totul dupa ea,.

 

Cateva repere si preturile aferente:

 

Motor in stare de functionare, 1600 cm, 105 cai, euro 2, 150.000 km + cutie manuala 5 trepte = 800 euro (motorul se vinde cu toate piesele adiacente, electromotor nou, alternator, evacuare, etc)

Scaune sport incalzite, semi-piele, reglabile pe 5 directii + bancheta spate = 500 euro (scaunele se vand cu tot cu sistem de incalzire)

Sistem audio original "Harman Kardon" ce include Radio Cass, toate boxele si magazia de 6 Cd-uri = 250 euro.

Volan sport in 3 spite, imbracat in piele + airbag nesarit = 200 euro (pielea volanului este ca noua, fara urme de uzura)

Bara spate tip "M" completa cu sisteme de prindere si ornamente = 100 euro

Stopuri spate cu semnale albe, fara fisuri sau alte probleme =100 perechea.

Roti, jante aliaj + anvelope aproape noi, Dunlop SP Sport, 225/50 ZR16 92 W, an fabricatie: 05/2007, fara petice, dopuri sau galme, cu uzura 10% = 400 euro (Bonus roata de rezeva noua)

 

 

Pentru restul de piese inca nu m-am gandit la preturi. Cei interesati de orice piesa dupa masina ma pot conacta la tel: 0723.155.416, 0746.479.930 sau pe Mess: alexdinu1977

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest mar33

"Stopuri spate cu semnale albe, fara fisuri sau alte probleme =100 perechea."

100 perechea ce? RON, EURO? Daca sunt ron ti le iau eu, daca sunt euro nu ma intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest mar33
Mi se par enorme toate preturile, ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare ca pana acum nu a cerut nimeni nimic. 500 de euro se vinde un interior din piele toatal nu partial si impecabi. Iar un interior piele de e46 se vinde cu 380..daca nu ma crezi iti pot da link.Cat despre motorul de 1.6 sa zici merci daca iti da cineva 300 de euro pe el.Se vinde cu 5-600 de euro un 2.5 vanos ..si tuceri 800 pe 1.6 Ma rog..e optiunea ta, masina ta, insa daca nu lasi..vei sta mult si bine cu ea la vanzare...
Link to comment
Share on other sites

Mi se par enorme toate preturile, ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare ca pana acum nu a cerut nimeni nimic. 500 de euro se vinde un interior din piele toatal nu partial si impecabi. Iar un interior piele de e46 se vinde cu 380..daca nu ma crezi iti pot da link.Cat despre motorul de 1.6 sa zici merci daca iti da cineva 300 de euro pe el.Se vinde cu 5-600 de euro un 2.5 vanos ..si tuceri 800 pe 1.6 Ma rog..e optiunea ta, masina ta, insa daca nu lasi..vei sta mult si bine cu ea la vanzare...

 

1. Preturile pe care le-am pus mai sus sunt orientative, cine este interesat cu adevarat ma contacteaza si discutam asupra lor.

 

2. Nu uita ca masina este din 1996 (calitatea pielii e inca f. buna) si interiorul este sport, scaunele se vand cu tot sistemul de incalzire, inclusiv butoane, relee, etc. + fete de usi, plafon cu tot cu trapa electrica, centuri, mocheta, presuri, cotiera spate cu suport de pahare.

 

3. In ceea ce priveste pretul motorului, nu uita ca acesta are 150.000 km, are consum de 11% in oras si 6 afara si cel mai important, se vinde cu tot cu cutie de viteze manuala la pretul asta. Cat despre motorul 2.5 vanos, nu uita ca numai taxele anuale pt. el te ruineaza, sa nu mai vorbesc si de consum. E adevarat ca nu ai aceleasi senzatii cu un motor de 1.6, dar in Romania exista posesori de BMW-uri care sunt interesati si de altceva in afara de puterea masinii.

 

Multumesc.

 

Alex.

Link to comment
Share on other sites

pai.....fiind posesorul` unui` e36 318 m43.....ar trebui sa-ti dau dreptate Alex insa...preturile sunt enorme...iar motorul de 1.6 e chiar amarat ...dar te duci la schimbat motorul "o trece" RAR-ul "fara serie motor" si dupa aia ii pui macar 325 daca vrei <_<
Link to comment
Share on other sites

Asa cum am mentionat un topic mai sus, preturile sunt orientative, adica negociabile. Inca ceva, cu cat cineva cumpara mai multe piese, cu atat discount-ul va fi mai mare.

 

Sa nu uitam totusi ca piesele dupa masina sunt destul de rare: bara spate, interior (scaune, bancheta, etc), volan, toate sunt de tip "M" care se gasesc destul de greu. Sa nu uitam si de sistemul audio "Harman Kardon".

 

In ceea ce priveste motorul, acesta sa se vinde impreuna cu, cutia de viteze, iar pretul lui este negociabil. Ca sa va faceti o idee, o cutie de viteze pt. o Dacie 1310, din 1995 costa in jur de 100 euro, eu de ce as vinde una de BMW la acelasi pret?

Link to comment
Share on other sites

fa-mi un pretz frumos la stopuri si al treilea stop de pe luneta ...

 

 

100 euro pt. toate 3 stopuri mi se pare un pret OK. Asta e oferta mea.

 

 

mai mult de 300 ron nu bag mana in buzunar !...deci?

Link to comment
Share on other sites

fa-mi un pretz frumos la stopuri si al treilea stop de pe luneta ...

 

 

100 euro pt. toate 3 stopuri mi se pare un pret OK. Asta e oferta mea.

 

 

mai mult de 300 ron nu bag mana in buzunar !...deci?

 

Imi pare rau, oferta mea ramane valabila la 100 euro.

Link to comment
Share on other sites

fa-mi un pretz frumos la stopuri si al treilea stop de pe luneta ...

 

 

100 euro pt. toate 3 stopuri mi se pare un pret OK. Asta e oferta mea.

 

 

mai mult de 300 ron nu bag mana in buzunar !...deci?

 

Imi pare rau, oferta mea ramane valabila la 100 euro.

 

Salut, am vb si astazi pe mesenger, (baiatul din Lugoj ). Astept raspunsul tau, daca poti trimite prin curier ,piesele despre care am vb.

Link to comment
Share on other sites

Am avut surpriza sa gasesc in portbagaj, roata de rezerva cu janta originala de aliaj la fel ca cele dupa masina. Asadar am de vanzare o roata nou-nouta, janta de aliaj + anvelopa noua Bridgestone, 225/50 R16. Pret: 100 euro cu tot cu anvelopa.
Link to comment
Share on other sites

daca vrei sa le dai iti dau 50 ron pe ele.mai mullt nu imi da mana.io am cu ceas in loc de turometru <_< si daca nu gasesc cat de cat la un pret normal mai bine nu le schimb.deci daca vrei..........
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.